Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

A murit Charles Aznavour

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
djl

djl

    A mai rămas o zi până la erecții

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,030
  • Înscris: 13.06.2004
A murit Charles Aznavour (Aznavourian)   :(

#2
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,932
  • Înscris: 15.08.2014
D-zeu sa il ierte!

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    Power grid enthusiast

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,519
  • Înscris: 14.10.2008
Dumnezeu sa-l ierte. Pe lumea asta, timpul nu iarta pe nimeni, uneori bolile nu iarta.

#4
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Eu n-am auzit de el. Ehhh... de fiecare data cand moare cineva poate se trezesc si corporatistii astia ca moartea vine pe masura ce trec anii cu atat te apropi mai mult de moarte, inevitabil. Iar nemurirea nu va veni prea curand cu toate miliardele de Euro din conturi Posted Image D-zeu sa-l ierte!

Edited by hwplanet, 01 October 2018 - 16:08.


#5
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,057
  • Înscris: 09.12.2015
Shahnourh Varinag Aznavourian  (n. 22 mai 1924, la Paris – d. 1 octombrie 2018, la Mouriès , în Franța )[8]) https://fr.wikipedia...harles_Aznavour   https://www.hotnews....rat-nge.htm   ''Aznavour era “un trist”. De câte ori l-am ascultat, parcă-mi făcea injecții cu melanholie. Își cânta-des-compunea propriile stări sufletești. În tinerețe, a bătut podelele cabaretelor împreună cu Edith Piaf. Și și-a cântat melancolia-șansonetele sale până în ultimele clipe ale vârstei de 94 de ani.'' :signher: https://ro.wikipedia...harles_Aznavour
este un cântăreț, compozitor, actor și activist public francez de origine armeană. Este unul dintre cei mai simpatizați și mai longevivi cântăreți francezi, fiind totodată și unul dintre cei mai cunoscuți cântăreți francezi în restul lumii. A apărut în peste 60 de filme și a compus peste 1000 de cântece, din care aproximativ 150 în engleză, 100 în italiană, 70 în spaniolă și 50 în germană[9].
''Născut într-o familie de emigranți armeni din Paris, se simte foarte atașat de comunitatea armeană.
În urma cutremurului ce a răvășit Armenia în 1988, pune bazele unei fundații cu scopul de a ajuta zonele sinistrate,
fundație numită Aznavour pour l’Arménie. În onoarea sa, o piață din Erevan îi poartă numele, iar în Gyumri,
orașul care a suferit cele mai multe pierderi de vieți omenești în cutremur, i s-a ridicat o statuie.
Din 1995 este ambasador al Armeniei pe lângă UNESCO, iar din 2009 este ambasadorul Armeniei în Elveția (țara în care își are reședința),
asta după ce a devenit cetățean armean în 2002.''
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BkiktZub8ts?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HY5HYyHMTDQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hWLc0J52b2I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 04.01.2018
Mai traia inca, nu am mai auzit nimic de el, de peste 20 de ani...
Am aflat prima oara de el dintr-un serial care l-a dat TVR-ul pe vremuri - "Chinezul" - juca un detectiv asa mai Zen, care avea tot timpul o pereche de bile la el, pe care le invartea in mana. Pe urma am aflat ca era si cantaret.

#7
daniliescu95

daniliescu95

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.05.2018
Hai că a trebuit să-l caut pe Google, numele lui chiar nu-mi suna cunoscut.

#8
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Păi de unde să-l știe generația Pro... știi și câștigi?

#9
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
sa fie sanatos

View PostAldulescu, on 01 octombrie 2018 - 16:12, said:

, care avea tot timpul o pereche de bile la el,
si eu le car pe ale mele la mine , zilnic

#10
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Ooooo....!!
Asta este o veste trista....trista......

Fie-i amintirea binecuvantata !

#11
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,130
  • Înscris: 09.08.2005

View Posthwplanet, on 01 octombrie 2018 - 16:08, said:

Eu n-am auzit de el. Ehhh... de fiecare data cand moare cineva poate se trezesc si corporatistii astia ca moartea vine pe masura ce trec anii cu atat te apropi mai mult de moarte, inevitabil. Iar nemurirea nu va veni prea curand cu toate miliardele de Euro din conturi Posted Image D-zeu sa-l ierte!
Nici moartea unui om nu scapă de propaganda comunistă. N-aveți nici măcar un pic de jenă? Nimic, nimic?

#12
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Posthwplanet, on 01 octombrie 2018 - 16:08, said:

.. de fiecare data cand moare cineva poate se trezesc si corporatistii astia ca moartea vine pe masura ce trec anii

cu tot respectul, nu a fost director de banca.

Edited by vio69a, 01 October 2018 - 16:54.


#13
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
R:I:P
Totusi maestrul avea 94 de ani....eu zic ca putini dintre noi vom ajunge la aceasta varsta respectabila

#14
budlight

budlight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,614
  • Înscris: 05.05.2011
RIP

#15
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018

View Postradunic, on 01 octombrie 2018 - 16:48, said:

Nici moartea unui om nu scapă de propaganda comunistă. N-aveți nici măcar un pic de jenă? Nimic, nimic?

Ce propaganda comunista visezi? Am tras un semnal de alarma si in acelasi timp semnalul meu de alarma reprezinta un adevar. Pentru ca oricat de bogat ai... nici macar cu bogatia nu poti sa-ti cumperi Topic pe SP daca ai fost egoist toata viata Posted Image Deci semnalul de alarma ar fi - Fi mai bun. Ce rost are sa fi al dracu cand oricum o sa vina vremea cand moartea te va astepta inevitabil?

Quote

cu tot respectul, nu a fost director de banca.

Evident. Dar este un exemplu pentru toata lumea... poate se mai uita intre timp ca oamenii mai si mor cateodata si trebuie sa readucem aminte in fiecare an, poate, poate se mai schimba ceva intre timp si mai lasam Las Vegas-ul in timp ce il pui pe sclav sa-ti munceasca pe 1200 de lei / luna.

Edited by hwplanet, 01 October 2018 - 17:04.


#16
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,130
  • Înscris: 09.08.2005
Puteai să plasezi comentariul pe altă discuție. Ai făcut-o aici.

#17
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 04.01.2018

View Postadicontakt, on 01 octombrie 2018 - 16:46, said:

si eu le car pe ale mele la mine , zilnic
Alea erau de otel, pentru meditatie. Cand avea de rezolvat un caz spinos, scotea bilele, le invartea oleaca in maini, concentrandu-se profund si isi dadea seama cine este faptasul. "Chinezul" se pare ca avea si ceva puteri mistice, odata un tip enervant a vrut sa ii ia poza cu un aparat Polaroid, iar el a scos bilele a inceput sa le invarteasca si sa se uite intens spre camera, si poza a iesit toata alba.
Pacat ca nu se gaseste nicaieri pe net serialul asta, nici macar niste informatii de baza despre el nu exista, nu am gasit decat o imagine cu Aznavour pe platou.

[ https://media.gettyimages.com/photos/filmtv-le-chinois-in-france-on-april-20-1990charles-aznavour-picture-id113976175 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,325
  • Înscris: 08.11.2016
RIP

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate