Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Nou la Digi din data de 29.11.2019: Bollywood HD, Viasat History HD și Viasat Explore HD. Viasat Nature/History HD înlocuit cu Viasat Nature HD.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#145
pokems

pokems

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 18.12.2005
@ DIGI_Helper

Seteaza si Digi subtitrarile la o dimensiune si un font corespunzator?! De ex. Viasat Explore HD.
Probabil sunt eu idiot ca am asteptari de la niste trogloditi care nu au centrat subtitrarea pe Digi 4k nici dupa 1 an.

#146
Adytuny

Adytuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 21.10.2017
Nu le pasă lor de lucrurile mărunte. De fapt nu le pasă deloc nici de canale noi, nici de EPG, subtitrări și altele. Ei investesc doar în digi mobil unde au o calitate.......

#147
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 28.02.2010

View Postpokems, on 03 decembrie 2019 - 18:04, said:

@ DIGI_Helper

Seteaza si Digi subtitrarile la o dimensiune si un font corespunzator?! De ex. Viasat Explore HD.
Probabil sunt eu idiot ca am asteptari de la niste trogloditi care nu au centrat subtitrarea pe Digi 4k nici dupa 1 an.
Le-am scris pe facebook si mi-au răspuns daca situația mai persista, le-am zis ca da, e foarte mica si nici litereele nu mai sunt ca inainte unde nu erau așa purecoase.

Edited by K-Bobby, 03 December 2019 - 18:22.


#148
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 28.02.2010
Uitați ce raspuns am primit din partea celor de la digi in legatura cu subtitrarea.

Attached Files


Edited by K-Bobby, 03 December 2019 - 18:42.


#149
Adytuny

Adytuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 21.10.2017
Nu le mai scrie pt că se supără și te blochează cum m-au blocat pe mine plus ca nu ne mai introduc canale noi în grilă. 😉😁

Asa de prosti ne cred. Pai cum la celelalte subtitrarea e ok iar la astea nu. Ha ha. Sa spargem tvurile fiindcă se încăpățânează cu aceste posturi nou introduse.

#150
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,264
  • Înscris: 22.02.2017
Doamne. E de la VIASAT, nu de la DIGI!!!

#151
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 28.02.2010

View PostAdytuny, on 03 decembrie 2019 - 18:47, said:

Nu le mai scrie pt că se supără și te blochează cum m-au blocat pe mine plus ca nu ne mai introduc canale noi în grilă. 😉😁

Asa de prosti ne cred. Pai cum la celelalte subtitrarea e ok iar la astea nu. Ha ha. Sa spargem tvurile fiindcă se încăpățânează cu aceste posturi nou introduse.
Tocmai mi-au zis sa dau resetare din fabrica la tv ca la ei nu exista reclamații in legatura cu subtitrarea.

#152
Adytuny

Adytuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 21.10.2017
Și dacă e de la viasat nu tot ei trebuie sa le ceară să rezolve problema. Cum să-i preia așa oricum. Mai rău decât versiunile sd.

Poate suntem noi prea pretențioși și avem așteptări prea mari.

#153
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,264
  • Înscris: 22.02.2017
E de la Viasat, repet. Vorbiti cu Viasat.ul!!!

#154
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,492
  • Înscris: 06.11.2014

View Postpokems, on 03 decembrie 2019 - 18:04, said:

@ DIGI_Helper

Seteaza si Digi subtitrarile la o dimensiune si un font corespunzator?! De ex. Viasat Explore HD.
Probabil sunt eu idiot ca am asteptari de la niste trogloditi care nu au centrat subtitrarea pe Digi 4k nici dupa 1 an.

Vorbeste cu cei de la Viasat, ca problema e de la ei. Si la Nextgen e aceeasi subtitrare.

Viasat Nature HD.png

#155
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Bine ca s-au apucat cativa oameni sa scrie ca e de la Viasat, ca iesea razboi aici pentru subtitrarea de la Viasat Nature HD. Posted Image Posted Image

#156
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 28.02.2010

View Postronuquet, on 03 decembrie 2019 - 19:02, said:

E de la Viasat, repet. Vorbiti cu Viasat.ul!!!
Am vorbit cu ei si au zis ca tine de operatorul de cablu

View PostiZet, on 03 decembrie 2019 - 19:04, said:



Vorbeste cu cei de la Viasat, ca problema e de la ei. Si la Nextgen e aceeasi subtitrare.
Da si la akta e la fel subitrarea, dar ei zic ca e de la operatorul de cablu.

#157
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,492
  • Înscris: 06.11.2014
Si atunci de ce si la alti operatori e aceeasi subtitrare mica? S-au vorbit intre ei? Posted Image)

Edited by iZet, 03 December 2019 - 19:11.


#158
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 28.02.2010

View PostiZet, on 03 decembrie 2019 - 19:11, said:

Si atunci de ce si la alti operatori e aceeasi subtitrare mica? S-au vorbit intre ei? Posted Image)
La asta m-am gândit si eu, ca la Akta e la fel, dar ei asa mi-au zis ca tine de operatorul de cablu, iar cei de la digi ma pun sa dau resetare la tv 😁

#159
raduadrianb

raduadrianb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 12.08.2007
Eu le-am scris celor de la viasat și le-am spus ca sigur e de la ei, din moment ce se vedea asa la toți operatorii. Problema cu subtitrarea a apărut de asta vara când au schimbat formatul subtitrării pe toate canalele viasat. Nu înțeleg cum de au greșit și la History au făcut-o mai mare.

#160
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 25.12.2005
Are cineva TV OLED ? Cum se vad programele HD ?

#161
raduadrianb

raduadrianb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 12.08.2007
Și apropo, dacă cei de la digi sunt asa de deștepți și ne pun sa resetam televizoarele noastre ieftine, ca nu știu sa afișeze subtitrarea cum trebuie, de ce se vede la fel de mica și in aplicația Digi online?

Attached Files



#162
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 23.12.2010
Hahaha, Viasat paseaza problema la Digi iar Digi la Viasat! Tipic romanesc!!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate