Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...
 Am facut infarct?

contract de inchiriere obligatii ...

Panasonic GH7

Comutare rapida setari regionale
 

L.A.'s finest (2019-)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,716
  • Înscris: 29.12.2016
JESSICA ALBA   GABRIELLE UNION

[ https://img.over-blog-kiwi.com/3/37/42/76/20190514/ob_665ba8_bazrzbasjsx0yymrskyoxqwawku.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

L.A.'s Finest 2019 este un serial dramatic de televiziune creeat de Brandon Margolis si Brandon Sonnier, si produs de Sony Pictures Television. Serialul este o derivatie a francizei Bad Boys creat de George Gallo. A avut premiera in 13 mai 2019. L.A.'s Finest este primul serial cu continut premium facut pentru un canal de televiziune prin cablu, Spectrum Originals. In iunie 2019, Spectrum Originals a confirmat ca va continua filmarile si pentru sezonul urmator. Coloana sonora este de asemenea de exceptie.
Vizionare placuta!

Spoiler


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sNAYxzhA6lw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 2Unlimited, 12 July 2019 - 07:52.


#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,986
  • Înscris: 30.10.2003
Serialul este o derivatie a francizei Bad Boys.

Daca protagonistele sunt la fel de funny ca Will Smith, Martin Lawrence merita privit. Aia sunt 2 comedianti de exceptie si cei doi chiar au facut o echipa excelenta in film, ca si Mel Gibson si Danny Glover.

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,807
  • Înscris: 15.06.2004
E un pic din noua moda de la Hollywood - feminismul in floare...

#4
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,244
  • Înscris: 19.08.2005
Nu m-a dat pe spate.

#5
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,716
  • Înscris: 29.12.2016
Nu se apropie de filmele Bad Boys. Insa serialul este peste multe alte seriale existente pe care lumea le vizualizeaza. Mie mi-a placut, am vazut altele mult mai rele...
In plus, este cu Jessica Alba. Femeia aceasta arata beton la 38 de ani. Cel mai mult mi-a placut ca serialul este conceput ca un film cu mai multe serii. De aici si aspectul de serial premium. M-a si tinut in suspans, l-am vazut in 3 zile.

Edited by 2Unlimited, 12 July 2019 - 09:03.


#6
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

 2Unlimited, on 12 iulie 2019 - 07:50, said:

Coloana sonora este de asemenea de exceptie.
De asemenea.... la fel ca si serialul in sine ?
Cu nota 5.6 / 10 pe imdb... de exceptie ?
Pe rottentomatoes parca e mai bine, 4.1 din 5, adica 8.2 din 10....

Coloana sonora, recunosc Skrillex din primul episod si cam atit: https://www.tunefind...finest/season-1
Restul, dupa nume si trailer, par gen hip-hop...

Probabil e un simplu serial politist, fara pretentii.

#7
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 15.05.2008

 danyel61, on 12 iulie 2019 - 08:39, said:

Nu m-a dat pe spate.
nu au reusit asa ceva, cele doua!!?

#8
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 2Unlimited, on 12 iulie 2019 - 07:50, said:

L.A.'s finest (2019-)
JESSICA ALBA   GABRIELLE UNION
Jessica Alba e o actrita stearsa ce exceleaza doar prin infatisare.

Why Hollywood Won't Cast Jessica Alba Anymore
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q4cn7f3uMOY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

15 Reasons Why Hollywood Has Dropped Jessica Alba and Wont Cast Her Anymore
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/c4EXbEdQ7DU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Despre Gabrielle Union nu stiu ce sa zic.
E o actrita cunoscuta in tara ei natala ca peste hotare (ca Romania) nu e asa faimoasa precum:
Whoopi Goldberg, Halle Berry, Rosario Dawson, Glenn Clouse, Meryl Streep, Sigourney Weaver, Jennifer Aniston, Angelina Jolie ....
.... Tom Cruise, Bruce Willis, Will Smith, Martin Lawrence, Brad Pitt, Al Pacino, Robert de Niro, Joe Pesci etc.

Despre serialul de fata pare o copie a filmelor Bad Boys cu personajele pricipale feminine.
Putin aiurea daca stai sa te gandesti, "doua politiste sunt bad boys in lumea infractorilor".

Edited by super8, 12 July 2019 - 09:37.


#9
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,716
  • Înscris: 29.12.2016
Analizati prea mult dedesubturile. Nu mai bine va uitati la primul episod? Daca va place, bine. Daca nu va place, iarasi bine. E aiurea sa comentezi despre un serial pe care nu l-ai vazut.
Danyel61 l-a vazut, si nu l-a dat pe spate. Tot respectul.

Ieri am primit reprosuri ca o carte pe care am recomandat-o are prea multe pagini, si sa fac un rezumat. Chiar nu mai poate aprecia nimeni o postare si trebuie sa fiti Gica-contra la tot ce se posteaza pe acest forum, uneori fara ca macar sa aveti habar de continut??? Nu vorbesc de acest serial, ci in general, de toate postarile de pe forum din ultimul timp. Foarte rar mai gasesti useri care intr-adevar sa te ajute la vreo problema. In schimb caterinca si troleala sunt la ele acasa. Pacat, ca vom ajunge sa pierdem si acesti ultimi useri de valoare. Eu personal ma gandesc serios daca merita sa-mi mai pierd timpul postand topice placute ochiului si aranjate, cu informatii exacte, recomandand muzica, seriale, filme, carti sau chiar locatii si excursii care mie mi-au placut...

Edited by 2Unlimited, 12 July 2019 - 09:56.


#10
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

 eiffel, on 12 iulie 2019 - 08:31, said:

E un pic din noua moda de la Hollywood - feminismul in floare...

Feminismul si reciclarea :(

#11
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 2Unlimited, on 12 iulie 2019 - 09:45, said:

Eu personal ma gandesc serios...
...ca tie ti-a placut serialul si te simti ofensat de opiniile userilor vizavi de acest serial.
Dar am sa iti urmez sfatul sa vizionez cateva episoade si voi reveni cu o opinie.

#12
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,807
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Despre Gabrielle Union nu stiu ce sa zic.
Practic ea e caracterul din Bad Boys care da seriei chestia cu "desprins din Bad Boys".
A fost tipa din al doilea film.

#13
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Pfoa...film cu femei care bat barbati....
In realitate daca le dai un dos de palma le faci 3 fracturi craniene neoperabile...dar na asa sa ajuns la holiud sa se faca filme ilogice cu duiumu

Edited by I2O, 13 July 2019 - 10:59.


#14
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,907
  • Înscris: 10.12.2006
E un procedural mediocru, dar probabil avea nota mai mare daca nu juca Jessica Alba in el. Nu ca ar fi fost mai ridicat nivelul serialului, dar ar fi votat lumea mai corect.

Spre exemplu NCIS e la sezonul 17 si are 7,8 stele, wtf?!

Jessica Alba joaca bine pentru nivelul unui procedural, e o actrita cu experienta, orice ar zice lumea. Gabrielle Union e pe la acelasi nivel.

E un serial de vara, soare si niste comedie, firul narativ e si el generic si mi-a pierdut rapid interesul, intorsaturile de situatie si misterul mentinut sunt la nivel Days Of Our Lives, cu scopul de a soca in detrimentul logicii si al unui scenariu inteligent construit.

100% vizionabil.

[ https://media.giphy.com/media/pjTTF0ghcFtb3ji3IA/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 13 July 2019 - 11:33.


#15
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
am alergie la femei care bat barbati in filme de actiune, nu e "relatable"
vina o au tot filmele de la hollywood pentru ca m-au format astfel

#16
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,807
  • Înscris: 15.06.2004
Serialul, nu e rau, dar are 2 probleme majore.
1. Partea de comedie - cam lipseste - nu ca nu ar incerca. Bad Boys au fost in primul rand comice si abia apoi filme de actiune. Will Smith si Martin Lawrence au fost la inceput actori de comedie. Cele 2 actrite nu prea. Doar arata bine. Nu joaca rau, dar serialul pare mai curand drama. Si totusi pe IMDB e trecut ca Action, Comedy, Crime.
Culmea, sunt ceva actori de comedie in show, dar au roluri mici si serioase.
2. Serialul incepe direct cu un Nemesis - Knox. De obicei asa ceva apare mult mai tarziu intr-un serial si in functie de cum e rezolvat poate duce la anularea serialului, daca rezolvarea nu se face foarte rapid.

Personal ii dau maxim 3 sezoane pana la anulare daca in sezonul 2 nu rezolva mare lucru.

E posibil chiar ca sezonul 2 sa fie ultimul - in functie de cum il gestioneaza.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate