Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI
 Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?
 SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...
 Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 

Voi unde va duceți la mare in tara si unde va cazati?

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Va salut. Cum scrie si titlul. Voi unde mergeti?
Vreau pentru luna Iulie sa fiu plecat câteva zile si chiar nu știu unde sa merg, la ce hotel..  Pareri? Ajutor?


#2
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,025
  • Înscris: 01.05.2004
De ce ai merge în România în concediu? Posted Image

#3
Abbd

Abbd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 21.06.2017
Pentru ca e o perioada foarte scurta.  Si prefer sa descopăr România mai întâi și pe urmă alte tari.

#4
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,355
  • Înscris: 06.07.2007
Depinde ce vrei. Liniste saa galagie.  Distractie sau relaxare. Scump sau ieftin.
Interesant e ca nimeni, dar absolut nimeni in lumea asta nu-ti recomanda litoralul romanesc. Eu pe orcine am intrebat vreodata in viata asta despre litoralul romanesc(cunosc multa lume), toti au spus sa plec oriunde altundeva ca e naspa la noi, ca ei veac nu merg in Romania.
Culmea e ca vara aceleasi persoane se calca pe cap prin Mamaia sau Costinesti.
E ca la vot. In interviuri toti ii bagau p*la in gura lui Trump. In viata reala a fost ales presedinte.
In Romania..... pe net toti sunt anti Psd. In viata reala pesedeul a castigat.

Edited by dan1980_25, 31 May 2018 - 20:15.


#5
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,612
  • Înscris: 17.08.2007

View PostAbbd, on 31 mai 2018 - 19:54, said:

Pentru ca e o perioada foarte scurta.  Si prefer sa descopăr România mai întâi și pe urmă alte tari.
Ce varsta ai?

#6
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Nu-ti trebuie hotel,cauta garsoniere de inchiriat,pretul e cam acelasi,daca nu mai ieftin,si confortul net superior.

#7
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 29.10.2007
Eu am fost anul trecut la noi la mare 4 zile în drum spre Bucovina și am ales o pensiune din Mangalia. Cazarea a fost foarte ok. Restul nu prea aka plaja, populația, etc.

#8
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,107
  • Înscris: 07.07.2006
Hotel Delfinul sau Meduza, Olimp. Liniște, plajă bună, vezi marea din cameră, poți să nu te miști de acolo tot sejurul, ospătarii îți aduc șprițul și la șezlong etc.
Sau Vama Veche, pentru băute. Fără să conteze cazarea.

#9
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,106
  • Înscris: 19.01.2004
Marina Surf in Mamaia Nord.
Marina Park in Vama veche.
Fiecare cu stilul si farmecul sau.

#10
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 22.05.2011
Costinesti, hotel Forum... Mie imi place viata de noapte si cluburile...

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 123,029
  • Înscris: 07.02.2003

View PostAbbd, on 31 mai 2018 - 19:36, said:

Vreau pentru luna Iulie sa fiu plecat câteva zile si chiar nu știu unde sa merg, la ce hotel..
Mamaia, Club Mediteranean.

#12
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Am mai fost la hotelul ministerului ( slavit fie-i numele ca primul si cel mai mandru este intre toate ministerele ) dar nu mă mai duc. Ultima dată mi-au spart mașină în parcarea hotelului. Cred ca de la ei ca nu mi-au furat nimic. Condițiile... rezonabile dar cu 5 clase sub turci , egipteni sau greci. Litoralul de rahat ( la propriu , ca se scurgea canalizarea de pe faleză pe plaja si de acolo in apa mării în care eu si o gloată de ofițeri făceam baie - unii făceau și gargara -le-a spus de la receptie ca face bine la amigdale apa sărată) . Anul asta vreau Bodrum . E un avion american scufundat si vreau sa-l vad .

Edited by JurasikMan, 31 May 2018 - 21:51.


#13
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,570
  • Înscris: 18.10.2011

View PostJurasikMan, on 31 mai 2018 - 21:49, said:

Am mai fost la hotelul ministerului ( slavit fie-i numele ca primul si cel mai mandru este intre toate ministerele ) dar nu mă mai duc. Ultima dată mi-au spart mașină în parcarea hotelului. Cred ca de la ei ca nu mi-au furat nimic. Condițiile... rezonabile dar cu 5 clase sub turci , egipteni sau greci. Litoralul de rahat ( la propriu , ca se scurgea canalizarea de pe faleză pe plaja si de acolo in apa mării în care eu si o gloată de ofițeri făceam baie - unii făceau și gargara -le-a spus de la receptie ca face bine la amigdale apa sărată) . Anul asta vreau Bodrum . E un avion american scufundat si vreau sa-l vad .
Va astept cu poze. Eu n-am mai fost de vreo 25 de ani (adica, de imediat dupa 90). Nu am apucat si apoi nu am mai fost. Poate aveti si niste recomandari.

#14
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Kavarna, hotel Monaco. Nu iesi mai scump decit la noi, cu tot cu drum.

#15
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,205
  • Înscris: 10.07.2013
Mamaia pentru agitatie sau Navodari pentru liniste....

#16
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007

View PostAbbd, on 31 mai 2018 - 19:36, said:

Va salut. Cum scrie si titlul. Voi unde mergeti?
Vreau pentru luna Iulie sa fiu plecat câteva zile si chiar nu știu unde sa merg, la ce hotel..  Pareri? Ajutor?
Intrebarea ta suna cam asa: " Vreau sa-mi iau o masina si nu stiu de care...Pareri? Ajutor?"
Raspunsurile depind de multi factori,pe care nu-i stim...
Dupa multi ani in care am mers la mare numai in Ro...acum e al 4-lea an in care merg la bulgari. E mai ieftin,mai civilizat si nu e mai departe (zona Varna). Prefer sa conduc cat mai putin prin Ro si cat mai mult prin Bulgaria.Traficul e mai lejer.
In Ro,ne-am simtit bine la Venus,hotel Lidia si Florica.

Edited by danpet, 01 June 2018 - 06:28.


#17
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016
Eu ultima oara (in urma cu vreo 10 ani) am fost in Eforie Nord, la un hotel aproape de plaja Belona, nu mai tin minte cum ii zice, e placat cu calcar pe exterior si are numai apartamente cu doua camere de inchiriat, chiar la intersectia intre faleza si strada care coboara din centru catre Belona.

Confortabil dar foarte aglomerata in sezon, Eforie Nord.

Mai inainte am fost in Olimp, la Majestic.
Conditii faine, piscina proprie, dar cam pustie zona.

Si nu prea ai ce sa faci in afara de baie si stat toata ziua cu ochii-n balta.
Ma mai duceam la umbra pe marginea piscinei si citeam. Plictis mare.

Nu se compara cu o Croatie, sau o Venetie, unde ai ce vizita si doar cand vrei sa te relaxezi te duci la plaja.

#18
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostAbbd, on 31 mai 2018 - 19:36, said:

Va salut. Cum scrie si titlul. Voi unde mergeti?
Vreau pentru luna Iulie sa fiu plecat câteva zile si chiar nu știu unde sa merg, la ce hotel..  Pareri? Ajutor?

Pe mine unul, caldura si soarele de vara ma termina ... Asa ca merg o singura zi la mare si ma cazez direct pe plaja la Navodari la prima ora a diminetii.. Fac o repriza de plaja dimineata, vreo 3-4 bai in mare, merg la pranz la o terasa si inca o repriza de plaja dupa-amiaza, dupa care pe la orele 17 o tai spre casa.   Imi este suficient.

View PostHunor_66, on 01 iunie 2018 - 07:18, said:

Confortabil dar foarte aglomerata in sezon, Eforie Nord.

E aglomerat ca naiba si numai oameni din popor (producatori de gunoi)...

Edited by rosix, 01 June 2018 - 07:42.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate