Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...
 Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...
 Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3
 Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)
 

Vreau sa dansam pe aceeasi muzica

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
kvs

kvs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 23.07.2013
Nici nu stiu cum sa incep....informatiile curg in mintea mea cu o viteza care ma ameteste....m-am gandit mult daca sa vin sa imi astern ce ma framanta de jumate de an...insa scriu pentru cei care se regasesc si cu care sa dansam pe aceeasi muzica...

pana acum jumate de an am fost pe aceeasi rezonanta cu o persoana......totul a inceput cu 11 ani in urma...... cand ne am cunoscut pe yahoo messenger...nu stiu cati dintre voi isi amintesc si fiecare dintre voi sigur la vremea respectiva ii s-a parut ceva WOW YM si cativa....chiar au gasit pe cineva acolo....

Aveam 14 ani si cine se gandea ca o persoana poate sa ajunga sa reprezinte ceva si sa cresteti impreuna....pe vremea aia aveam o ,,prietenie" cu alta fata (B) care a disparut din peisaj la scurt timp dupa gelozii pe A.....si sa o denumim A, tot ce o interesa era prietenia mea....si nu altceva....era interesata sincer de mine....si uite asa ajungeam sa ne pierdem  noptile pana pe la varsta de 17-18 ani

ne sunam si nu stiu cum se facea 3 noaptea si aveam atata energie samerg la scoala si la antrenamente a doua zi, aveam un soi de fanatism greu de descris, eram odihnit dupa discutiile cu ea Posted Image

In clasa a12a hotarasc sa ma mut in alt liceu, culmea sunt repartizat in alt oras,....acelasi liceu cu ea.... am inceput sa ne vedem in fiecare pauza si sa imi sun prietenii cum fac sa imi combin cea mai buna prietena ? Posted Image

Asa se face ca pe 18 Noiembrie 2012 in scara blocului, cu 15 minute inainte de antrenamentele de K1, o iau in brate, cu o miscare de balet o intorc cu spatele si cu alta mana sting becu in scara.....o sarut si o las asa masca si fug la antrenament....nu am facut nimic altceva..... a fost cel mai bun antrenament ever dupa aceea.....

Dupa aceea in clasa a12a am inceput sa iesim continuu, parintii ei mai iubeau, iar eu aveam senzatia caam un inger langa mine..... ati avut vreodata o persoana care vede tot ce e mai bun in altii? Pentru A nimeni nu era rau, avea doar o zi proasta.....si chiar credea din suflet asta....eu eram mult mai orgolios si mai high level cu ceilalati decat a fost ea.....

nu stiu cati dintre voi au fost indragostiti ..............sau au iubit vreodata pe cineva dar daca da cu ea am trait altfel totul...........

- pentru ea am invatat maxim si am dat bacul in cea mai rea promovabiltate din istoria bacului si am fost in frunte si am aparut in ziar

- am intrat la facultate in primii 10 doar de dragul de a avea un viitor bun impreuna......

- am facut legale si nelegale doar pentru a face bani sa avem

- am impartit de multe ori banii de un suc sa luam prezervative

- un trandafir  de origami facut dupa youtube si parfumat cu parfumul meu era mai special si mai din inima  si mai ieftin ca un buchet

- am respirat impreuna acelasi aer si chiar nu conta ca la inceput nu aveam bani, chiar nu conta

- am stat nopti sa ii fac CV-ul si aplicatii dupa ce a terminat facultatea... sa ii gasesc ceva bun....

- ii faceam mici cadouri si vedeam cum sufletul ei se bucura de orice .....




Am crescut impreuna....de la copii la oameni mari si undeva dupa 11 ani ceva s-a pierdut si a ajuns la concluzia ca nu mai poate....nu vreau sa aberez gandurile mele la 22 noaptea pe un site unde nu cunosc pe nimeni, vreau doar cativa dintre voie sa citeasca si daca se regasesc sa aiba o amintire placuta....

Am stat impreuna in aceeasi casa 1 an, veneam acasa si era.....acasa........ undeva ne-am erodat

Radeam de ceva amic de al meu ca atunci cand mergem la el acasa, parca casa nu are suflet.....acum asa este si la mine fara amprenta ei in casa

Au trecut mai bine de 6 luni de cand nu mai dansam pe aceeasi muzica si am ramas doar cu o cutie cu un fir de par,o bratara, multe poze facute de noi si 2 carti de vizita de la fiecare de la job, care reprezenta ambitia noastra.....

Au fost 6 luni in care am m-am culcat ce am prins....am intalnit fete pentru care m-ar invidia majoriatea pamantenilor.....nu alergati dupa prostii.....orice a avut mai mult de 10 femei stie ca nimic nu se compara cu una dupa care esti nebun si care e nebuna dupa tine....


Zilele astea am vazut o poza cu ea.....acel om bun......acei ochi blanzi si bunatatea din sufletul ei a disparut.....e un alt om....schimbat si marcat.....undeva am avut o contributie negativa si o sa regret restul vietii.....

Mi s-a reprosat de multe ori ca traiesc intr-o bula, ca sunt doar eu si obiectivele mele.....care acum nu mai au niciun sens.....



Nu alergati dupa prostii...... e usor sa te crezi buricul pamantului....dar acum as da orice pe o aiurita cu ceva in cap si care sa nu fie obsedata de toata mocirla asta sociala in care traim....

Va multumesc Posted Image










"

Edited by althea, 09 July 2019 - 06:20.
formatare


#2
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

View Postkvs, on 08 iulie 2019 - 21:48, said:

totul a inceput cu 11 ani in urma...... cand ne am cunoscut pe yahoo messenger...nu stiu cati dintre voi isi amintesc si fiecare dintre voi sigur la vremea respectiva ii s-a parut ceva WOW YM si cativa....chiar au gasit pe cineva acolo....

Da, bagam flood Posted Image

Edited by ionutz_joe2009, 08 July 2019 - 21:55.


#3
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Se zice ca prima iubire nu se uita niciodata. True !
Move on !

Edited by pasilla, 08 July 2019 - 21:56.


#4
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016
Iaaaar?
Posted Image))
Devine plictisitor...

Si daca e real si nu e trolling: este absolut normal ca orice "love story" din asta sa se termine la un moment dat. Nu are cum sa dureze la nesfarsit.
TOTUL ESTE TRECATOR in viata!
De aia trebuie sa te bucuri cat timp dureaza, apoi treci mai departe.
Sunt multe alte lucruri de facut in viata.

Edited by epetroiu, 08 July 2019 - 22:07.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
A mai deschis cineva topic saptamana trecuta si se referea tot la un interval in urma cu 11 ani.
E vreo coincidenta izbitoare ?

#6
tehnics

tehnics

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 30,881
  • Înscris: 01.11.2005
Cand am dat scroll si am vazut ditamai carnatul nu am mai citit.
Despre ce este vorba ? Asa in 2-3 fraze..

Noroc ca citesc repede. Ah, prima iubire.

Sincer, mi-as dori sa schimb cateva cuvinte cu prima gagica. Nu ca m-ar face sa simt fluturi dar am o singura intrebare: de ce dracu m-a lasat cu ochii-n soare fara sa-mi zica motivul real ???? Eram copchil si chiar am suferit...

Din pacate nu ii stiu numele de familie iar cel care-l stiu eu nu era al ei din nastere (mama recasatorita).

Ar fi prea tare sa fie vre-o userita de pe SP Posted Image.

Edited by tehnics, 08 July 2019 - 23:09.


#7
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,929
  • Înscris: 01.01.2010
Bai, eu n-am de-astea. Am iubit, carte inchisa, m-au iubit, carte inchisa, am suferit, carte inchisa etc. Cat traiti voi?! De unde atatea regrete? Si daca traiti mult, de ce nu intelegeti ca suprarealismul este ireal?
Da, eu am inghitit-o si cred ca scrie. Adica, ce altceva mai interesant as avea de facut dupa ce am scos vasele din masina?!
Nu uiti prima iubire, prima tigara, primele orice, dar, na, prima iubire o uiti si mai putin. Si eu sunt romantic, atunci cand nu sunt realist.
Ce? Te uiti la ea si nu mai este cine era? La tine cand te-ai uitat ultima data?
Relatiile sunt ca florile. Ori le intretii, ori le pierzi... Viata mea este simpla, dar sta pentru ca poate, sunt prea prost nu pot sa inteleg eu prea multe.

#8
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,762
  • Înscris: 30.07.2006
Concluzia: barbatii pun foarte multe sentimente si emotie intr-o relatie dar de multe ori nu arata asta,la femei in schimb,e invers,arata si fac pe sentimentalistele dar te lasa cand ti-e lumea mai draga. Asa-s femeile csf,n-ai csf.

#9
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,037
  • Înscris: 12.03.2010
Dudes, maturitatea inseamna sa-ti asumi responsabilitatea pentru TOATE faptele tale si consecintele lor. Regretul e cel mai stupid sentiment. Pur si simplu inseamna sa recunoști ca ai fost prost, or, cine a fost prost o data poate fi prost si-n'continuare, asa ca mai bine tii informatia asta doar pentru tine.

#10
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,170
  • Înscris: 19.01.2008
Eu am observat ca oamenii se asociaza, se iubesc, etc. atat timp cat sunt la aceeasi etapa de dezvoltare personala.
Cand unul dintre ei trece la alta etapa ... apar problemele si nu mai detaliez aici.
Eu presupun, si este doar o parere subiectiva, ca ea s-a maturizat inaintea lui si nevoia de romantism a fost inlocuita de altceva.
Asa ca, initiator, sa nu iti faci probleme ca "ai avut o contributie negativa" asupra ei, ci ea insasi a dorit sa se schimbe si sa experimenteze altceva.
Cred ca nu ar trebui sa uiti ce ai trait, pentru ca nu toti au norocul tau, si sa treci si tu mai departe sau macar sa incerci sa treci mai departe, sa cauti si altceva in viata.

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Ce topic frumos, dar trist! :heart:

#12
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,734
  • Înscris: 29.12.2016
De obicei este periculoasa prima dragoste din tinerete. Baiatul descopera ca nu a testat decat cateva fete si doreste mai mult. Fata descopera ca poate avea un prieten mult mai realizat material, si alege alta cale. Insa ambii se pot lovi de un zid. Fetele noi nu vor fi niciodata ca cea veche, pentru ca baiatul deja are termen de comparatie, iar prietenul realizat material este de fapt un casanova... Am un prieten care s-a despartit de nevasta-sa care a inceput sa faca bani cu duiumul. De fapt ea s-a despartit de el si la mijloc este si un copil. Fosta este clar implicata in ceva dubios. Bani multi intr-un timp scurt nu se castiga muncind cinstit. Am vazut o filmare in care copilul de 4 ani se agata la o serbare de piciorul invatatoarei si nu vrea sa-i mai dea drumul. Ce sa mai spun, bine ca nu ati avansat mai mult in relatie si nu aveti copii. Daca dupa 11 ani ti se pare ca s-a rupt cerul in doua, gandeste-te ca, cu trecerea timpului acest sentiment se amplifica...
Acum vreo 3 ani mi-a plecat sotia in Anglia sa facem si noi mai multi bani. Tot avea ea un gand care nu-i dadea pace, si voia sa plece dincolo sa castige mai bine. A mai fost plecata prin 2005 in Italia, a lipsit 3 luni si parca nu a fost chiar asa de rau. In 2016, la 22 de ani de cand ne-am cunoscut am crezut ca voi rezista mai usor fara ea. Dupa cateva saptamani nu mai aveam chef de nimic, nu puteam sa ies pe nicaieri desi eram invitat. Si ea era invitata si iesea, insa foarte rar, si fara niciun chef. Adevarul a fost ca daca nu eram impreuna nu puteam sa ne distram niciunul dintre noi. A fost crunt. Dupa doua luni am chemat-o acasa si nu am mai stat niciodata despartiti de atunci...

Edited by 2Unlimited, 09 July 2019 - 07:58.


#13
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,240
  • Înscris: 30.10.2003

View Posttehnics, on 08 iulie 2019 - 23:05, said:

Despre ce este vorba ?
La sfarsit o va vrea pe aia cu tzatze mai mari, dar nu va avea parte de ea.

#14
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 24.04.2011

View PostMembruAnonim93, on 08 iulie 2019 - 22:20, said:

A mai deschis cineva topic saptamana trecuta si se referea tot la un interval in urma cu 11 ani.
E vreo coincidenta izbitoare ?

Sa ii zic lu` nevasta-mea ca doar anul asta trebuie sa o mai suport :))

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postvalirex, on 09 iulie 2019 - 01:01, said:

Concluzia: barbatii pun foarte multe sentimente si emotie intr-o relatie dar de multe ori nu arata asta,la femei in schimb,e invers,arata si fac pe sentimentalistele dar te lasa cand ti-e lumea mai draga. Asa-s femeile csf,n-ai csf.

E o prostie. Toti oamenii pun sentimente. Idealul este sa punem tot atatea sentimente cat partenerul si, evident, in acelasi timp LOL, dar lumea i mare, cum sa gasesti idealul? :)

#16
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,545
  • Înscris: 04.01.2006
Din punctul meu de vedere, relatiile din prima tinerete greu de uitat si care lasa sechele sunt ori cele foarte lungi (ca in cazul tau) pentru ca ajungi sa iti creezi niste automatisme, sa devii familiar cu partenerul si sa pretinzi acelasi nivel de cunoastere prea repede de la o persoana noua ... ori cele scurte, ca daca te loveste flama tare la 20 de ani si esti cu cineva 2-3 luni si nu merge, poate sa iti ia ani sa uiti, pentru ca idealizezi si n-ai timp sa vezi si defectele celuilalt pana se incheie relatia.

Tu nu ai spus de ce v-ati despartit desi ai descris lung situatia. Ori ati ajuns la acel grad de erodare a relatiei in care nu mai aveati nimic in comun si doar va certati, ori unuia din voi i-au placut alti ochi. Ca sfat de om care a trait acelasi gen de situatie, relatie lunga de foarte tanar si ramas tot pe la varsta ta singur si dezorientat, cel mai bine e sa gasesti ocupatii si sa alungi orice gand de "cum ar fi daca ar fi".

Eu personal nu cred in impacari dupa relatie lunga - pauza destul de lunga. Am facut-o si eu si nu a mers. Dar nu e regula batuta in cuie.
Ce pot sa iti spun, daca iti vei cauta o alta relatie serioasa, e sa renunti la poze, lucruri lasate ca amintire si mai important, cu timpul, nu compara o persoana noua, nu face bilanturi din prima, nu cere aceleasi lucruri de la altcineva.

Stiu foarte bine cum e sa nu mai vezi langa tine partenera pe care erai convins ca ai s-o vezi toata viata, sa iti fie dor, sa te simti singur, sa vezi lucruri sau locuri ce v-au legat etc. Dar daca tot ai ajuns sa te destainui, trebuie sa faci o analiza (cat se poate de) obiectiva si sa raspunzi singur la cateva intrebari
- ce v-a despartit? plictiseala? dorinta de nou? obiective in viata diferite? cineva a inselat?
- in functie de raspunsul de mai sus, ce v-a despartit se poate repara? dar sincer si practic, ca la 25 de ani toti mutam muntii din loc
- daca in 6 luni ai zburat din floare in floare (si probabil si ea la fel) in cazul in care v-ati impaca, ati fi amandoi in stare sa traiti fara sentimente de vina, dorinta de razbunare sau reprosuri?
- cel mai important dupa mine - esti sigur ca nu ti-e dor doar de sentimentul de zona de confort? adica sa-ti fie dor ca iti facea ochiuri dimineata, ca mergeati sambata la terasa cutare sau va uitati seara la serialul cutare?

Edited by ambr0zie, 09 July 2019 - 09:32.


#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdiahim, on 09 iulie 2019 - 07:57, said:


Sa ii zic lu` nevasta-mea ca doar anul asta trebuie sa o mai suport Posted Image)
Nu pricep legatura.

#18
Sapphire81

Sapphire81

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 06.07.2019
“ ... undeva ne-am erodat.”

O relație nu se rupe direct, dintr-o data. De regula, atunci când încep problemele, încerci sa le rezolvi impreuna cu partenerul - dacă și el își dorește. Banuiesc ca fiecare dintre voi și-au dorit la un moment dat altceva...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate