Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...

Opinia publica despre medici/ asi...
 Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race

La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online
 Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...
 

Black Friday 2018

* * * - - 39 votes
  • This topic is locked This topic is locked
3617 replies to this topic

#127
Robertiniho

Robertiniho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.03.2017
La E-Boda sunt ceva oferte Black Friday :

https://www.e-boda.r...ng/black-friday

#128
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Din cauza asta eu militez pentru libertate pe subiectul de B.F. si avem subiect separat de oferte, ofertele astea sunt "subiective", gen eu intru pe link postat de coleg si nu stiu ce oferte vede el, dar asta este spiritul de B.F. fii mai bun, tolerant, intelegator.

Romanul vrea mocaciune ce poate revinde, gen 100 de lei un SSD de 512(deh, am actualizat si eu gigi din oferta), ceva mega telefon de S9 de a costat vreo 2500 de lei, el vrea S9 la 1000 de lei.
Si fie vorba intre noi, ba, magazinele importante din strainatate fac si treburi de genul, gen PS4 la pret mic, platesc diferenta pentru anumite produse sa aduca clientul in magazin.

O sa cumpar un fier de calcat si o masa de calcat, fierul sa fie pana in 70 de lei, masa de calcat pana in 100 de lei.
O sa cumpar un laptop, am anumite modele care ma intereseaza, buget 1000 de euro.

Poate ar merge si un carnat de PS4 la oferta, daia am economisit sa pot cheltui toate depozitele pe B.F.

Ps. Stiu ca toti asteptati ca si mine podcast zoso B.F.

#129
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
masa de calcat gasesti si acum sub 100 lei.

#130
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Masa si fier de calcat gasesc si acum la oferta https://www.emag.ro/...sort-priceasc/c
Doar ca urmaresc anumite modele mai scumpe, poate prind la oferta ca nu sunt asa de multi care cauta fier de calcat de B.F. la oferta, majoritatea vor SSD- telefoane, laptopuri, console, televizoare 4K si etc...
Ma stiti ca eu cumpar electrocasnice de B.F.

#131
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postvali, on 30 octombrie 2018 - 08:51, said:

nu ma prind, dacã e "faier day", de ce îți mai trebuie catalog? ești fraier sã cumperi? cum funcționeazã mintea omului care o ține langa pe a lui? așa vorbește și cu pãrinții? bãi prostul de tatã, dã-mi niște bani? bãi fraiero de mamã, dã-mi sã mãnânc?
Tu esti avocat pe topicu asta?

View PostArgent, on 30 octombrie 2018 - 08:52, said:

Nu au aparut, o sa facem un subiect separat si o sa trecem toate cataloagele acolo, gen https://forum.softpe...umai-cataloage/

Adica ma intelegi ca la ce B.F. a avut Flanco... nici nu merita sa facem un asemenea subiect.
Bun

#132
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,962
  • Înscris: 12.06.2007
Cam suspecta linistea din tabara Altex / Media Galaxy.

Anul trecut pe vremea asta erau deja la a 3-a etapa din "early" Black Friday.

#133
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,904
  • Înscris: 03.12.2001

View PostI2O, on 30 octombrie 2018 - 10:51, said:

Tu esti avocat pe topicu asta?
nu-mi răspunde la întrebare cu altă întrebare.

#134
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,564
  • Înscris: 06.02.2006
Eu zic s-o luati asa chill, avem timp de dat capete in gura in "noaptea neagra" (m-am decis ca o sa stau iar pe metereze Posted Image)

Edited by RealThing, 30 October 2018 - 13:37.


#135
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postwfnse, on 30 octombrie 2018 - 11:23, said:

Cam suspecta linistea din tabara Altex / Media Galaxy.

Anul trecut pe vremea asta erau deja la a 3-a etapa din "early" Black Friday.
Eu sunt curios cand apar cataloagele
Apropo...pe ce data cade fraier day?

#136
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,690
  • Înscris: 10.10.2011
iemag a zis ca in 16.11 . restul nu stiu. mie momentan nu imi trebuie nimic dar parca vad ca o sa ma agat

#137
zet105

zet105

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.04.2007

View PostYthrixium, on 25 octombrie 2018 - 19:57, said:

Depinde, Q556FN la 4000 lei nu e rea oferta, nu-mi amintesc sa-l fi vazut sub 4800 lei.
La restu...meh

Asta stie sa decodeze DTS?

LE: am gasit raspunsul : s-ar pare ca nu! Edin 2018 Posted Image

Edited by zet105, 30 October 2018 - 17:19.


#138
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010

View PostArgent, on 30 octombrie 2018 - 09:08, said:

Din cauza asta eu militez pentru libertate pe subiectul de B.F. si avem subiect separat de oferte, ofertele astea sunt "subiective", gen eu intru pe link postat de coleg si nu stiu ce oferte vede el, dar asta este spiritul de B.F. fii mai bun, tolerant, intelegator.

Romanul vrea mocaciune ce poate revinde, gen 100 de lei un SSD de 512(deh, am actualizat si eu gigi din oferta), ceva mega telefon de S9 de a costat vreo 2500 de lei, el vrea S9 la 1000 de lei.
Si fie vorba intre noi, ba, magazinele importante din strainatate fac si treburi de genul, gen PS4 la pret mic, platesc diferenta pentru anumite produse sa aduca clientul in magazin.

O sa cumpar un fier de calcat si o masa de calcat, fierul sa fie pana in 70 de lei, masa de calcat pana in 100 de lei.
O sa cumpar un laptop, am anumite modele care ma intereseaza, buget 1000 de euro.

Poate ar merge si un carnat de PS4 la oferta, daia am economisit sa pot cheltui toate depozitele pe B.F.

Ps. Stiu ca toti asteptati ca si mine podcast zoso B.F.

Da, dar vezi tu, mie nu-mi convine sa vad oferte de rahat, pentru ca sunt promovari de-ale angajitilor sau pentru ca omu' e habarnist si crede ca un ssd de 480gb la 330 lei e mega oferta, desi e la pretu ala de 3 luni si nu stie ce e ala add-on pricy....
Pana la urma e black friday, asa ca da, vrem mocangeala, atunci ce rost are sa astepti tot anu pentru o reducere de maxim 20 lei (reala).
Ori e oferta serioasa, ori nu ne bagam in seama.

Edited by Ythrixium, 30 October 2018 - 19:06.


#139
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Ce sa zic eu? Au trecut 3 ani de la Colectiv si nu s-a schimbat nimic in tara asta, asa ca nu stiu ce pretentie sa ai tu de la B.F., ia de te bucura de sarbatoarea asta si cam atat, nu pune suflet si daca vezi vreo oferta pe bune? Cumpara si nu te stresa prea mult pe tema asta.

Pricey nu prea mai merge, de B.F. sunt scoase/introduse/redenumite produse si pricey vede pret nou.

Nu cred ca asteapta careva tot anul ofertele de B.F.

Cum ziceam? Nu te uita la B.F. ca la o mare minune, ete B.F. de la Flanco si sunt 0 oferte, vezi tu pe careva sa fie surprins sau mahnit? Nu, planeta isi vede de viata ei.

Ex. Trebuie sa cumpar un laptop, stiu deja cam ce laptop o sa cumpar, daca modelul respectiv nu intra la oferta? O sa ma uit tot la alte laptopuri pe nisa respectiva, atat si nimic mai mult.
Poti sa incerci sa imi vinzi TV de 10.000 mii de lei cu 5 mii de lei, nu ma intereseaza.
Fiecare se uita de ceva anume si daca este careva care vaneaza oferte pentru revanzare? Ce sa ii zicem?

Ia sarbatoarea asta ca pe un motiv de socializare, citeste subiectul de anul trecut si este o chestie faina.

#140
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 04.05.2007
Maine am auzit ca e BF la altex..

#141
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 11.08.2007
Adica BF incepe joi la altex :) !?

#142
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 04.05.2007

View Postgigoto, on 31 octombrie 2018 - 11:08, said:

Adica BF incepe joi la altex Posted Image !?

De parca conteaza :))

#143
gigoto

gigoto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 11.08.2007
Pai nu...ca ei au black Friday tot anul...de cateva ori pe saptamana :)

#144
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006

View PostI2O, on 30 octombrie 2018 - 16:31, said:

Eu sunt curios cand apar cataloagele
Apropo...pe ce data cade fraier day?

poti sa nu mai poluezi topicul cu formularea asta? iriti cititorii aiurea, ms.

View PostArgent, on 30 octombrie 2018 - 20:31, said:

Ce sa zic eu? Au trecut 3 ani de la Colectiv si nu s-a schimbat nimic in tara asta, asa ca nu stiu ce pretentie sa ai tu de la B.F., ia de te bucura de sarbatoarea asta si cam atat, nu pune suflet si daca vezi vreo oferta pe bune? Cumpara si nu te stresa prea mult pe tema asta.

lol , ce treaba are una cu alta?! adica coruptia cu marketingul? mai nou e rau daca esti destept si stii sa faci bani/marketing? e treaba fiecarui comericant cum ridica preturile acum (scoate reducerile anterioare) si aplica alte reduceri de BF, la unele magazine unele produse au cel mai mic pret din an la altele nu. Nu stiu de unde romanul a inteles ca de BF ORICE MAG si ORICE PRODUS are cel mai mic pret din an. Dar ramas cu sechele comuniste romanul face gura ca 'nu ni s-a dat gratis!' sau ca cei care cumpara de BF sunt fraieri / fraier day... asta asa ca o paralela la 'vrem o tara ca afara' dar cultura/educatie economica 0.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate