Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incurajarea, stimularea si sustin...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 C Embedded

DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt
 Cum setez sa trimit sms de pe dig...

Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi
 Marantz MM7025 vs Rotel RB1552 mkii

Recomandare bicicleta electrica

Venom - The Last Dance

Demolarea blocurilor prea vechi s...
 

Problema Hard Disk Extern

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
PadBog8

PadBog8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 22.12.2014
Buna ziua tuturor! Va rog mult dati-mi niste idei sau ajutati-ma cu niste sugestii la urmatoarea problema: detin un hard disk extern Toshiba de 1TB si vreau sa il conectez la PC, acesta din urma ruland Windows 10 Pro x64....de ce imi apare eroarea "G:\ is not accesibile The request is not supported."??? Cum pot face sa mi-l citeasca totusi? Detin si un laptop cu Windows 7 Utimate iar acesta il vede.....PS: Am cautat si pe net dar nu am rezolvat, poate gasesc rezolvarea aici....Va multumesc!

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Citești aici

https://superuser.co...s-not-supported

#3
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Ce versiune de Windows 10 ai? Este cu update-urile la zi? Aparent a existat o problema in acest sens care a fost corectata printr-un update: https://www.reddit.c..._not_supported/

Daca datele de pe HDD sunt accesibile sub Windows 7, atunci mai este posibil sa ai vreo aplicatie instalata sub Windows 7 care ti-a modificat sistemul de fisiere pe HDD si criptat datele de pe el. In acest caz nu poti accesa HDD-ul decat daca instalezi acea aplicatie si sub Windows 10, cunoscand totodata parola de acces pentru date.

Nu este exclus nici sa fie efectul vreunui virus de pe PC-ul cu Windows 7 care ti-a alterat sistemul de fisiere de pe HDD astfel incat sa nu poata fi accesate decat atat timp cat virusul este prezent in sistem.

Cam acestea ar fi posibilitatile care imi trec acum prin cap (adica inainte de a bea cafeaua de la pranz).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate