Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...
 Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 

Inca un accident mortal facut de o beizadea - Mario Iorgulescu

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#127
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Nu scapa nimeni. Oricum nu avea prea mare relevanta acel mandat de arestare in lipsa.In momentul in care era ok si putea fi adus , judecatorul de drepturi si libertati ,putea confirma , revoca sau inlocui masura.(in functie de multi factori) .

Justitia nu se face asa simplu si rapid ,  ca unii vor sa fie tras pe roata .E un drum lung si anevoios , cu urcusuri si coborasuri.

(4) În cazul în care arestarea preventivă a inculpatului a fost dispusă în lipsă din cauza stării sănătății, din cauză de forță majoră sau stare de necesitate, inculpatul este prezentat, la încetarea acestor motive, judecătorului de drepturi și libertăți care a luat măsura ori, după caz, judecătorului de cameră preliminară sau completului la care se află spre soluționare dosarul cauzei.
(5) Judecătorul de drepturi și libertăți procedează la audierea inculpatului conform art. 225 alin. (7) și (8), în prezența avocatului acestuia, și, evaluând declarația inculpatului în contextul probelor administrate și al motivelor avute în vedere la luarea măsurii, dispune prin încheiere, după audierea concluziilor procurorului, confirmarea arestării preventive și a executării mandatului ori, după caz, în condițiile prevăzute de lege, revocarea arestării preventive sau înlocuirea acesteia cu una dintre măsurile preventive prevăzute la art. 202 alin. (4) lit. b) -d) și punerea în libertate a inculpatului, dacă nu este arestat în altă cauză.

Edited by polizei, 06 April 2020 - 23:12.


#128
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
"Admite contestaţia formulată de inculpatul Iorgulescu Gino Mario împotriva încheierii de şedinţă din data de 05.03.2020, pronunţată de judecătorul de drepturi şi libertăţi de la Tribunalul Bucureşti - Secţia I Penală. Desfiinţează încheierea atacată şi dispune rejudecarea cauzei de către judecătorul de drepturi şi libertăţi de la Tribunalul Bucureşti Secţia I Penală. Definitivă",

Edited by polizei, 07 April 2020 - 00:58.


#129
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,859
  • Înscris: 29.10.2017
Aha, eu cred ca astia nici macar nu stiu unde se afla ... Cred ca o sa-i tina in sah avocatii ani de zile de acum inainte cu chichite din astea legislative, le mai aduce o hartie ca e la tratament pe nu stiu unde si asa trece timpul

#130
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
cred ca cu toata nebunia asta din italia pot foarte usor sa il faca disparut pe mario: o sa zica ca a decedat din cauza covid si s-a incinerat cadavrul - nu mai exista cadavrul, asa ca nimeni nu va putea cere peste cativa ani exhimarea ptr cine stie ce analize/investigatii.

asa o sa poata inchide dosarul, iar mario se va primba linistit pe undeva prin sudul italiei. singura chestie e ca va trebui sa fie mai low profile, adica sa nu atraga prea tare atentia.

Edited by rex, 07 April 2020 - 11:36.


#131
tehnics

tehnics

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 30,881
  • Înscris: 01.11.2005

View Postrex, on 07 aprilie 2020 - 11:34, said:

singura chestie e ca va trebui sa fie mai low profile, adica sa nu atraga prea tare atentia.
dap, ai dreptate, ar putea face asta.
Dar nah, tacsu stie ca baietul nu poate sta ascuns sau retras. Deh, e in floarea varstei si baiatul e pe cai mari, ca deh, rezolva tata. Asa ca nah, cauta sa il achite pe cale legala.
Sper macar virusul asta sa ii dea de cap...

#132
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Poststalker2142, on 07 aprilie 2020 - 06:54, said:

Aha, eu cred ca astia nici macar nu stiu unde se afla ... Cred ca o sa-i tina in sah avocatii ani de zile de acum inainte cu chichite din astea legislative, le mai aduce o hartie ca e la tratament pe nu stiu unde si asa trece timpul
Avocatul a pus la dispozitie procurorilor locatia unde se afla.  Referitor la treaba cu sahul da , totul este posibil , ei au nevoie de timp pentru tergiversarea situatiei . Sa nu uitam si de faptul ca italienii sunt corupti , poate la fel de corupti ca si noi. Si pentru multi ani de-acum inainte ,contra unei sume frumusele pot semna o hartie din care sa reiasa ca inca are o stare de sanatate proasta.Dar si asa , procesul merge inainte prin avocati.

Quote

cred ca cu toata nebunia asta din italia pot foarte usor sa il faca disparut pe mario: o sa zica ca a decedat din cauza covid si s-a incinerat cadavrul - nu mai exista cadavrul, asa ca nimeni nu va putea cere peste cativa ani exhimarea ptr cine stie ce analize/investigatii.
Putin probabil sa se intample asa ceva . Cel mai plauzibil scenariu este cel al lui stalker2142.Au incercat sa dispara multi smecheri(mai mari decat Mario) din Romania, prin tot felul de inginerii ,  insa tot au fost prinsi la un moment dat.

Chiar si cu scenariul propus de tine , ala tot mai comite o nebunie sau un accident, nu poate sta linistit. Il vor prinde atunci.

Edited by polizei, 08 April 2020 - 13:02.


#133
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Mario Iorgulescu, fiul fostului șef al Ligii Profesioniste de Fotbal, Mario Iorgulescu, va fi dat în urmărire internațională după ce, marți, Curtea de Apel București a stabilit definitiv arestarea acestuia în lipsă.

https://m.digi24.ro/...initiva-1323936

#134
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postpolizei, on 16 iunie 2020 - 17:36, said:

Mario Iorgulescu, fiul fostului șef al Ligii Profesioniste de Fotbal, Mario Iorgulescu, va fi dat în urmărire internațională după ce, marți, Curtea de Apel București a stabilit definitiv arestarea acestuia în lipsă.

https://m.digi24.ro/...initiva-1323936

A trecut o lună, cam cât durează să prinzi un păduche ca ăsta?

#135
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
are tasu bani, îi trimite câți vrea.

#136
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postsilesax, on 17 iulie 2020 - 21:05, said:

are tasu bani, îi trimite câți vrea.

Poate să aibe bani, e dat în urmărie internațională, nu mai scapă. Nu a scăpat Mazăre cu Madagascarul, păduchele ăsta nici o șansă nu are.

#137
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,904
  • Înscris: 03.12.2001
https://observatorne...are-248761.html

#138
floryanm

floryanm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 12.02.2004
Chiar, ce mai face baiatul asta?

E bine, sanatos? A apucat sa isi ia si el concediu si sa mearga pe undeva, sa se relaxeze si el, saracul?

Edited by floryanm, 27 August 2020 - 15:08.


#139
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
Ministerul Justiției nu știe stadiul dosarului de extrădare a lui Mario Iorgulescu

#140
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
https://www.hotnews....lui-predoiu.htm

#141
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
E gata prințesa


Mario Iorgulescu a fost condamnat definitiv la 3 ani de închisoare cu executare, într-un dosar de sechestrare de persoane

#142
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,904
  • Înscris: 03.12.2001
ăla e alt dosar. dar e un început, înseamnă că pentru crima asta recentă nu scapă cu suspendare.

#143
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,635
  • Înscris: 29.01.2008
Acum au motive să-l închidă și să rezolve pe îndelete toate chichițele avocățești pentru cazul cu accidentul.

#144
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,108
  • Înscris: 18.09.2008
De la colegul @vali de pe Twtiter:

https://www.digispor...-la-cap-2050415

Quote

Nu vă e rușine? Am probleme la cap

Tot el mai zice că și-a pierdut prietenii, familia etc. Da, trist, am înțeles...

Dar și tânărul ăla pe care l-a ucis (și de care zice că și el era drogat, sanchi) avea și el familie, copii. Tu, de bine de rău, ești viu. Îți faci alți prieteni, altă familie. Dar ăla pe care l-ai ucis, ce mai face?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate