Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

Ce vrea de la mine cu adevarat?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
ExoticDream

ExoticDream

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.09.2011

 tomaso, on 24 iulie 2019 - 23:50, said:

Ai putea să îi arăți că ești mai bună decât fosta.


Ești?

Eu zic ca sunt mai buna (in primul rand eu nu as insela niciodata pe cineva,asa cum a facut fosta lui cu el) ,dar asta este doar parerea mea. Degeaba cred eu asta daca el e setat pe fosta si nu poate sa aiba ochi pentru alta persoana.

 inius, on 25 iulie 2019 - 08:39, said:

Ca bărbat și tată de fată nu pot să-ți spun decât atât: dacă își rezolvă depresiile din dragoste cu țigări și băutură, fugi de el cât mai departe. Fiindcă așa își va rezolva toate problemele până la adânci bătrâneți.
Mai degrabă îți găsești unul care să, vorba popilor, „preacurvească”, decât să fie bețiv și fumător înrăit. Că mai trage și la alte porți nu e mare brânză câtă vreme se întoarce la familie și aduce banii acasă. Bărbații pot să iubească ceva și să f*** (și) altceva, e perfect normal. Dar ca bețiv nu-și va găsi niciodată un serviciu ok, și ca fumător înrăit înseamnă că toată viața va arde - la propriu! - o parte din banii voștri comuni, oricum puțini, pentru că un bețiv nu va avea niciodată cine știe ce job. Va fi dat afară de peste tot și probabil se va înrăi și mai mult dând vina pe tot felul de fleacuri în loc să vadă limpede că problema e la el. Când vei avea 40 de ani o să te uiți în urmă și o să te întrebi de ce dracu ai fost atât de proastă. De fapt, și dacă vei sta cu el 2 ani, peste 2 ani te vei uita la fel și te vei întreba același lucru.
Dacă aș fi tactu' singura scuză pe care ai avea-o ca să stai cu un asemenea individ bețiv și fumător ar fi dacă el e cine știe ce poet, artist celebru, tudorchiril, și atunci aș fi dispus să-i iert comportamentul boem fiindcă, deh, sufletul de artist cu desfrânare se ține. Dar aș vrea să văd că în schimbul bețivănelii chiar produce ceva concret: cântece, cărți, dracu' știe. Nu să fie artist închipuit.
De ce nu-i ceri un sfat și lui taică-tu? Ești din familie de-aia tradițională?

In primul rand iti multumesc pentru raspuns. In al doilea rand, m-am gandit sa-i cer sfatul tatei,dar eu cu baiatul asta am iesit de cateva ori doar si probabil tatei i s-ar parea ciudat ca imi fac atatea griji pentru cineva pe care nu-l cunosc foarte bine. Stiu sigur ca tata mi-ar da acelasi raspuns pe care mi l-ai dat si tu mai sus. Cred ca s-ar lua cu mainile de cap daca ar auzi ca este un "pierde timp". Ca nu are job deoarce si-a dat demisia si ca acum pierde timpul de pomana,noaptea bea cu prietenii iar ziua doarme. Eu din pacate ma consider naiva,am impresia ca pot schimba o persoana,dar in acelasi timp nu vreau sa ma "otraveasca" si pe mine cu stilul acesta al lui. Ma consider vulnerabila fiindca tocmai am iesit dintr-o relatie si pot fi usor influentata. Pentru mine pur si simplu a fost un soc,deoarece acum 3 ani era cu totul alt baiat,cu o viata stabila etc. Si acum traiesc cu impresia ca poate il pot aduce la stilul de viata de dinainte. Dar asta inseamna naivitatea varstei probabil.

 Khristine77, on 25 iulie 2019 - 06:53, said:

Sa incerci..da-i o perioada de timp.
Daca vezi ca isi schimba comportamentul si modul de viata, e bine, daca nu, il lasi in lumea lui.
Sunt unii care nu pot functiona si da ce e mai bun din ei decat intr-o relatie.
Poate fi o persoana sensibila, eu asa vad.

As vrea sa fac asta,dar am o frica. Imi e frica ca o sa incep sa tin la el,iar pe urma n-o sa-l mai pot lasa si o sa ma complac in situatia asta.. Si eu cred de asemenea ca este o persoana sensibila si sunt convinsa ca a facut tot posibilul ca relatia anterioara sa mearga. Dar poate acum a acumulat atata ura incat n-o sa mai poata respecta si aprecia pe cineva. Dupa cum i-a zis si prietenului lui ca n-o sa mai poata iubi pe nimeni...

Edited by althea, 25 July 2019 - 11:22.
citat + răspuns la mesaj sters


#38
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019

 ExoticDream, on 25 iulie 2019 - 11:07, said:

. Ca nu are job deoarce si-a dat demisia si ca acum pierde timpul de pomana,noaptea bea cu prietenii iar ziua doarme.
Cati ani are?

Quote

Eu din pacate ma consider naiva,am impresia ca pot schimba o persoana,dar in acelasi timp nu vreau sa ma "otraveasca" si pe mine cu stilul acesta al lui.
Pai ii spui de la inceput: daca vrei sa ies cu tine, te lasi de stilul asta de viata si devii om serios. Vezi daca face eforturi in sensul asta sau daca continua in acelasi fel.

Quote

Ma consider vulnerabila fiindca tocmai am iesit dintr-o relatie si pot fi usor influentata. Pentru mine pur si simplu a fost un soc,deoarece acum 3 ani era cu totul alt baiat,cu o viata stabila etc. Si acum traiesc cu impresia ca poate il pot aduce la stilul de viata de dinainte. Dar asta inseamna naivitatea varstei probabil.
Nu il poti schimba tu, doar il poti ajuta sa-si revina, dandu-i o motivatie sa revina la stilul de viata dinainte, daca asta isi doreste.
Eu sunt curioasa cum de te gandesti acum sa ai o relatie cu el iar acum 3 ani, cand avea o viata stabila, l-ai respins fiindca se gandea la fosta.E aceeasi situatie numai ca mai rea, acum are si vicii.Posted Image
Stiu ce spui cu socul datorat schimbarii cuiva dar sa stii ca daca simti ca nu l-ai putea lasa, ceva e acolo. Si e posibil ca cineva care nu l-a cunoscut inainte sa il salveze, am vazut cazuri.

Quote

As vrea sa fac asta,dar am o frica. Imi e frica ca o sa incep sa tin la el,iar pe urma n-o sa-l mai pot lasa si o sa ma complac in situatia asta.
Nu trebuie sa te complaci, ci sa-ti stabilesti limitele si daca nu le respecta, sa pleci.

Quote

Si eu cred de asemenea ca este o persoana sensibila si sunt convinsa ca a facut tot posibilul ca relatia anterioara sa mearga. Dar poate acum a acumulat atata ura incat n-o sa mai poata respecta si aprecia pe cineva. Dupa cum i-a zis si prietenului lui ca n-o sa mai poata iubi pe nimeni...
Asta e o prostie, timpul vindeca toate ranile..Iar pe tine deja te respecta si te apreciaza sau asa pare.
Depinde de tine sa vezi cat de mult a cazut, daca e vicios deja si nu se poate lasa de baut, fugi.

 popescuadi, on 25 iulie 2019 - 11:00, said:


Doaaaa, ca femeile nu vor...
Nu, nu vrem asta, cel putin nu in aceeasi masura si nu de la inceput.
Eu as vrea sa vina epetriou pe topic, sa vada ce sensibili sunt barbatii reali, nu cei din capul lui.Posted Image

Edited by Khristine77, 25 July 2019 - 18:40.


#39
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Mie mi se pare normal faptul ca s-a apucat de baut dupa o relatie esuata, in care el a investit sentimente si relatia s-a incheiat. Omul a ramas daramat. Mi s-a intamplat si mie, si altora.

Dar, faptul ca ti-a dat mesaj dupa 3 ani de blocare mi se pare dubios. Eu nu as face asa ceva niciodata, nici daca ar fi preafrumoasa printesa a nu stiu carei tari. M-ai blocat, du-te dracului. Nu esti singura femeie de pe acest pamant.

Poate ca lui i se pare un gest romantic vazut prin nu stiu ce filme, dar nu esti tu ultima femeie de pe pamant, de ce atata obsesie incat sa dai un mesaj dupa 3 ani? Si eu sunt sensibil, dar nici chiar asa. S-a stricat rau la cap de la bautura, probabil. Si eu mai beau, dar o relatie incheiata, este incheiata. Nu revin la ea. Tot raul este spre bine.

#40
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
Pai tocmai de asta mi se pare de valoare, ca nu a tinut ranchiuna.
Si nu se incheiase nicio relatie, l-a blocat fara explicatii.
El s-a intors la fosta, care il inselase (deci mult mai grav decat ce i-a facut initiatoarea) si nu a reusit decat sa se distruga.
Pe barbati ii strica in general orgoliul, deci unul care pune sentimentele mai presus sau poate trece peste e o piatra rara.:)
Depinde cat de tare e afectat de vicii, da.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate