Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

Idei Tinuta Fete Sedinta foto natura - album liceu

* - - - - 2 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
42 răspunsuri în acest subiect

#19
Madalin_2k

Madalin_2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 10.01.2012

View Postcorinadaniela, on 02 octombrie 2019 - 13:35, said:



nu, nu e gresit, dar aici majoritatea suntem deja adulti, gusturile noastre nu se potrivesc intotdeauna cu gusturile generatiei tinere :-).
Da inteleg ce zici , Eram curios daca exista aici oameni care stiu ce culori , ce stil vestimentar se potriveste intr o sedinta foto in natura , album de absolvire . Fanele emisiunii Bravo ai stil daca le gaseam pe aici :)) Sau un fotograf care are un link cu portofoliu poze de album in natura , de unde putea sa se inspire 🙂

#20
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postwaterman, on 02 octombrie 2019 - 13:18, said:

DJL ești și pă feșăn acum ?
Ma mir ca djl nu a propus tinuta Rosei de pe Titanic.

#21
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 113.120
  • Înscris: 13.06.2004
Ce vă place să exageraţi.
Moda din anii '60-'90 (poate şi puţin din anii '50) se poate purta causual şi azi. Aia mai veche mai greu. Iar pentru pozat cu anii '10 ai nevoie şi de decor pe măsură. La ceva cu anii '50-'90 merge şi decor actual, dar şi decor care exista cu 10 ani înainte de perioada aleasă.

#22
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 123.377
  • Înscris: 07.02.2003
Nu merge tinuta fiecareia cum doreste... ca asa am vazut prin parcuri ca se fac albumele astea ? :)

#23
Madalin_2k

Madalin_2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 10.01.2012

View Postandreic, on 02 octombrie 2019 - 14:00, said:

Nu merge tinuta fiecareia cum doreste... ca asa am vazut prin parcuri ca se fac albumele astea ? :)
Merge , dar conteaza sa ai o tinuta potrivita , Ca peste ani sa ai amintiri placute , Nu este tot una sa te imbraci cu blugi si o bluza si gata tinuta . Ma gandesc ca trebuie cat de cat sa ai o tinuta mai frumoasa , Dar pana la urma fiecare se imbraca cum vrea , Moda este o alegere nu o obligatie .

Editat de Madalin_2k, 02 octombrie 2019 - 14:11.


#24
iuzera

iuzera

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 313
  • Înscris: 11.01.2004
Ai mii de idei:
Pinterest

De ex:
[ https://i.pinimg.com/564x/3f/53/ff/3f53ff8a0323222885149f1a8c832ce5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de iuzera, 02 octombrie 2019 - 14:15.


#25
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 11.570
  • Înscris: 05.06.2009

View PostMadalin_2k, on 02 octombrie 2019 - 13:40, said:

Da inteleg ce zici , Eram curios daca exista aici oameni care stiu ce culori , ce stil vestimentar se potriveste intr o sedinta foto in natura , album de absolvire . Fanele emisiunii Bravo ai stil daca le gaseam pe aici Posted Image) Sau un fotograf care are un link cu portofoliu poze de album in natura , de unde putea sa se inspire ��

parerea mea este ca stilul trebuie sa se potriveasca in primul rand persoanei, nu locului in care se fac pozele...
cat despre fanele acelei emisiuni...cauta-le in alta parte, ca sa zic asa, aceea doar emisiune despre moda si stil nu era...atata mahalagism si scandal...otv varianta fashion Posted Image Posted Image Posted Image

#26
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 113.120
  • Înscris: 13.06.2004
Acum am văzut că e mică de înălţime. Trebuie să caute ceva care să o facă să pară un pic mai înaltă.

#27
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 11.570
  • Înscris: 05.06.2009

View Postdjl, on 02 octombrie 2019 - 14:40, said:

Acum am văzut că e mică de înălţime. Trebuie să caute ceva care să o facă să pară un pic mai înaltă.

nu neaparat. daca e bine proportionata si nu face pozele langa alte persoane, ci singura, si daca fotograful e dibaci, nu se va "deduce" din poza ca acea persoana e miniona sau de statura normala.
actrita salma hayek, de exemplu, are 1,57 m inaltime, dar fiind bine proportionata, cand e fotografiata/filmata doar ea, nu-ti dai seama cat de mica de inaltime este in realitate (ma rog, si tocurile au o contributie).
sau eva longoria, care e si mai scunda, are doar 1,54 m inaltime.

#28
iuzera

iuzera

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 313
  • Înscris: 11.01.2004

View Postdjl, on 02 octombrie 2019 - 14:40, said:

Acum am văzut că e mică de înălţime. Trebuie să caute ceva care să o facă să pară un pic mai înaltă.

Si daca e grasa sa para mai slaba, daca are tenul inchis sa aiba pielea alba, daca are acnee, sa aiba o fata de portelan etc, nu?
Ca de ce am vrea sa fim exact cum suntem, cand ne putem chinui sa fim o clona stearsa a femeii ideale induse de corporatii pentru a ne face mereu nemultumiti de felul in care aratam si a cumpara la nesafarsit solutii care sa schimbe asta?

Yuck.

#29
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008
Nu mai bine merge fata la cineva care se pricepe sa o imbrace si la altul care se pricepe sa o fotografieze? Decent? Ca asa online is unele model, iar in realitate esueaza lamentabil..

#30
Madalin_2k

Madalin_2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 10.01.2012

View Postpersona695, on 02 octombrie 2019 - 14:27, said:

ea pana la 18 ani nu a invatat sa-si creeze un stil vestimentar?
sau nu stie a deschide google si tasta " trenduri toamna 2019" ?

cat de multe detalii stie initiatorul despre moda feminina
mai punem la socoteala ca si posteaza in numele ei
sunt atat de multe lucruri gresite in situatia asta
Hello nu da atat de tare cu hate ca nu e cazul.  Am cerut doar niste pareri , nu am zis ca nu stie sa se imbrace , Voiam doar sa vad ce sugestii sunt , sa o ajut daca e cazul . Nu am dat in cap nimanui , e la fel ca si cum mergi la un designer si ii ceri o parere , e ceva gresit in asta ? Ca nu inteleg ce e atat de grav ... In fine.

View Postiuzera, on 02 octombrie 2019 - 14:14, said:

Ai mii de idei:
Pinterest
Multumesc de sugestie .

Editat de althea, 02 octombrie 2019 - 17:39.
răspunsuri la mesaje sterse


#31
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 113.120
  • Înscris: 13.06.2004
Pe forumul ăsta dacă e vorba de poze cu persoane sunt mulţi miştocari. Era un subiect "Hai să vedem cum arătăm" care avea separat şi secţiune de comentarii... să vezi nesimţire pe acolo!
Eu deja am dat raport celor care s-au întrecut cu nesimţirea. Asta ca să ştie cine a făcut-o. Nu îmi place să fiu turnător, dar dacă nu se poate cu civilzaţia...

#32
Madalin_2k

Madalin_2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 10.01.2012
Rog moderatorul sa inchida acest topic , M am lamurit in ceea ce priveste subiectul.
Multumesc celor care au oferit sfaturi pe subiect si nu pe langa .

View Postdjl, on 02 octombrie 2019 - 15:11, said:

Pe forumul ăsta dacă e vorba de poze cu persoane sunt mulți miștocari. Era un subiect "Hai să vedem cum arătăm" care avea separat și secțiune de comentarii... să vezi nesimțire pe acolo!
Eu deja am dat raport celor care s-au Ăźntrecut cu nesimțirea. Asta ca să știe cine a făcut-o. Nu Ăźmi place să fiu turnător, dar dacă nu se poate cu civilzația...
Inteleg ce zici.  Ce sa facem , daca unii atat pot .

View Postcorinadaniela, on 02 octombrie 2019 - 14:50, said:



nu neaparat. daca e bine proportionata si nu face pozele langa alte persoane, ci singura, si daca fotograful e dibaci, nu se va "deduce" din poza ca acea persoana e miniona sau de statura normala.
actrita salma hayek, de exemplu, are 1,57 m inaltime, dar fiind bine proportionata, cand e fotografiata/filmata doar ea, nu-ti dai seama cat de mica de inaltime este in realitate (ma rog, si tocurile au o contributie).
sau eva longoria, care e si mai scunda, are doar 1,54 m inaltime.
Bine spus , o precizare buna , Asa este 😏

#33
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostMadalin_2k, on 02 octombrie 2019 - 12:16, said:

Prietena mea urmeaza sa aiba o sedinta foto pentru album absolvire liceu .
Dar nu are idee exacta ce tinute ar fi potrivite pentru o sedinta foto care va avea loc in natura , acum toamna .


Pe vremea mea cand absolvisem liceul, acum 40 si ceva de ani,te puneau comunistii sa stai statuie ca la pozele de pasaport.Ma uitasem la niste fime americane cu liceeni si ei aveau un intreg album cu toate clasele absolvente in acel an.Aveau prima data niste poze mici numai de bust si pe urma fiecare poze de la diferite activitati din vacante de acasa de la partyuri.Si treceau unul pe la altul sa-l semneze.Ma gandesc ca ar fi mai romantic asa din moment ce am preluat si tighia din cap de la ei.

Editat de Kean, 02 octombrie 2019 - 15:15.


#34
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.271
  • Înscris: 30.04.2007
nu stiu cum naiba, pina in 89, zeci de generatii, din sute de licee,din mii de clase,reuseau sa-si faca "costumele" de sfirsit de liceu fara ajutorul internetului. se stringeau 3-4 fete cu mai multa fantezie si gust, alegeau un material din care-si faceau ele un fel de rochii, iar baietii bluze/camasi si gata. singura grija era ca materialul desenul sa nu semene cu cel de la alta  clasa.

#35
Madalin_2k

Madalin_2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 10.01.2012

View Postr_murphy, on 02 octombrie 2019 - 15:15, said:

nu stiu cum naiba, pina in 89, zeci de generatii, din sute de licee,din mii de clase,reuseau sa-si faca "costumele" de sfirsit de liceu fara ajutorul internetului. se stringeau 3-4 fete cu mai multa fantezie si gust, alegeau un material din care-si faceau ele un fel de rochii, iar baietii bluze/camasi si gata. singura grija era ca materialul desenul sa nu semene cu cel de la alta  clasa.
Da stiu ce zici , Dar ce sa facem lumea a evoluat si putem cere si o parere online celor care se pricep , E un avantaj al lumii moderne , pe care daca il avem , de ce sa nu l folosim ?

View PostdaniMMM, on 02 octombrie 2019 - 15:04, said:

Nu mai bine merge fata la cineva care se pricepe sa o imbrace si la altul care se pricepe sa o fotografieze? Decent? Ca asa online is unele model, iar in realitate esueaza lamentabil..
Fotograful nu e ales de ea , e un fotograf ales de clasa , Iar designer nu are momentan , ca sa apeleze la el sa o imbrace , Nu toti suntem vedete sa ne permitem sa mergem la Catalin Botezatu sau un alt designer . Vroiam sa vad ce idei gasesc aici , asa informativ , Atata tot , Nimic complicat .

Editat de Madalin_2k, 02 octombrie 2019 - 15:25.


#36
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.271
  • Înscris: 30.04.2007
stimabile, un avantaj al lumii moderne de atunci erau revistele de comert "online" quelle, neckerman, burda, care veneau si cuun set de tipare  pentru unelemodele prez|ntafe in revista. erau aur pe vremea aia, de acolo isi alegeaumodelele. ah, inca o chestie, se punea un mare accent pe simplitate, pentru ca nu toata lumea avea acces la un croitor (lume saraca, ddh) si preferau ori sa le faca ele, care se pricepea, sau vreo mamica...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate