Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 

Credit nevoi personale

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
AlexConstantin997

AlexConstantin997

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.08.2019
Salutare!  As fi interesat de un credit de nevoi personale, 30,000 de lei mi-ar trebui de la banca.
Câteva detalii: lucrez de 6 luni ( sunt intr-a șaptea) la un SRL, profit anul trecut peste 480,000€, obiect de activitate Software/ solutions. Nu sunt IT-ist, sunt funcționar de birou. Firma are aprox. 250 angajați. In trecut am lucrat aprox 6-7 luni dar au trecut aproape 2 ani de atunci.
Vârsta: 22 de ani  
Salariu: 2300 net + 15 lei pe zi bonuri + alte beneficii care bănuiesc ca nu intra in scoring.
Sunt necăsătorit, nu am pe nimeni in întreținere , locuiesc cu părinții deocamdată.

Exista șanse sa mi se acorde? Și dacă da, care ar fi cea mai ok banca? Știu ca nu e ok sa depui multe cereri de creditare.

Mulțumesc anticipat!

#2
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,511
  • Înscris: 13.10.2010
Iei fiecare site de banca la mana si faci o simulare. Acum cateva saptamani BT era cea mai avantajoasa la credit in lei si dobanda fixa.
Atentie la costul final al creditului!

#3
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,160
  • Înscris: 29.09.2006


Ia tovarase mașina, dacă asta îți dorești. Te ajuta și cu fetele, poți face și plimbări la munte, la mare, te deplasezi confortabil.
Dacă stai la părinți la all inclusive, poți cumpăra și întreține o mașina de aprox 7000 euro.
Asta cu strânsul banilor... în teorie e bună în practică e frustranta și greu de pus în aplicare.
Și eu am credit pt mașina, nu regret nici o secunda.

Bt a avut o promoție cu dobânda fixa de 7 la suta prin iarna. Acum cred ca e pe la 8 și ceva standard.


#4
madycyprus

madycyprus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 18.12.2013
Cand ii aud pe unii ca pot strange o anumita suma de bani lunar, iar la final isi pot lua ce-si doresc, mi se rupe sufletul de ras :))))
Fratilor, sa iti faci un credit este OK , atat timp cat iti indeplinesti obligatiile de plata si mai ales daca rambursezi anticipat pe cat posibil ! Iti iei lucrul care-ti place ACUM, iar lunar, din salariu, pleaca rata la banca prima data. E obligatia ta, pe care trebuie sa o onorezi.
Imaginati-va ca puneti deoparte lunar valoarea acelei rate la banca, si in termen de ..... va luati ce va doriti ! Yeah, right ! Fiecare luna vine cu suprizele si cheltuielile neprevazute !
P.S. La fel de avantajos e un card de cumparaturi, pentru cei responsabili care-si platesc prima data ratele/facturile/intretinerea din veniturile lunare ! :)

#5
AlexConstantin997

AlexConstantin997

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.08.2019
Mulțumesc pt reply-uri. Intr-adevăr, creditul îl vreau pt auto. Mașina mea valorează acum cam 7-8000€ și restul l-as vrea pt diferența pana la alta.
Totuși, întrebarea mea este dacă m-as încadra, și nu alta.
Thanks!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate