Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens
 Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 

Prima televiziune U.H.D. din România: Digi 4K.

* * * * - 11 votes
  • Please log in to reply
3339 replies to this topic

#1153
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,951
  • Înscris: 28.09.2017
Te ai pregătit de Europa League?

Attached Files


Edited by A-ONE, 02 May 2019 - 17:26.


#1154
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,951
  • Înscris: 28.09.2017
LIVE DIGI 4K

Attached Files


Edited by A-ONE, 02 May 2019 - 21:09.


#1155
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,037
  • Înscris: 24.01.2013
Vezi ca o sa îți sara lumea în cap ca nu e 4k meciul, e upscalat și tot asa 🤪

Aaa..si mai dai/dam 5 lei ca fraierii

Edited by mariusica24k, 02 May 2019 - 21:09.


#1156
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Se vede cam prost meciul. Nu prea pare calitate 4K.. fata de cum s-a vazut ieri seara Barcelona - Liverpool

#1157
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,951
  • Înscris: 28.09.2017
No problem✌️
... noi să fim sănătoși.

Edited by A-ONE, 02 May 2019 - 21:21.


#1158
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Sa faci reclama la digi 4K pe antena 1 dupa ce te-ai balacarit prin instante ani de zile.. asta inseamna sa fii.. unguru bulan.. Posted Image
Unii n-au domne orgoliu si demnitate nici cat o furnica mica.. Posted Image

Decat sa bage bani in publicitate pe unele canale mai bine ar baga bani in continut si in echipamente..
Pe bune cred ca mai mult costa spoturile publicitare decat costul total al extraoptiunii platit de abonati..

Edited by -koss-, 02 May 2019 - 21:43.


#1159
dbx

dbx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 19.06.2005

 aaddyymaster, on 02 mai 2019 - 10:40, said:

Nu inteleg, de ce tot postezi pe topicul asta daca nu ai digi4k?
Nici daca era angajat la concurență nu "aruncai" cu atata hate aici Posted Image)
Este obligatoriu sa fii abonat digiaproape4k? Nu pot sa ma las pacalit in cunostinta de cauza! Concret , daca se poate, care este hate-ul?
Imi doresc semnal 4k, uhd, cu tot ce implica el, sunet, imagine, platit , la fel cum platesc celelalte servicii, de aceea, urmaresc topicul acesta.
Facem un sondaj cu intrebarea: cine este multumit de acest program (abonati/platitori)?

 cccrys, on 02 mai 2019 - 11:43, said:

Ai varianta sa iti faci abonament la un dth din europa ,platesti 30 euro/luna si ai 4k adevarat (sau asa crezi tu).

Feedul e acelasi in toata europa, digi doar il preia si il da mai departe.

Sau iti iei un tv "full 4k" si nu mai stai la 4m distanta fata de tv-ul de 102cm pe care il ai acum.

Lasand trollul deoaprte, nu te obliga nimeni sa platesti colosala suma de 5 lei.
Aroganta sau frustrare?
Sint multi pe aici care au fost de acord ca nu suma este o problema, asta pentru unii este clar, pentru restul se recomanda citirea paginilor anterioare.
Ce legatura are diagonala unui televizor (sa dau 1700 lei pe un golsdtar (lg) de 65? Nu, multumesc!), cu semnalul NECONFORM?  Stiu , nu esti OBLIGAT sa dai sunet dolby, DAR, ai promis! (sa caut promisiunile oficialilor rcs?)
Nu, n-am varianta de dth! S-a mai discutat si pe tema asta.
Ia cautati in comentariile mele hate/troll, referiri la filme, la concerte, sau alte ozn-ri! Am adus in comentarii altceva decit CALITATEA semnalului? Astept. Asa cum am asteptat si ceva informatii despre licentele soft-urilor! Ca se blocheaza "mega"calculatoarele , si la ingestarea de fullhd, da, e troll-uiala ...
Pina la urma a venit mesajul cu bogdaproste? Posted Image

#1160
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

 dbx, on 02 mai 2019 - 22:05, said:

(...) Am adus in comentarii altceva decit CALITATEA semnalului? (...)
Și totuși, de curiozitate, de unde știi calitatea semnalului atîta timp cît nu ai serviciul?Posted Image

 dbx, on 02 mai 2019 - 22:05, said:

Pina la urma a venit mesajul cu bogdaproste? Posted Image
„Prostul nu e prost destul, dacă nu e și fudul”...Posted Image

#1161
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,205
  • Înscris: 18.04.2008
Dar meciuri românești nu se dau pe Digi 4K?

#1162
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018

 KyKyKyKy, on 03 mai 2019 - 00:51, said:

Dar meciuri românești nu se dau pe Digi 4K?



...liga autohtona a sarit direct pe 8k...cu VAR cu tot,sa fie in echilibru cu calitatea meciurilor...de aceia NU  e pe 4k...nu de altceva....iy off...

Edited by hariseldon01, 03 May 2019 - 01:05.


#1163
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 11.08.2016

 crislacor, on 02 mai 2019 - 22:35, said:

Și totuși, de curiozitate, de unde știi calitatea semnalului atîta timp cît nu ai serviciul?Posted Image

„Prostul nu e prost destul, dacă nu e și fudul”...Posted Image
L-o fi analizat de la lansare, cand a fost gratis, pana cand a fost codat.

#1164
dbx

dbx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 19.06.2005

 MediumPlayer, on 03 mai 2019 - 07:51, said:

L-o fi analizat de la lansare, cand a fost gratis, pana cand a fost codat.

 crislacor, on 02 mai 2019 - 22:35, said:


„Prostul nu e prost destul, dacă nu e și fudul”...Posted Image
Nici nu mai stii care cui se adreseaza, dar este clar ca se potriveste :)
Daca tot vor unii sa para mai inteligenti, n-ar strica sa citeasca ce s-a mai scris pe aici, si poate si pe topicul anterior dedicat digi4k, altfel merge de minune zicala lui @crislacor .

#1165
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

 MediumPlayer, on 03 mai 2019 - 07:51, said:

L-o fi analizat de la lansare, cand a fost gratis, pana cand a fost codat.
Asta a fost odată! Ceea ce înseamnă că, la vremea respectivă, orice punct de vedere exprimat corect și în limitele bunului simț trebuia acceptat! Dar acum ce mai e, pur și simplu o neputință personală de a trece peste și a-și vedea de propria viață...?

 dbx, on 03 mai 2019 - 08:57, said:

Nici nu mai stii care cui se adreseaza, dar este clar ca se potriveste Posted Image
(...)
Las-o baltă, știi bine că ai scris ceva (am citit și eu la vremea respectivă), ți-a fost șters mesajul de către un moderator (că nu l-am mai văzut la o lectură ulterioară. Și nu, nu am nimic de-a face cu asta!), dar tu batman, trebuia să-l mai pui odată, că ți-a plăcut prea mult! Ce naiba, ne ascundem după deget acum?

#1166
dbx

dbx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 19.06.2005

 crislacor, on 03 mai 2019 - 10:42, said:


Las-o baltă, știi bine că ai scris ceva (am citit și eu la vremea respectivă), ți-a fost șters mesajul de către un moderator (că nu l-am mai văzut la o lectură ulterioară. Și nu, nu am nimic de-a face cu asta!), dar tu batman, trebuia să-l mai pui odată, că ți-a plăcut prea mult! Ce naiba, ne ascundem după deget acum?
Sincer nu stiu la care te referi (comentarii), pentru ca au fost mai multe repetate. Te-as ruga, ce am mai intrebat in mod repetat, deranjeaza , dar asta e, unde nu am dreptate? upscaling (nah, pina si blackmagic-u' are nevoie de soft licentiat), sunet dolby (aici iar nu inteleg, filmnow are!?!, n'or mai fi banuti pentru echipamente?), HDR (aici nu merge vrajeala aia cu imaginea albicioasa!).
De ce repet? Pentru ca memoria este scurta. Pentru ca as vrea si eu semnal UHD in televizor, DAR nu o pacaleala de aproape4k! Cind o sa am ceva vreme, o sa fac un colaj cu toate nemultumirile altor privitori de digiaproape4k!

#1167
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

 dbx, on 03 mai 2019 - 11:42, said:

(...) unde nu am dreptate? (...)
Nu știu, man! Nu am serviciul (încă) pentru simplul motiv că nu am și televizorul potrivit! Ăsta e și motivul pentru care nu comentez nimic despre calitatea sau ne-calitatea 4K-ului de la Digi!

 dbx, on 03 mai 2019 - 11:42, said:

De ce repet? Pentru ca memoria este scurta. (...)
Nu cred că ai dreptate! Sau, mai bine spus, memoria scurtă e la lucrurile bune, la cele rele e uneori mai lungă decît ne-am dori (și decît ne-ar place)! Și știi cum se spune, o idee repetată și repetată și repetată iar, ne poate duce cu gîndul la obsesie...Posted Image

#1168
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

 dbx, on 03 mai 2019 - 11:42, said:

Sincer nu stiu la care te referi (comentarii), pentru ca au fost mai multe repetate. Te-as ruga, ce am mai intrebat in mod repetat, deranjeaza , dar asta e, unde nu am dreptate? upscaling (nah, pina si blackmagic-u' are nevoie de soft licentiat), sunet dolby (aici iar nu inteleg, filmnow are!?!, n'or mai fi banuti pentru echipamente?), HDR (aici nu merge vrajeala aia cu imaginea albicioasa!).
De ce repet? Pentru ca memoria este scurta. Pentru ca as vrea si eu semnal UHD in televizor, DAR nu o pacaleala de aproape4k! Cind o sa am ceva vreme, o sa fac un colaj cu toate nemultumirile altor privitori de digiaproape4k!

Ai dreptate. Calitatea imaginii este uneori sub standardele 4K.. La cine e problema.. nu ma intereseaza atata vreme cat imaginea si calitatea este undeva medie.

#1169
Reavermann

Reavermann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.03.2009

 -koss-, on 14 aprilie 2019 - 12:53, said:

La 5 lei pe luna.. as zice ca e pe jumatate serviciul gratuit. E corect faptul ca sunt upscalari si uneori calitatea nu e ceea ce trebuie sa fie dar e totusi un plus.. E primul 4K din Romania.. a intrat in istoria Romaniei, Europei, Terrei.. alaturi de alte exclusivitati 4K de pe glob.

Adica stai asa un pic. Trebuie sa platesc 5 lei pe luna, sa imi faca ei upscale la 4K, cand oricum ar face asta GRATIS, propriul televizor???
Daca ei imi trimit continul FHD, si il urmaresc pe un televizor UHD, televizorul face automat upscale, pentru a putea reda acel continut. Deci de ce as plati 5 lei pe luna, sa faca ei asta, in locul televizorului??? Doar pentru ca "e primul 4K din Romania"???

#1170
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,887
  • Înscris: 07.07.2009
Glumești, cred.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate