Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Sunt manelele superioare muzicii din cluburi ?

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 22.12.2015

View PostNeaceasca85, on 18 martie 2019 - 03:14, said:

Sigur ca valoare culturalo-muzicala nu are niciuna dintre cele 2, dar totusi, mai mare valoare are muzica de club. Si sunt ferm convins ca IQ-ul unui clubber este mult mai sus si clubber-ul e mai spalat si mai de treaba decat manelistii-cocalarii care efectiv nu pot asculta altceva si simt mereu nevoia sa coboare geamurile masinii ca sa aude si cei da pa strazi ce hasculta ei mancatiash. Ei nu au nevoie de freon/AC la masina, ca oricum trebuie sa fumeaza tigarea cu mana afara peste portiera.

Votez cu muzica de club. Nu o avea versuri sau mesaj ori e repetitiva, dar sunetele alea sunt smechere, jocul de frecvente audio sau folosirea de basi care produc o anumita euforie, nah, e ca un drog de fapt, pentru cei care sunt bass head, si mie imi place, iar in masina e chiar relaxanta in trafic, mie mereu mi-a placut muzica electronica, dar maneaua am detestat-o de la prima auditie.

Muzica de club e mult mai simpatica si mai placuta decat maneaua. Maneaua e pura rautate si venin, laolalta cu incultura. E coruptie si infractiune pe paine, coroborata cu un IQ cu minus.

Deci mi-ar fi placut ca Romania sa aiba mai multi cu "a state of trance" decat valoare, bani, masini, femei si dusmani, eu baiat bun cu tine si alte din astea. Cazanul la mana a 3-a iese fum dar conteaza doar sigla Bemeve pe el.

Pe cand muzica cu bass mult ar asculta cei cu masini tunate cu mult mai bun gust decat manelistii.
Hai de mine si  de noi, ce am ajuns !

Muzica de  club = muzica de  spalat  creierele
Munca  cat mai  putina, bani cat mai  multi !

La  fel dance, trance, etc. plus  manelele  - cel mai  scarbos  manelist  este  indiscutabil  Dani Mocanu   -alta  corcitura  indo-mongola  scapata  din haznaua  abjectiei  umane ('' Sa va dau foc, sa va arunc in aer '' ) .Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#74
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View PostAdrexx, on 18 martie 2019 - 16:49, said:

La  fel dance, trance, etc. plus  manelele  - cel mai  scarbos  manelist  este  indiscutabil  Dani Mocanu   -alta  corcitura  indo-mongola  scapata  din haznaua  abjectiei  umane ('' Sa va dau foc, sa va arunc in aer '' ) .Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
Dar ce a facut, de il urasti asa?

#75
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Eu prefer sa cred ca unele melodii au doar 7 cuvinte (asa,  ca house) si ca alte nu au cuvinte.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iW71-sVyMzM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wygy721nzRc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cu cat mai putine cuvinte, din aia mai multe cuvinte.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lvjlRLACVg4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Momentul cand maneaua-i mai putin toxica decat house(cum se zice).Cu toate ca ,  desi am pus mai sus house, nu se intelege mereu mesajul.E avansat rau si house, uneori nu poate fi inteles.

Edited by ionutz_joe2009, 18 March 2019 - 17:26.


#76
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 22.12.2015

View PostPopaXXX, on 18 martie 2019 - 17:04, said:

Dar ce a facut, de il urasti asa?
Eu am rezistat  doar  5 ( cinci ) minute sa ii  ascult  manifestarile  teroriste.
Apologia  infractiunii  si  amenintari.
Voce nu are, versuri  de  rahat si  arata  ca un asiatic  resapat.
Este  o rusine  chiar si  pentru manelisti.

#77
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
daca e  sa o luam asa....asta e manea sau nu?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WBnU3cJ2hMA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

pana la urma ideea e ca trebuie sa te distrezi...muzica din asta de filozofeala e buna pentru moment , mai bagi un rock , ceva, dar te plictisesti...eu nu stiu nici o melodie rock (exceptand daca intram in zona alternative/garage punk unde mai gasesti melodii "de petrecere"...sau mai ales la balurile din liceele americane ) de "petrecere"....toate au tenta filozofala , toate au morala , toate au vreo psihologie ceva cu tema sociala ...unde dracu e distractia?
prefer in cazul asta melodia de mai sus

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate