Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...
 podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop
 Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa

"Gipane" cu girofar care ...

Mai e cineva pe forum, in afara d...
 COSAFA CUP 2024

Cartela internet cu roaming - com...

Service Liebherr

Modificare lucrare cimentata
 

iPhone 8/8 Plus - discutii generale

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
2977 replies to this topic

#451
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Cantitatea nu-i înseamnă nimic. Dar nu mă crede pe mine fă comparație un iP 6s cu 2 gb și Galaxy s8. Uitate cum îs folosite resursele alea nu ce e scris pe foaie. Iphone e marketing da, dar android cum mai e cu Helio x20,. 4-6 gb ram să îți ieie ochii pe foaie.

#452
`Giovanni

`Giovanni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 22.12.2006
Nu are rost comparatia cu android nici dpv hardware nici software. Android cand o sa isi traga singur updateurile de securitate, etc. de la google pentru orice dispozitiv atunci vorbim. Deocamdata qualcomm se bate cu ce scotea apple acum 2-3 ani, neluand in calcul a11. Daca e sa ne luam dupa ce performanta are a11 deja se bate de la egal cu intel pe x86. Pe grafica le-o da cam grav. Situatia e trista pentru mediatek/qualcomm, ramane de vazut.

#453
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 28.08.2010
telefoanele cu android au ajuns la 5-6gb ram pentru ca sistemul de operare are nevoie de ei. unltima versiune de android spre exemplu nu ar rula niciodata pe 2gb ram si automat telefoanele au ram-ul necesar. daca va uitati la android cata memorie ram are libera o sa vedeti ca este aproximativ la fel indiferent cati rami are telefonul. IOS-ul prin constructie nu este un consumator atat de mare de ram, momentan pentru 2gb ram ios 10 si 11 sunt mai mult decat suficent. cu ios 13-14 probabil nu o sa mai fie suficenti si atunci o sa vedem si 3-4gb ram pe iphone dar pana atunci este inutil.

#454
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

 `Giovanni, on 15 septembrie 2017 - 20:12, said:

a11 deja se bate de la egal cu intel pe x86.

aberezi fara sa stii ce vorbesti

ca sa intelegi, comparatia pe care o faci intre A11 si un Intel (nu cine stie ce, cel mai slab I3 de pe piata) este ca intre un scuter si un X6 .. da ambele au motoare cu cilindrii si prin oras merg cam pe la 60-70, insa la cam atat se opreste comparatia

#455
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,131
  • Înscris: 06.12.2012
Băi frate, ăștia cu Android sunt fix ca martorii lui Iehova. Geez... Mai lăsați-ne odată ��

#456
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,141
  • Înscris: 12.02.2012

 catalin11catalin, on 15 septembrie 2017 - 19:42, said:

Pai chiar compar cu s8. Cu cat e ala mai ieftin incat sa merite?...
Hmm, acuma e 3000-3200 de lei. Nu zici ca este o diferenta?

Edited by opsy091, 15 September 2017 - 20:47.


#457
scootch98

scootch98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 18.11.2014
Asa sunt si fanii Apple..dar n-am vazut persoana echilibrata p-aici.
Ba chiar cei care sustin android au argumente...totusi. Cei cu Apple pica in iluzia marketingului Apple cum ca n-au nevoie de mai mult.
Pe mine ma ingrijoreaza doar cei ce considera ca iPhone e premium si iti ofera un asa zis prestigiu...
Un telefon...ca e Samsung , Apple , Sony etc. e tot un telefon , nu te face mai special faptul ca il ai.

Facem comparatii intre ala si ala..in loc sa ne bucuram ca exista diversitate...

Edited by scootch98, 15 September 2017 - 20:55.


#458
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,131
  • Înscris: 06.12.2012
Așa e și pe aria Android? Vin userii Apple și propovăduiesc cât nașpa sunt Androidele? Eu recunosc că nici măcar nu mă interesează ce-i acolo...

#459
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

 opsy091, on 15 septembrie 2017 - 20:45, said:


Hmm, acuma e 3000-3200 de lei. Nu zici ca este o diferenta?
Iar un iphone 7 de 128 e 3500 de lei... dai peste 30 de milioane pe telefon dar te uiti la 3 milioane...

 calbog, on 15 septembrie 2017 - 19:42, said:

OriOn20 ce iPhone ai?
Cred ca are samsung a5 si viseaza s8...

#460
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,131
  • Înscris: 06.12.2012
Am intrat acum pe ceva topic de Note 8. Ce să vezi... până la ora asta nu am găsit niciun user de iOS pe acolo. Dar mai caut.

#461
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 scootch98, on 15 septembrie 2017 - 20:49, said:

Asa sunt si fanii Apple..dar n-am vazut persoana echilibrata p-aici.
Ba chiar cei care sustin android au argumente...totusi. Cei cu Apple pica in iluzia marketingului Apple cum ca n-au nevoie de mai mult.
Pe mine ma ingrijoreaza doar cei ce considera ca iPhone e premium si iti ofera un asa zis prestigiu...
Un telefon...ca e Samsung , Apple , Sony etc. e tot un telefon , nu te face mai special faptul ca il ai.

Facem comparatii intre ala si ala..in loc sa ne bucuram ca exista diversitate...

Si cam cum te bucuri tu de diversitate, intrand pe un topic cu care nu ai legatura, ca sa emiti pareri despre utilizatorii unui produs pe care nu-l folosesti?

Edited by Extinct, 15 September 2017 - 21:06.


#462
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 07.04.2010

 bv01, on 15 septembrie 2017 - 20:52, said:

Așa e și pe aria Android? Vin userii Apple și propovăduiesc cât nașpa sunt Androidele? Eu recunosc că nici măcar nu mă interesează ce-i acolo...
Deci sa inteleg ca tu recunosti ca nu esti deloc echilibrat si te deranjeaza ca vin aici persoane care scriu lucruri(indiferent ca sunt corecte sau nu) despre Apple de care tie nu iti convine si asta este problema(adica tu esti problema)?

Este un forum public si oricine are dreptul sa isi spuna parerea.
Eu m-am pastrat argumentatia stric la subiect(iOS, iphone) si destul de repede tu si alti aparatori Apple ati inceput sa atacati Android si telefoanele Android.
Ce sa zic, superioritatea voastra morala este de neegalat.
Atitudinea asta de "marsh ma de aici" arata cat de puternic este pana la urma argumentul tau.

Edited by OriOn20, 15 September 2017 - 21:11.


#463
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 28.08.2010
Cam toate companiile multinationale ofera ca telefoane de servici diferite modele de iphone iar in tari mult peste Romania gen Germania majoritatea oamenilor mai ales de business folosesc apple. oare de ce nu am vazut in nici o companie samsung sau alte timpuri de telefoane cu android? poate noi astia de pe forum suntem incuiati dar restul ce problema au?

#464
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
@orioane, daca e asa penal apple, de curiozitate, ce cauti aici? Tii mortis sa arati ca e prost apple? Sa arati cui? Ca sa ce?
Asta e preocuparea voastra?
Eu apreciez si android si apple, folosesc device-uri din ambele tabere. Nu inteleg cum pana mea sa intri pe topic despre ceva ce dispretuiesti si sa incepi sa arunci cu noroi. Chiar nu aveti nimic mai util de facut.
Avea dreptate @bv01 cand zicea ca aici intra fanii android cu apucaturi demne de sectanti obsedati.
Exact, nu am vazut pe niciun topic android sa vina useri apple sa arunce cu noroi. Asta e bolicica...

#465
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 20.02.2010

 sclifositu, on 15 septembrie 2017 - 21:13, said:

Cam toate companiile multinationale ofera ca telefoane de servici diferite modele de iphone iar in tari mult peste Romania gen Germania majoritatea oamenilor mai ales de business folosesc apple. oare de ce nu am vazut in nici o companie samsung sau alte timpuri de telefoane cu android? poate noi astia de pe forum suntem incuiati dar restul ce problema au?
Pai e vorba de oferta operatorului...am trecut prin multinationale si am avut tel.de servici inclusiv cu windows.

#466
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,131
  • Înscris: 06.12.2012
Citesc pe net că Apple nu o să fie capabil să țină pasul cu cererea pentru iPhone X. Chestia asta mă întristează pentru că pur și simplu nu cred că X ăsta e viitorul.  Sau nu pot să accept.  Adică eu unul nu sunt obsedat de screen to body ratio în așa fel încât să renunț la butonul home. M-aș fi așteptat ca 8 să aibă succes mai mare.

#467
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 07.04.2010

 Paranoir, on 15 septembrie 2017 - 21:24, said:

@orioane, daca e asa penal apple, de curiozitate, ce cauti aici? Tii mortis sa arati ca e prost apple? Sa arati cui? Ca sa ce?
Asta e preocuparea voastra?
Eu apreciez si android si apple, folosesc device-uri din ambele tabere. Nu inteleg cum pana mea sa intri pe topic despre ceva ce dispretuiesti si sa incepi sa arunci cu noroi. Chiar nu aveti nimic mai util de facut.
Avea dreptate @bv01 cand zicea ca aici intra fanii android cu apucaturi demne de sectanti obsedati.
Exact, nu am vazut pe niciun topic android sa vina useri apple sa arunce cu noroi. Asta e bolicica...
OK urmareste discutia de la primul meu post si explica care este problema cu atitudinea si cu ce am scris.
Astept.

#468
elikxir

elikxir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 12.09.2009
Am si folosesc ambele:
Ifron 6s & Samuiel A3 (2017)
Bateria tine mai bine la samuiel
Ios e cursiv , android are lag.
Ifron 6s folosit intensiv , apeluri,muzica, net,etc
A3 , apeluri + 4G ( ptr whatsapp grup)
Prefer ios oricand chiar daca umblu cu powerbank ul dupa mine.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate