Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon
 Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti
 

Problema la trimiterea unui mail cu outlook la rds

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 22.08.2005
This is the AVG E-mail Scanner program.

I'm sorry to have to inform you that the message returned
below could not be delivered to one or more destinations.

-------------------------------------------------------------------
[email protected]: sorry, that domain isn't in my list of allowed rcpthosts (#5.7.1)
-------------------------------------------------------------------

Your e-mail message is being returned to you in the next part of this
message. Try to send the message again.

Should you need assistance, please contact your administrator or your
Internet service provider.



Ati avut si voi probleme din astea ? In tara merge sa trimit mail oriunde ...in strainatate la toate mesajele imi vine un receipt cu continutul de mai sus.Problema am inteles , din ce am mai citit si prin alte parti.....ca ar fi fi de la rds ....ei si-ar fi pus ceva restrictii sau interdictii pe anumite rute de mail....ca masura preventiva ptr spamuri.....O rezolvare ? La erdeesh am sunat si ei zic ca nu au ce sa faca.....Dumnezeu nu vine din pacate sa rezolve problema lor....Ce e de facut ?


Sorry daca s-a mai discutat problema asta ...

#2
cagh

cagh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 25.11.2004
Ai incercat cumva sa trimiti acelasi mail si de pe mail.rdslink.ro?

#3
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 28.04.2004
incearca sa pui la outgoing mail.rdslink.ro in loc de smtp.rdslink.ro cum zice la ei pe site.

#4
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 22.08.2005
Mersi.......pentru interesul acordat........Am setarea mail.rdslink.ro ata la incoming cat si la outgoing....deasemenea am incercat sa trimit mailul si de pe site accesand contul meu......desi nu e normal sa fac asa pentru ca am outlook-ul pentru asa ceva.....ca atunci mergeam pe yahoo......si aceeasi problema acelasi return imi venea.....pana la urma mesajul tot de pe yahoo l-am trimis.....nasoala chestie ingradirea asta din partea rds..........Poate are cineva si alte idei.....de vorbit cu astia de la rds Hunedoara......degeaba......sunt comozi ...rezolvarea nu e la ei....... :(

#5
zaboss

zaboss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 12.10.2005
Încearcă să pui la setări "My Server Requires Authentication" și bifezi "The same as incoming".
Dacă tu spui că este numai pentru anumite destinații, atunci cel mai probabil este o problemă de relay. Ceea ce înseamnă că atunci când vrei să trimiți un mail imediat după ce ai dat "Send and receive" îți funcșionează fiindcă se face autentificarea pe POP3, dar când trimiți un mesaj fără să fi făcut înainte "Send and receive" nu face autentificarea pe SMTP și serverul RDS nu trimite mailul.

#6
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Am avut o problema cu aol germania. Mi-a respins emailul ca spam... Era respins pt ca erau mai multi destinatari... L-am trimis separat, cu un singur destinatar, a mers pina la urma...

PS Eu rds TM...

Edited by H725, 26 February 2006 - 15:45.


#7
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,975
  • Înscris: 07.01.2006

View PostH725, on Feb 26 2006, 15:44, said:

Am avut o problema cu aol germania. Mi-a respins emailul ca spam... Era respins pt ca erau mai multi destinatari... L-am trimis separat, cu un singur destinatar, a mers pina la urma...

PS Eu rds TM...
salut.am avut si eu problema asta.am sunat la ei si mi-au zis sa pun mail.vaslui.rdsnet.ro eu fiind din vaslui..si merge

#8
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 22.08.2005

View Postzaboss, on Feb 26 2006, 15:04, said:

Încearcă să pui la setări "My Server Requires Authentication" și bifezi "The same as incoming".
Dacă tu spui că este numai pentru anumite destinații, atunci cel mai probabil este o problemă de relay. Ceea ce înseamnă că atunci când vrei să trimiți un mail imediat după ce ai dat "Send and receive" îți funcșionează fiindcă se face autentificarea pe POP3, dar când trimiți un mesaj fără să fi făcut înainte "Send and receive" nu face autentificarea pe SMTP și serverul RDS nu trimite mailul.


Off...nu merge nici asa..........


Din cei ce au RDS pe Outlook.......incercati sa trimiteti un mail la adresa :
[email protected]

Sunt curios...la cati merge........

#9
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 22.08.2005
Hmm...de la dept.Tehnic - Rds Hunedoara am primit raspunsul ca ar putea fi blocata intrarea de mailuri dinspre Romania, asta desi eu am trimis de pe alta adresa de mail tot rds(din Deva) si a mers...doar de acasa nu pot trimite(Hunedoara) ... Ce sa mai crezi...?

Pe mine deja ma depaseste...Sun la Bucale la RDS ?

#10
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Exact aceeasi problema, Rds, Deva.

#11
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 22.08.2005
Se pare ca s-a rezolvat problema........in cele din urma.....
Trebuie la incoming: pop3.rdslink.ro
       iar la outgoing: smtp.rdslink.ro

#12
carpenihil

carpenihil

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,109
  • Înscris: 06.07.2006
Mi am facut o adresa care se termina cu @rdslink.ro, fiindca am nevoie de altceva decat pe yahoo,gmail sau  hotmail, si am facut o proba, mi am trimis din outlook express un msj pe o alta adresa a mea de yahoo si a mers, in schimb invers nu se poate deci cred ca nu pot primi deocamdata mesaje, imi da in outlook ex urmatorul msj de eroare:

Your server has unexpectedly terminated the connection. Possible causes for this include server problems, network problems, or a long period of inactivity. Account: 'pop3.rdslink.ro (1)', Server: 'pop3.rdslink.ro', Protocol: POP3, Port: 110, Secure(SSL): No, Socket Error: 10053, Error Number: 0x800CCC0F

Momentan sunt cu setarile care tie ti au mers: pop3.rdslink.ro si smtp.rdslink.ro iar inainte am mai incercat si cu
mail.rdslink.ro. Stiti cumva ce as mai putea sa incerc in continuare? Va multumesc anticipat.

#13
Ravenlord31

Ravenlord31

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 27.06.2007
IATA CE TREBUIE SA FACETI:

IN OUTLOOK EXPRESS : IN MENIUL TOOLS --> ACCOUNTS --> TAB-UL MAIL --> PROPERTIES --> TAB-UL SERVER --> BIFATI "MY SERVER REQUIRES AUTHENTIFICATION"

THAT SHOULD DO THE TRICK


#14
farkerr3

farkerr3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.12.2007
varianta cu portul 26 in loc de 25 merge si la mine  ;)

(culmea e ca mi-a mers pana acum cu smtp.rdslink.ro la outgoing mail (smtp) si de azi a inceput sa dea eroare  "  553 sorry, that domain isn't in my list of allowed rcpthosts (#5.7.1)  "....
noroc cu portul 26 ca faceam spume daca nu-mi mai mergea outlook-ul :D

Edited by farkerr3, 01 February 2009 - 21:39.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate