Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...
 

Interpretare reteta oftalmologica

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Mulțumesc. Oricum nu-i fac ochelarii. A fost un consult superficial de 1 minut maxim nici nu m-am pus la autorefractometru sau sa se uite în ochi. N-am aceeași dioptrie la ambii ochi. N-am avut niciodată în ultimii 15 ani. Am vreo 20 de prescripții de la 3 medici + un optometrist. In realitate la distanță am -0,75 la stângul și -0,50 la dreptul cilindru cu minus. La apropiere, nu știu, probabil cu plus și eventual pot purta lafel la ambii ochi +0,75 cam așa. Oricum trebuie să-mi găsesc un doctor bun. Nu din ăștia cu 50 de pacienți pe zi.
LE
În orașele mai mici, și nu chiar mici,  accesul la oftalmologie e precar. Vine cate un medic prin weekend și consultă 30-40 de persoane in 3 ore. Ceva de genul asta.

Edited by Fuserisk, 11 September 2019 - 09:27.


#20
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,091
  • Înscris: 04.09.2018
Mda, ai dreptate, deci si dioptriile le-a scris prost dupa cum zici, deci n-ai +1 la ambii. Pai du-te la un medic bun, nu mai sta daca nu vezi ca lumea ca risti sa-i strici mai tare ochii. Eu cand ma duc, ma duc la Medlife sau Sanador, mai am si langa mine un cabinet, dar si acolo se uita la fundul de ochi, are si dioptron, masoara si tensiunea oculara, si dupa aia imi pune lentilute sa vedem, nu intr-un minut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate