Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Zona roșie în zona fesiera

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Andronache02

Andronache02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.03.2019
Bună.am un bebe de 7 luni.în urma unor injectii făcute,cam la 4 zile după ce s au terminat.zona a început sa se înroșească și sa fie tare.2 zile l a durut foarte tare nu putem sa ste în fund sau pe spate.am fost la medicul de familie și ne a dat amoxacilina,nurofen și sa punem gheata.Acum nu îl mai doare,doar daca apas.dar zona este tot roșie și tare.ce sa fie?se va trage,sau trebuie alt tratament?sâmbătă o sa merg la Grigore Alexandrescu.la ce sa mă aștept? Mulțumesc

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Amoxacilină la 7 luni ?

Injecțiile pentru ce au fost făcute ?

Să înțeleg că stați extrem de extraordinar de extrem de foarte departe de un spital cu Urgență sau nu e copilul vostru l-ați luat de pe Olx ?

La urgență frate imediat lasă forumul.

Edited by waterman, 20 March 2019 - 18:54.


#3
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Putin. Esti fan Putin? Mwe si tie.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,237
  • Înscris: 30.08.2017
Poti incerca Marie Curie la urgente. La varsta lui va intra cu prioritate. Eu am mers cu al meu cand avea 4 luni si a reactionat foarte urat la vaccin...a fost luat inaintea tuturor datorita varstei.

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Poate era copchilu tău și ți-o părut rău de el.

Inițiatoru e ocupaț n-are timp să margă cu 'pilu la spital.

#5
Andronache02

Andronache02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.03.2019
Vă rog să vă abțineți de la comentarii răutăcioase. Am cerut un sfat pana ajung unde trebuie..în spitalul de la noi s a intamplat acest lucru.a avut bronsiolita am fost internati,i au treminat tratamentul injectabil și mi au dat drumul acasă spunându mi ca este bine.și la 4 zile de la externare a aparut roseata.am fost cu el și la urgenta. Mi s a sp ca e normal.așa se întâmplă de la injectii.i am dat ce mi a prescris medicul.copilul este energic;mănâncă,doarme,doar am întrebat ce ar putea fi pana ajung sa cer și o alta părere.

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,344
  • Înscris: 22.05.2003
S-a format probabil un granulom la locul injectiei.
Dupa ce se face injectie, ar fi de doritca pe viitor sa aplicati imediat gheata cateva minute.

Medicii nu prea au ce sa ii faca, vezi daca se micsoreaza in timp.

Daca bb face febra si zona e fierbinte si se extinde = flegmon si e urgenta, dar asta nu apare la 4 zile distanta.

Recomand sa ocolesti grigore Alexandrescu, pt ca sunt f multi copii bolnavi acolo si pleci cu mai multe decat ai venit.

Mergi la Spitalul de Copii Medlife, vb cu medicul Nuta Costin.

#7
Andronache02

Andronache02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.03.2019
Febra nu a facut.zona este calda dar nu fierbinte.Mulțumesc frumos

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate