Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 

Amplificare boxe auto

  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015
Salut, am achizitionat un amplificator Spectron SP-M4150, are ca specificatii urmatoarele:

1 × 91 watts, channel 1 at 4 Ohm
2 × 88 watts, channel 1 + 2 at 4 Ohm
4 × 81 watts, channel 1 up to 4 at 4 Ohm
Current consumption 38,8A
efficiency 61,9%

1 × 266 watts, channel 1 + 2 bridged at 4 Ohm
2 × 225 watts, channel 1 + 2 and 3 + 4 bridged at 4 Ohm with 13,4V supply voltage
Current consumption 65A
efficiency 51,7%
450w max power

Am legat in punte un subwoofer Boschmann Tyrant de 350w rms pe canalele 3 si 4 si mi-au ramas libere canalele 1 si 2 pe care as dori sa leg boxele de pe spate cu specificatiile astea Putere max./RMS: 160W / 80W
Boomer: 130 x 60 mm
Tweeter 30 mm
Impedanta: 4 ohm
Sensibilitate: 88 dB (1W/0.5m)
Raspuns in frecventa: 50 Hz - 20 kHz. Modelul este Ibiza Model CSP5002B cica ar avea 80w rms ceea ce nu prea as crede... intrebarea este daca exista vreo probabilitate sa le ard legandu-le la amplificator.. si daca le-as lega si le-as seta pe high filter pot sa leg de ele si 2 tweetere fara sa mai achizitionez crossovere ? Multumesc

#2
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 08.11.2016
Un topic nu-ti ajunge?

#3
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015

View PostBombalurina, on 05 septembrie 2019 - 12:35, said:

Un topic nu-ti ajunge?
Gresisem categoria

#4
Paz

Paz

    Kitzbühel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,942
  • Înscris: 29.04.2018
La difuzoarele alea n-ai nevoie de cross-uri. La subwoofer ai. Pe ce iesire l-ai pus ? Mai bine faceai o schita cu ce ai facut si cu ce vrei sa faci.

#5
Andrei2221

Andrei2221

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 02.06.2015

View PostPaz, on 05 septembrie 2019 - 17:05, said:

La difuzoarele alea n-ai nevoie de cross-uri. La subwoofer ai. Pe ce iesire l-ai pus ? Mai bine faceai o schita cu ce ai facut si cu ce vrei sa faci.
Pana la urma am facut eu ceva... Am legat o boxa pe canalul 1 si alta pe canalul 2. Se aud super clar vocile acum setate pe high filter si sper ca le-am reglat decent incat sa nu dau prea tare in ele... Apropo, acum daca am legat astea 2 boxe mai scade din puterea acordata subwoofer-ului ? Gen subwoofer-ul e in punte pe canalul 3 si 4 si statia ii da 266w , boxa primeste 90 si ceva nu mai stiu din specificatii... Are vreo treaba una cu alta ?

Edited by Andrei2221, 05 September 2019 - 19:53.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate