Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Cum reclam un sait la FBI?

* - - - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
102 replies to this topic

#37
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

 Darkman48, on 09 iunie 2018 - 07:01, said:

Ar trebui introdusa si aici, pe softpedia logarea cu plata...la 2 topicuri de genul asta deschise, pac, platesti, asa te inveti minte sa nu mai trollezi
Ce rost are, tu stii cum se muleaza subiectele de genul asta pe Fun? perfect! si plus de asta vrei sa reclame intiator Softpedia celor de la FBI ca cere bani pe astfel de subiecte?

Edited by stlk, 09 June 2018 - 07:07.


#38
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006
Am inceput sa iau si sezonul 2 acum.

 rosix, on 09 iunie 2018 - 04:20, said:

Vezi tu cum te banez io daca nu reusesc sa iau toate sezoanele....

#39
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 December, on 09 iunie 2018 - 07:06, said:

Am inceput sa iau si sezonul 2 acum.

Grabeste-te ca ,, vine '' ăia mascati, imbracati in negru si-ti rupe usa si confisca calculatoru` !!!! Posted Image Posted Image

#40
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006
Aia de la cybercrime nu umbla mascati, ca-s oameni educati :)
De-ar veni Mulder cu Scully...

15 sezoane..... n-am atata spatiu pe hard.

#41
Darkman48

Darkman48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,100
  • Înscris: 24.05.2009

 stlk, on 09 iunie 2018 - 07:05, said:


Ce rost are, tu stii cum se muleaza subiectele de genul asta pe Fun? perfect! si plus de asta vrei sa reclame intiator Softpedia celor de la FBI ca cere bani pe astfel de subiecte?

Pai sa reclame! E dreptul lui! :D altii l-au dat in judecata pe Dumnezeu ca nu i-a ajutat cand s-au rugat la El, deci n-ar fi primul dintr-o lunga lista de..."luminati" :D

#42
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

 December, on 09 iunie 2018 - 07:09, said:

Am inceput sa iau si sezonul 2 acum.
Vezi tu cum te banez io daca nu reusesc sa iau toate sezoanele....
...daca iti apare in clientul de torrent ceva de genul asta: ss2 fbi.gov. la rubrica Peers in timpul descarcarii, acum stii vinovatul (vinovatii)
Poate ai noroc sa le placa si lor filmul respectiv!

Edited by stlk, 09 June 2018 - 07:18.


#43
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 21.06.2011
F.i.l.e.l.i.s.t?! F.I.L.E.L.I.S.T?!

Unde-i linkul ăla, ca să scriu repede celor de la FBI că sunt medicul lui și că are halucinații pentru că nu și-a luat ieri tratamentul! Totul e în mintea lui, îmi cer scuze, a scăpat la calculatorului din camera asistentelor, nu o să se mai întâmple!

Sper să mă creadă...

Edited by Sabinatu, 09 June 2018 - 07:16.


#44
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006

 stlk, on 09 iunie 2018 - 07:14, said:

...daca iti apare in clientul de torrent ceva de genul asta: ss2 fbi.gov. la rubrica Peers in timpul descarcarii acum stii vinovatul (vinovatii)
N-am "peers" ca is in romaneste, deci am scapat :harhar:

#45
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,778
  • Înscris: 07.02.2003

 UltraDD, on 09 iunie 2018 - 04:32, said:

Mersi. Am facut acum plangerea. Sper sa se rezolve.
De curiozitate ce ai scris aici: "Provide a description of the incident and how you were victimized" Posted Image

Ai scris, mor de oftica ? :P

Edited by andreic, 09 June 2018 - 07:18.


#46
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006
"Diar mister eigent, ai uont tu tel iu dat in ior cantri iz a tracher coled faillist dat esc mi mani tu invait a frend ivan mai resio iz big.  Mor den det, ai chent put mai taitel or renc."

Mai am 20 de minute pana-i gata si sezonul 2...

Era sa crape inima in mine, la peers este unul thisis.feralhosting.com si am citit prima data "federalhosting".....

#47
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

 UltraDD, on 09 iunie 2018 - 04:04, said:

Este un tracker romanesc care are serverele in SUA si pe care as dori sa il reclam la FBI (pentru piraterie). Am cautat pe net, dar nu m-am dumirit. Ma ajuta cineva?
Multumesc.
Te-ai gandit vreodata ca e posibil ca trackerul ala sa stea pe serverele de acolo TOCMAI ca sa afle cine face "piraterie"? Posted Image Vezi sa-ti raspunda FBI-ul. Habar n-ai cu se mananca site-urile astea de torenti, decat sa alergi dupa cei care fac piraterie, mai bine-i aduni pe toti (dintr-o anumita arie geografica, dintr-o tara, o regiune) intr-un loc numit tracker, le dai si grade (pe site, in functie de cata ratie fac, ca sa fie pedeapsa mai mare) sa se bucure si ei, si-i poti inhata oricand.... pentru ca, nu-i asa, indiferent cate IP-uri ti-ar varia in sistem, identificarea in marea retea internet se face pe baza dispozitivului obtinut de la firma de internet care are in el niste date, cum ar fi adresa MAC. Site-urile care au vrut sa fie "independente" au disparut din acest domeniu, au mai ramas numai cele care "toarna"... si sa torni un turnator sefilor lui, vezi sa-ti raspunda careva la sesizarea ta :lol:
Mai trimite o plangere si la NASA sa-ti spuna exact daca exista sau nu extraterestrii.

Edited by tico18, 09 June 2018 - 07:38.


#48
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

 December, on 09 iunie 2018 - 07:24, said:

"Diar mister eigent, ai uont tu tel iu dat in ior cantri iz a tracher coled faillist dat esc mi mani tu invait a frend ivan mai resio iz big.  Mor den det, ai chent put mai taitel or renc."

Mai am 20 de minute pana-i gata si sezonul 2...

Era sa crape inima in mine, la peers este unul thisis.feralhosting.com si am citit prima data "federalhosting".....
Stai linistit ca nu a ajuns inca reclamatia la  ICCC ,a spus mai devreme la stiri ca le-a cazut netul si ca nu au reusit sa citeasca reclamatia! mai  spunea in stirea respectiva  ca aveau net  de la o retea de cartier!

Edited by stlk, 09 June 2018 - 07:33.


#49
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 21.06.2011
Bună idee asta cu NASA. Inițiator, să întrebi acolo și de ce ascund faptul că Pământul e plat! Succes!

#50
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,795
  • Înscris: 04.01.2018
Ce te face sa crezi ca site-ul e hostat in SUA?
Tu crezi ca trackerele celebre sunt hostate in America, unde pirateria e pedepsita aspru?

#51
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006

 stlk, on 09 iunie 2018 - 07:28, said:

Stai linistit ca nu a ajuns inca reclamatia la  ICCC ,a spus mai devreme la stiri ca le-a cazut netul si ca nu au reusit sa citeasca reclamatia!
Oricum n-or fi tampiti aia de la efbiai sa urmareasca fix ER-ul de pe FL, multi din ei nu stiu ce inseamna ca nu erau nascuti cand rula serialul asta la TV.

Bre, dar v-ati inmultit o gramada la sezonul 2. Care il mai dai jos?

#52
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008
Spotul asta se potriveste de minune cu subiectul (deci sa ne aducem aminte).
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qxD0M1EqbZE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by stlk, 09 June 2018 - 07:42.


#53
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

 stlk, on 09 iunie 2018 - 07:40, said:

Spotul asta se potriveste de minune cu subiectul (deci sa ne aducem aminte).
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qxD0M1EqbZE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Asta-i ca-n bancurile cu prosti.

#54
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,340
  • Înscris: 14.06.2006
Si are si viteza nasoala.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate