Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...
 

Intrebare in legatura cu biciclete furate.

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
makoka

makoka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 30.08.2011
Pe scurt, mi-au fost furate doua biciclete si am citit ca in targul vitan duminica si in targul pucheni se gasesc biciclete furate, intrebarea e daca merita facut un drum pana in aceste locuri sau sunt stiri vechi stirile astea si acum deja nu mai merge nimeni in targurile astea sa scape de biciclete?

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,049
  • Înscris: 13.07.2011
cauta pe olx si pe toate platformele de vanzare si mergi in targuri, inca se vand. Nu stiu din ce zona esti, dar hotii in general nu sunt din zona ta, astfel ca le vand la targuri de prin alta parte.

#3
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 makoka, on 28 august 2019 - 16:20, said:

Pe scurt, mi-au fost furate doua biciclete si am citit ca in targul vitan duminica si in targul pucheni se gasesc biciclete furate, intrebarea e daca merita facut un drum pana in aceste locuri sau sunt stiri vechi stirile astea si acum deja nu mai merge nimeni in targurile astea sa scape de biciclete?
Cauta-le mai bine prin targurile din Timisoara, Oradea Arad, Iasi,  Constanta, ....... Lasa "cititul" ca nu cu cititul it vei regasi bicicletele- Pune poze cu ele pe net, chiar si aici, poate le recunoaste cineva de prin alte localitati.....

Edited by myshyk, 28 August 2019 - 16:26.


#4
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Si Tulcea

#5
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
An omis, e vina mea! Oriunde, numai in localitatea in care au fost furate, nu.

#6
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Asta e un semn de la cel de sus sa nu mai incurci circulatia si sa iti iei o masina, sunt mult mai greu de furat. Posted Image

#7
makoka

makoka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 30.08.2011
Da scuze am uitat sa precizez, au fost furate in bucuresti sec 2. Am facut plagere si tot dar nu cred vor fi gasite, m-am uit in zona unde sunt camere si am incercat sa vorbesc cu oamenii sa pastreze inregistrarile si ma gandeam sa merg inapoi la sectie si sa le gau o lista ca aici sunt camere pe care poate apare ceva suspect

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Nu mai ai șanse să le recuperezi, indiferent dacă sunt la târg, obor, piață sau deja în altă țară.
De la bloc sau casă ți le-a luat ?

#9
makoka

makoka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 30.08.2011
Casa cu curte comuna. Multumesc pentru raspunsuri, maine totusi voi merge pana in rahova in targ si duminica in vitan poate, poate dar sunt constient ca nu mai apar.

Edited by makoka, 28 August 2019 - 17:05.


#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Nu aveți câine ?
Ar trebui să le legi sau să îți faci o mică magazie unde să le ții.

#11
makoka

makoka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 30.08.2011
Personal mai teama imi era cand le lasam in oras ca dispar nu acasa, dar da sunt constient ca e vina mea trebuia sa le fac in curte ceva de ce sa le prind, in sezonul ploios si iarna nu stau in curte dar lenea sa le bagi in cladire ... E o invatatura de minte, fun fact ca din 4 doar 2 au disparut, a avut gusturi omul nu a luat cele mai proaste a luat si el ce parea mai bun.
Oare ajuta anunt prin zona ca caut bicicleta x si ofer recompensa de x lei?

Edited by makoka, 28 August 2019 - 17:13.


#12
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 15.12.2009
Pentru acasa sau scara de bloc (desi nu-i recomandat sa lasi bicicleta acolo), eu as folosi ceva de la Kryptonite. E de obicei nevoie de flex ca sa-l taie, si mai degraba taie balustrada decat lacatul.

#13
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,049
  • Înscris: 13.07.2011
daca bicicleta este valoroasa merita, uneori vine hotul la tine si zice ca a gasit-o si mai vrea si recompensa. Dar merita incercat.

In RedBullMagazine din Austria era un tip care face freestyle sau ceva de genul cu bicicleta si ii se furase din curtea casei o bicicleta de 14.000eur. A pus omul pe grupuri de biciclete din Europa anunt ca ofera recompensa si ce sa vezi un roman a gasit-o pe Olx era la vanzare. Asta a plecat in Romania s-a dus la sectia de politie din orasul respectiv si impreuna cu politistii si-au dat intalnire cu hotul pe motiv ca vrea sa o cumpere si l-au prins pe ala. Bine cazul a fost mediatizat si vorbim de o scula de 14.000eur totusi.

Edited by business11, 28 August 2019 - 17:22.


#14
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

 makoka, on 28 august 2019 - 17:08, said:

Personal mai teama imi era cand le lasam in oras ca dispar nu acasa, dar da sunt constient ca e vina mea trebuia sa le fac in curte ceva de ce sa le prind, in sezonul ploios si iarna nu stau in curte dar lenea sa le bagi in cladire ... E o invatatura de minte, fun fact ca din 4 doar 2 au disparut, a avut gusturi omul nu a luat cele mai proaste a luat si el ce parea mai bun.
Oare ajuta anunt prin zona ca caut bicicleta x si ofer recompensa de x lei?

 business11, on 28 august 2019 - 17:20, said:

daca bicicleta este valoroasa merita, uneori vine hotul la tine si zice ca a gasit-o si mai vrea si recompensa. Dar merita incercat.

Nu mai bine pui anunt ca... o cumperi ? (modelul X sau compania Y, sau spui tu niste specificatii)

 Ann0nyym0us, on 28 august 2019 - 17:19, said:

Pentru acasa sau scara de bloc (desi nu-i recomandat sa lasi bicicleta acolo), eu as folosi ceva de la Kryptonite. E de obicei nevoie de flex ca sa-l taie, si mai degraba taie balustrada decat lacatul.

Si atunci daca poate taia balustrada la ce mai ajuta lacatul ? Sa piarda banii si pe bicicleta si pe lacat ? Posted Image

Edited by AdiTwism, 28 August 2019 - 18:41.


#15
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 15.12.2009

 AdiTwism, on 28 august 2019 - 18:41, said:

Si atunci daca poate taia balustrada la ce mai ajuta lacatul ? Sa piarda banii si pe bicicleta si pe lacat ? Posted Image

Da-o-n fasole, ca te trezesti si din morti lla cat rezoneaza panza de flex in balustrada Posted Image

Doar nu s-o apuca sa taie cu pila :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate