Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI
 Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?
 SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...
 Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 

Pawn Stars-10 ani

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
airdigit

airdigit

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 90
  • Înscris: 01.06.2019
Anul asta, pe 19 iulie,   show-ul cu vechituri si antichitati   implineste 10 ani de cand s-a lansat si este cel mai vizualizat de pe History Channel.
Pawn Stars - YouTube
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IKj8zlhWB_w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wR5vE9TqX1E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by airdigit, 04 June 2019 - 11:03.


#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sa le traiasca. Fac marketing din obiectele lor (istorice). Din pacate, nu prea mai ofera alternative de calitate.

#3
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,927
  • Înscris: 25.12.2016
[ https://i.postimg.cc/YC0Hy0DZ/3454525232332.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
airdigit

airdigit

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 90
  • Înscris: 01.06.2019
Best  I can do   & let me call a buddy who's an expert in ...  

[ https://pics.me.me/1962-ferrari-250gtop-bestican-do-is-20-and-itm-taking-3446936.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  [ https://i.imgflip.com/1rj9nl.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostManasu, on 04 iunie 2019 - 11:02, said:

[ https://i.postimg.cc/YC0Hy0DZ/3454525232332.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
La modul serios, m-am mirat de multe ori de ce nu l-au concediat pentru multiplele greseli.
A mai fost si arestat pentru droguri si eliberat pe cautiune.
Il tin acolo pentru amuzament.  

View PostPololica, on 04 iunie 2019 - 11:02, said:

Sa le traiasca. Fac marketing din obiectele lor (istorice). Din pacate, nu prea mai ofera alternative de calitate.
Tatal lui Rick, si fondatorul amanetului,  Richard Harrison cunoscut si ca Old Man , a murit anul trecut.  Posted Image

Edited by airdigit, 04 June 2019 - 11:09.


#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,029
  • Înscris: 07.02.2003

View Postairdigit, on 04 iunie 2019 - 10:59, said:

cel mai vizualizat de pe History Channel.
Cel mai vizionat adica Posted Image Da, e chiar un show dragut unde mai inveti si ceva istorie printre picaturi. La un moment dat te poti plictisi dar revii la el cand ai chef etc...
Locul a devenit spatiu de pelerinaj pentru cei care fac turism in Las Vegas, adica este practic un simbol asa cum e si reclama luminoasa aia clasica veche a orasului.

Aici e locul: https://www.google.c...!7i16384!8i8192

Edited by andreic, 04 June 2019 - 11:16.


#6
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,450
  • Înscris: 05.07.2018
Da, hai sa ne uitam la niste bogatani cum se imbogatesc mai mult. La fel si cu Razboiul Depozitelor.

#7
airdigit

airdigit

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 90
  • Înscris: 01.06.2019
Partea cea mai neplacuta a postului de televiziune  e ca tot anul asta, si Ancient Aliens face 10 ani.....:D

#8
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,450
  • Înscris: 05.07.2018

View Postairdigit, on 04 iunie 2019 - 11:08, said:

Tatal lui Rick, si fondatorul amanetului,  Richard Harrison cunoscut si ca Old Man , a murit anul trecut.  Posted Image
Ala era mai zgarcit decat Rick. Si cu ce s-a ales?

#9
airdigit

airdigit

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 90
  • Înscris: 01.06.2019

View PostPuferiu_, on 04 iunie 2019 - 11:14, said:

Da, hai sa ne uitam la niste bogatani cum se imbogatesc mai mult. La fel si cu Razboiul Depozitelor.
Dar muncesc din greu pentru asta si isi asuma riscuri.
Nu e asa usor.
Trebuie sa cunosti multa istorie, dar si ceva marketing si sa stii cam care sunt preturile pe piata.
Expertii aia nu vin  sa le dea sfaturi moca

Iar la Razboiul Depozitelor poti sa iesi in pierdere si sa falimentezi daca cumperi la suprapret  ceva vechituri care nu-si recupereaza investitia si nu-ti dubleaza profitul, mai ales ca ai si concurenta si unii care fac misto de tine si ridica pretul depozitului la licitatii.

Edited by airdigit, 04 June 2019 - 11:17.


#10
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 01.12.2003
M-am uitat la emisiune, cred ca am vazut cateva sezoane , dar in realitate e complet diferit fata de ce arata ei.Sunt o gramada de videoclipuri puse pe YT.

#11
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

View Postairdigit, on 04 iunie 2019 - 11:16, said:

Dar muncesc din greu pentru asta si isi asuma riscuri.
Nu e asa usor.
Trebuie sa cunosti multa istorie, dar si ceva marketing si sa stii cam care sunt preturile pe piata.
Expertii aia nu vin  sa le dea sfaturi moca

Iar la Razboiul Depozitelor poti sa iesi in pierdere si sa falimentezi daca cumperi la suprapret  ceva vechituri care nu-si recupereaza investitia si nu-ti dubleaza profitul, mai ales ca ai si concurenta si unii care fac misto de tine si ridica pretul depozitului la licitatii.
Imi placea de Mary, aia mica de restaureaza toate prostiile...

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,029
  • Înscris: 07.02.2003

View Postangelz, on 04 iunie 2019 - 11:23, said:

M-am uitat la emisiune, cred ca am vazut cateva sezoane , dar in realitate e complet diferit fata de ce arata ei.Sunt o gramada de videoclipuri puse pe YT.
E televiziune de divertisment, sunt adaosuri evident fara de business-ul de baza Posted Image

Edited by andreic, 04 June 2019 - 11:25.


#13
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 02.05.2008
Ai zice ca stiu ceva istorie dar la cati experti cheama (din 10 produse cred ca la 7 cer alte pareri) par mai mult niste bisnitari. Dar...pana la urma asta e un amanet, iei ieftin si vinzi cu profit.
Pe Chumlee il tin de amuzament. Cautati pe youtube filmulete cu el si o sa vedeti ca nu e asa molcom si prost.
Cateodata devin enervante micile lor scenete regizate.

Edited by Maryus89, 04 June 2019 - 11:26.


#14
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,029
  • Înscris: 07.02.2003

View PostMaryus89, on 04 iunie 2019 - 11:25, said:

par mai mult niste bisnitari. Dar...pana la urma asta e un amanet, iei ieftin si vinzi cu profit.
Negustori mai exact / tarders :)

#15
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Experții ăia care vin sunt dubios de onești.

Chumlee e mai dilimache așa dar e simpatic.
E prieten din copilărie cu Corey, e adoptat de familie într-un fel.

A avut ceva probleme cu niște acuzații.

Povestea pe scurt

Quote

He was raided by the cops for an alleged sexual assault, the cops found crystal meth, weed and an unlicensed weapon. Chumlee pleaded guilty to the drugs and weapons charge.


#16
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postairdigit, on 04 iunie 2019 - 11:08, said:

Best  I can do   & let me call a buddy who's an expert in ...  

[ https://pics.me.me/1962-ferrari-250gtop-bestican-do-is-20-and-itm-taking-3446936.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  [ https://i.imgflip.com/1rj9nl.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


La modul serios, m-am mirat de multe ori de ce nu l-au concediat pentru multiplele greseli.
A mai fost si arestat pentru droguri si eliberat pe cautiune.
Il tin acolo pentru amuzament.  


Tatal lui Rick, si fondatorul amanetului,  Richard Harrison cunoscut si ca Old Man , a murit anul trecut.  Posted Image

Stiu ca a murit :(

Oricum, Rick e producator al serialului si, pe langa Pe urmele antichitatilor, sunt cele mai atractive. N-am mai vazut Restaurari (American Restoration). Pacat de emisiune (nu cred ca ma mai pup la orele de difuzare). Imi placeau comentariile asupra obiectelor gasite.

#17
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,759
  • Înscris: 16.03.2007
ma uitam la cacatul asta cand nu au astia hbo prin hoteluri...

#18
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 02.05.2008

View PostPololica, on 04 iunie 2019 - 12:16, said:


N-am mai vazut Restaurari (American Restoration). Pacat de emisiune (nu cred ca ma mai pup la orele de difuzare).

Nu mai stiu unde am citit, au renuntat la emisiune ca sa isi poata face treaba mai bine, aveau multe comenzi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate