Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
contract de inchiriere obligatii ...

Panasonic GH7

Comutare rapida setari regionale

impozit chirii 2024
 Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie

Alipire apartamente

Curba Q-U invertor Fronius Gen24?
 Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android

HR - nota de relatie?

Cand trebuie sa ii pui botnita un...
 Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata
 

A reusit careva sa arate declaratia pe telefon organelor? Ce a iesit?

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
301 replies to this topic

#55
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postdorin_2k, on 27 martie 2020 - 20:35, said:

Semnătura făcută pe o hartie, fotografiata și introdusa în PDF. Echivalent cu semnarea cu mouse sau pe ecranul telefonului.

La banca semnați tot pe un ecran. La RCA la brokeri semnați tot pe un telefon. Nu cu pixul pe hârtie.


In China au făcut in Wuhan. La noi de ce nu?

pentru ca nu avem regim comunist

#56
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,498
  • Înscris: 13.11.2011

View Postconiac, on 27 martie 2020 - 19:02, said:

A fost anunt oficial ca nu se accepta aplicatii pe telefon sau web
Doar formular pe hartie, completat si semnat olograf
Cand mah?
De ce iti place să induci in eroare?

#57
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,789
  • Înscris: 09.05.2005
Oricum, nu va apucati sa printati sute de pagini ca daca au schimbat de 3 ori in 3 zile modelul m-as mira sa nu-l schimbe iar saptamana viitoare.

#58
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

View Postdorin_2k, on 27 martie 2020 - 20:35, said:

Semnătura făcută pe o hartie, fotografiata și introdusa în PDF. Echivalent cu semnarea cu mouse sau pe ecranul telefonului.

La banca semnați tot pe un ecran. La RCA la brokeri semnați tot pe un telefon. Nu cu pixul pe hârtie.


In acest caz Nu cred ca e valabila nici o alta semnatura decat cea facuta pe hartie

Nu inteleg de ce va tot stresati atata, scrie clar ca poti sa-l editezi in intregime olograf si semnat...
iei o coala a4 si scrii declaratie dupa exemplul propus de ei cu motive cu traseu cu semnatura de ce trebuie sa te complici cu telefonu ?

#59
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,664
  • Înscris: 01.12.2001
Tare as vrea sa mă întâlnesc cu organu' de la locală (de +130 kg) și să-mi ceară declarația. Ii arat telefonul.
El: vreau declarația
Eu: asta-i
El: hârtia vreau
Eu: art 4  4) din Ordonanța Militară Nr 3.
El:.   aaaaa bine, bine. Circulați

Dar.... Nu se poate asta la mine. Că nu ies din casa. ;) Auto-izolat din proprie voință. Să mă protejez că în jur nu e ok. SV. :(

#60
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,789
  • Înscris: 09.05.2005

View PostMembruAnonim, on 27 martie 2020 - 19:47, said:

Circula fakeurile la modul horror... insa vinovati sunt cei care le inghit nemestecate

...din pacate te numeri printre victimele ce inghit pe nemestecate daca nu esti capabil sa faci diferenta dintre surse.

@dorin_2k, o sa faci asta pana dai de cap de creta si-ti arde o amenda (eventual maxima) ca ai vrut sa "il faci" tu cu telefonul si nu te-ai conformat sa vii cu hartie si dosar cu sina.

Edited by LensFlare, 27 March 2020 - 20:44.


#61
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,664
  • Înscris: 01.12.2001

View PostFluk3, on 27 martie 2020 - 20:40, said:


In acest caz Nu cred ca e valabila nici o alta semnatura decat cea facuta pe hartie

Nu inteleg de ce va tot stresati atata, scrie clar ca poti sa-l editezi in intregime olograf si semnat...
iei o coala a4 si scrii declaratie dupa exemplul propus de ei cu motive cu traseu cu semnatura de ce trebuie sa te complici cu telefonu ?

Ce traseu? Ce foaie A4.
Nimic. Doar telefonul.
Scrie clar la OM 3, ART 4.4

View PostLensFlare, on 27 martie 2020 - 20:43, said:



...din pacate te numeri printre victimele ce inghit pe nemestecate daca nu esti capabil sa faci diferenta dintre surse.

@dorin_2k, o sa faci asta pana dai de cap de creta si-ti arde o amenda (eventual maxima) ca ai vrut sa "il faci" tu cu telefonul si nu te-ai conformat sa vii cu hartie si dosar cu sina.
Acum amenda e 100-5.000 jumate din minim in 15 zile.
Deci 50 lei

Când se va publica în MO, amenda va creste de la 2000 lei.
Juma din minim 1.000
Aprobat ieri în Guvern. Însă încă nu e publicat.


#62
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 09.01.2015
Daca sunt 3 persoane(sot, sotie, fiica-13ani), pe acelasi traseu, in masina proprie, cu acelasi motiv, trebuiesc 3 declaratii(telefoane)?

#63
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Posttrollerul_de_serviciu, on 27 martie 2020 - 20:09, said:

Scrie pe site MAI, pun din nou link: http://www.mai.gov.r...rie-raspundere/
Documentul poate fi redactat/completat de pe PC/laptop în câmpurile predefinite, în formatul PDF, necesitând ulterior tipărirea și semnătura olografă a titularului.
De asemenea, documentul poate fi tipărit și completat olograf („de mână”) în câmpurile predefinite, necesitând totodată semnătura olografă a titularului.

Deci, din ce inteleg eu, ai neaparat nevoie sa printezi ceva.
Adica nu poti nici macar sa o scrii COMPLET de mina - partile standard + datele personale.
Si atunci, cum pana mea faci asa ceva ?
N-ai imprimanta acasa, n-ai voie sa iesi din casa fara docoment !!!
Rogi pe cineva care are imrpimanta sa-ti printeze citeva, sa-si faca si el una completata, vine si-ti aduce.
Dar ce bifeaza persoana aia, care punct ?! Posted Image
Si clar nu merge sa o prezinti pe telefon.
Oricum, eu tot pe telefon o sa o prezint, sa fie sanatosi.
Poti sa arati pe telefon si buletinul ... hai sa lasam intoxicatiile. Nu e nimeni obligat sa aiba acasa imprimante si PCuri

Azi in parc am vazut pe unii ca jucau basket si localii stateau cu girofaru aprins la intrare... Dupa 15 minute au disparut... localii Posted Image

Edited by MembruAnonim, 27 March 2020 - 21:01.


#64
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View Postdorin_2k, on 27 martie 2020 - 20:41, said:

Tare as vrea sa mă Ă®ntâlnesc cu organu' de la locală (de +130 kg) și să-mi ceară declarația. Ii arat telefonul.
El: vreau declarația
Eu: asta-i
El: hârtia vreau
Eu: art 4  4) din Ordonanța Militară Nr 3.
El:.   aaaaa bine, bine. Circulați

Dar.... Nu se poate asta la mine. Că nu ies din casa. ;) Auto-izolat din proprie voință. Să mă protejez că Ă®n jur nu e ok. SV. :(

Ce atitudine stupidă... Chiar nu mă așteptam de la tine...
Stai autoizolat pt că stii ca trebuie, dar indemni la nerespectarea legilor si la sfidarea organelor de ordine publică.

Prostilor care te vor asculta nu li se va zice "circulați", li se va da amendă. N au decât să o plătească sau să o conteste.
In mod sigur judecătorii vor empatiza maxim cu niste circari care se prevalează de niste scăpări ale unei ordonanțe si le vor da dreptate.... Sigur nu.

#65
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,052
  • Înscris: 07.02.2003

View Postconiac, on 27 martie 2020 - 19:02, said:

A fost anunt oficial ca nu se accepta aplicatii pe telefon sau web
Doar formular pe hartie, completat si semnat olograf
Probabil pentru ca nu se vede bine mai ales cei care au ecrane petarde...
Sotia a dat azi de un control chiar langa spital, s-a cerut adeverinta permanenta + CI + permis... deci control complet. Au intrebat si despre traseu, pe ce directie, venit sau plecat. Probabil cand e aglomeratie sunt mai rapizi.

#66
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,938
  • Înscris: 25.01.2007
Cred ca unii ar trebui sa caute dicționarul sa vadă ce înseamnă olograf. Și apoi sa ne spună unde au găsit cuvântul hârtie în acea definiție.

#67
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,664
  • Înscris: 01.12.2001
Olograf
Cu mana.
Se poate pe: ecranul telefonului, tableta grafica, mouse, pix pe hartie.
La ultima, faci o foto si o importi in pdf.
La toate NU necesita tiparire pe foaie si fotografiere sau sa o prezinti in original.

#68
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postrex, on 27 martie 2020 - 18:39, said:

chiar erau tampiti care nici asa nu intelegeau si a trebuit sa le sudeze usile la bloc sa nu mai plece.

Deci daca vrei libertate, esti tampit.

#69
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,664
  • Înscris: 01.12.2001

View PostCovertTwo, on 27 martie 2020 - 21:07, said:

Ce atitudine stupidă... Chiar nu mă așteptam de la tine...
Stai autoizolat pt că stii ca trebuie, dar indemni la nerespectarea legilor si la sfidarea organelor de ordine publică.

Prostilor care te vor asculta nu li se va zice "circulați", li se va da amendă. N au decât să o plătească sau să o conteste.
In mod sigur judecătorii vor empatiza maxim cu niste circari care se prevalează de niste scăpări ale unei ordonanțe si le vor da dreptate.... Sigur nu.
Niciodata NU am indemnat pe nimeni sa incalce legea. Insa daca are scapari ce pot fi folosite... Asta e.
In acest moment se poate prezenta cf Art 4. 4 din OM 3 si pe telefon. Punct.
Nu exista articol ce modifica asta. Recomandarile date ulterior sunt nule.

#70
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,938
  • Înscris: 25.01.2007
În fișierul asta e olograf sau nu? Cauta politaiu' pixelu albastru?

Attached Files



#71
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,664
  • Înscris: 01.12.2001
Este. Ce frumos semnezi. Pe bune.

#72
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

View Postdorin_2k, on 27 martie 2020 - 20:51, said:

Ce traseu? Ce foaie A4.
Nimic. Doar telefonul.
Scrie clar la OM 3, ART 4.4
Mai citeste odata. In cazul in care arati pe telefon sau tableta trebuie sa arati poza facauta pdf-ului semnat si nu pdf-ul in format electronic.
Semnatura e valabila doar pe foaie de hartie. Ei fac o poza dupa toata hartia...pt ce nu stiu.

View Postslai, on 27 martie 2020 - 21:38, said:

În fișierul asta e olograf sau nu? Cauta politaiu' pixelu albastru?
Daca nu e pe hartie sau fotografiat dupa o hartie deja completata si semnata degeaba ai facut toata semnatura aia...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate