Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Părere canal de YouTube

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
marianwz

marianwz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 09.03.2019
Salutări, recent m-am apucat de YouTube și doream să aud părerile voastre
Ultimul episod postat: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hcDq8GRnaAA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Știu că sunt slab, însă pe viitor sunt convins că lucrurile vor progresa :)

#2
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,366
  • Înscris: 30.11.2017
Cu ce e canalizarea aceea de you tubo?
Zi-ne ca să stim şi să nu mai dăm click că e inutil.

dacă e un virus.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Vorbesti de parca ai citi de pe o foaie. Macar pune si link-ul de unde ai luat toate informatiile. Ceea ce am vazut in videoclip e un mod mai "fancy" de a citi. Nu vad de ce ar vrea cineva sa te auda pe tine citind uitandu-se la imagini luate de pe internet.

#4
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,742
  • Înscris: 31.12.2013
Dacă cineva preia și folosește materialele altora, le prelucrează, dar nu face bani din asta, e vreo problemă ?
În avertismentul cu drepturile de autor se spune că nu trebuie să ștergi videoclipul, că dacă se pun reclame, banii îi ia proprietarul drepturilor de autor...
Exemplu : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YB6j13bW3pc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#5
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 13.03.2017

View PostMembruAnonim, on 09 martie 2019 - 15:35, said:

Nu vad de ce ar vrea cineva sa te auda pe tine citind uitandu-se la imagini luate de pe internet.
Sunt canale de Youtube mari, atât în România cât și în străinătate, care se „bazează” pe așa ceva.

Mie îmi pare că, calitatea audio e cam slabă.

În rest, mult succes!

Edited by LibertyHG, 09 March 2019 - 15:43.


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLibertyHG, on 09 martie 2019 - 15:42, said:

Sunt canale de Youtube mari, atât ĂŽn România cât și ĂŽn străinătate, care se „bazează” pe așa ceva. Mie ĂŽmi pare că, calitatea audio e cam slabă. ĂŽn rest, mult succes!
Tocmai. E deja o nisa saturata de cei care au fost mai rapizi decat el. De ce isi mai bate capul? N-am vazut nimic nou sau interesant in ceea ce a avut de prezentat.
Ori schimba tematica canalului ori isi cauta alta ocupatie.

#7
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Titlu: Cum sa faci bani pe Facebook
Cool, cool, click bait, da' merge
Primele cuvinte din video: Dupa com stiti.... and close, limbaj de lemn la greu..... lasa ca inveti....

#8
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 28.04.2006
Trebuie sa investesti intr-un microfon decent.

#9
kabanIbucii

kabanIbucii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 05.02.2019
Stiu ca esti slab Mananca si tu ceva

#10
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Felicitari pentru initiativa. Eu personal nu m-as uita la asa ceva, calitatea audio este destul de scazuta iar tonul este cam monoton/plictisitor, nu am putut viziona peste 2 minute. Chiar si asa, cred ca poti sa strangi destule vizualizari cu astfel de video-uri, in special daca faci despre subiecte noi care nu sunt deja acoperite de o abundenta de alte videoclipuri.

#11
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,366
  • Înscris: 30.11.2017
mai bine te duci la o angajare undeva că vin vietnamezii la muncă la noi.
Cât câştigi din prostiile ălea cu you tube? 5 ron pe lună? umblii apoi peste tot cu spamul să ai vizualizări.

#12
lool21135

lool21135

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 09.11.2010
Trebuie să vorbești mai activ, să folosești diacritice și să-ți schimbi microfonul că abia se aude.
Ia-l ca exemplu pe Zaiafet.

#13
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Postcipri2bau, on 09 martie 2019 - 17:02, said:

mai bine te duci la o angajare undeva că vin vietnamezii la muncă la noi.
Cât câştigi din prostiile ălea cu you tube? 5 ron pe lună? umblii apoi peste tot cu spamul să ai vizualizări.

Si din munca cinstita cat castigi? 500 de lei? Stai linistit, ca se castiga bine din Youtube, dar evident ca este concurenta mare si castiguri pe masura. Sa vina vietnamezii... asa trebuie, fraierii la treaba altii cu burta la soare. Nu se mai arde nimeni in fund pe bani putini in ziua de azi dupa cum se pare. Doar aia mai fraieri. In ziua de azi ori milionar in Euro, ori ars in fwnd sa iei taxiul dus-intors.

Edited by hwplanet, 09 March 2019 - 19:18.


#14
marianwz

marianwz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 09.03.2019
Va multumesc frumos pentru pareri, am sa tin cont. Am comandat un microfon, sa speram ca va fi mai ok dupa, cat despre tonalitate... voi incerca :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate