Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Steaua București

* * * - - 15 votes
  • Please log in to reply
1747 replies to this topic

#1549
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,119
  • Înscris: 11.07.2016
A inceput sezonul in liga 2, si cazarma tot nu si-a schimbat forma de organizare, deci continua sa joace "amicale"....
Presimt ca sezonul 2023-2024 va fi printre ultimele sezoane ale fotbalului militarizat cu pretentie de fotbal profesionist.
Incet incet se duc pe plua si sper sa se desfiinteze.

#1550
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,319
  • Înscris: 03.03.2007
Oricum e imposibil sa-si schimbe forma de organizare. Cum sa privatizezi o unitate militara?

#1551
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 23.10.2013
E bine că fcsbiștii au înțeles: Clubul Sportiv al Armatei Steaua București nu putea fi privatizat nici în 1998, așa cum încă aberează unii adepți ai clubului înființat în 2003.

Unitatea militară Steaua București a câștigat Cupa Campionilor Europeni la fotbal în 1986 și joacă și în prezent în fircare an în cupele europene.
În acest an, Clubul Sportiv al Armatei Steaua București a ajuns până în faza optimilor a voleiului european, iar din toamnă roș-albaștrii vor juca în Champions League la polo, în European Cup la handbal și în Challenge Cup la volei.

[ https://i.ibb.co/Q895sFp/istoria-contnua.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#1552
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,319
  • Înscris: 03.03.2007

Quote

E bine că fcsbiștii au înțeles: Clubul Sportiv al Armatei Steaua București nu putea fi privatizat nici în 1998, așa cum încă aberează unii adepți ai clubului înființat în 2003.

Da, nu putea fi privatizat. De aia a fost despartita echipa de fotbal de clubul armatei. Fapt intamplat in mai toata Europa de Est, unde ministerele au cedat fotbalul unor entitati private. In 1998 s-a inteles bine asta: de aia fotbalul s-a mutat iar CSA a renuntat la sectia de fotbal.

#1553
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 26.08.2005
Frati stelisti, maine incepe un nou sezon de Liga 2.
Desi am o problema cu conducerea clubului care este mult prea pasiva la atacurile din afara asupra celui mai titrat club de fotbal romanesc, am decis sa trec peste orgoliu si sa-mi achizitionez abonament pentru acest campionat. Nu mai sunt la varsta teribilismului, imi place sa vizionez meciurile de fotbal linistit din tribuna alaturi de familie si prieteni dar sezonul acesta il voi vedea din PS alaturi de cei care nu au tradat. Sper si la cat mai multe deplasari cu tot ce implica asta, cheltuieli, timp pierdut, invoiri de la locul de munca, etc.
Toate evenimentele care au loc in jurul acestei echipe de la reactivare pana in prezent, cu scopul de a tine suporterii departe de stadion... in cazul meu au avut efectul contrar. Intr-o societate care promoveaza furtul, nedreptatea si manelizarea eu aleg sa sustin Steaua Bucuresti si sa cred in continuare ca putem reveni unde am fost odata.

Imi cer scuze pentru aceste ganduri personale, va urez tuturor stelistilor toate cele bune si nu uitati: "Steaua inseamna CSA!"

#1554
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,419
  • Înscris: 03.08.2004
Mobilizare tata ca nu mai tine!! Din pacate nu prea ai pe cine sa mobilizezi ca aia sunteti toti, o mie maxim doua. A lasat urme adanci meciul de aseara. Cum e sa te uiti de pe margine la un meci de fotbal adevarat cu atmosfera si stadion plin? Pregatiti-va ca joi o sa aveti o noua demonstratie de sustinere a unicei echipe Steaua. Sunt gata sa pariez ca sezonul asta o sa va aduca o medie a spectatorilor la meciurile de acasa mai mica fata de cea de anul trecut. Din fericirea agonia voastra se anunta de scurta durata, cam tot politicul de la putere este impotriva voastra si cum politicul v-a creat tot el va si desfiinteaza. Tic-tac, tic-tac....

#1555
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 23.10.2013

View PostBasso, on 07 august 2023 - 11:47, said:

Frati stelisti, maine incepe un nou sezon de Liga 2.
Desi am o problema cu conducerea clubului care este mult prea pasiva la atacurile din afara asupra celui mai titrat club de fotbal romanesc, am decis sa trec peste orgoliu si sa-mi achizitionez abonament pentru acest campionat. Nu mai sunt la varsta teribilismului, imi place sa vizionez meciurile de fotbal linistit din tribuna alaturi de familie si prieteni dar sezonul acesta il voi vedea din PS alaturi de cei care nu au tradat. Sper si la cat mai multe deplasari cu tot ce implica asta, cheltuieli, timp pierdut, invoiri de la locul de munca, etc.
Toate evenimentele care au loc in jurul acestei echipe de la reactivare pana in prezent, cu scopul de a tine suporterii departe de stadion... in cazul meu au avut efectul contrar. Intr-o societate care promoveaza furtul, nedreptatea si manelizarea eu aleg sa sustin Steaua Bucuresti si sa cred in continuare ca putem reveni unde am fost odata.

Imi cer scuze pentru aceste ganduri personale, va urez tuturor stelistilor toate cele bune si nu uitati: "Steaua inseamna CSA!"

Un mesaj foarte frumos. Ai subliniat foarte bine realitatea gri a societății în care trăim, dar și principii și gânduri pozitive de care poate ar trebui să țină cont orice stelist și orice suporter în general.
Apreciez că ai scris aici, pe topicul steliștilor, aceste cuvinte frumoase.

#1556
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,319
  • Înscris: 03.03.2007

Quote

Sper si la cat mai multe deplasari

Ti s-a indeplinit dorinta - vreo 4 meciuri de acasa s-au transformat in meciuri in deplasare. :D

#1557
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,378
  • Înscris: 01.09.2012
Dați afară din propria casă cat să mai lucreze universul ăsta împotriva voastră

Da puteți să jucați la Chiajna e suficient de mare pentru voi stadionul ăla

#1558
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 26.08.2005

View PostAlexandru H., on 07 august 2023 - 16:41, said:

Ti s-a indeplinit dorinta - vreo 4 meciuri de acasa s-au transformat in meciuri in deplasare. Posted Image
Huh? Nu stiu la ce te referi.

#1559
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,378
  • Înscris: 01.09.2012
Cum , nu s-a dat comunicatul la unitate ? Nu pot să cred , ați pierdut apelul la TAS și 4 meciuri jucați prin deplasare

#1560
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,119
  • Înscris: 11.07.2016
Mai precis, terenul e suspendat ptr primele 4 meciuri considerate acasa. Deci nu se poate juca pe Ghencea.
Tribunalul sportiv (TAS) a mentinut sanctiunea primita intern dupa meciul cu dinamuia.
Bravo, sunteti adevarati suporteri/ultras/huligani ...
https://www.prosport...eciuri-19714932

#1561
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 26.08.2005
Cele 4 meciuri sunt de fapt unul, dar va inteleg confuzia, voi nu stiti nici numele echipei pe care o sustineti. Posted Image

#1562
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,419
  • Înscris: 03.08.2004

View PostBasso, on 07 august 2023 - 11:47, said:

Frati stelisti, maine incepe un nou sezon de Liga 2.
...

Ceva impresii dupa primele 2 etape?

#1563
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 26.08.2005

View Postdestrug, on 14 august 2023 - 09:16, said:


Ceva impresii dupa primele 2 etape?

Dominam, avem posesie, ocazii dar ratam mult. Au fost si doua penalty-uri "ciudate" impotriva noastra dar asta nu scuza lipsa de concentrare. Echipa pare mai valoroasa decat sezonul trecut, ramane de vazut daca e doar impresia mea.

#1564
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,119
  • Înscris: 11.07.2016
E doar impresia ta...

#1565
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,265
  • Înscris: 21.05.2019
Și încă un an clona rămâne în liga 2 😅😅😅

#1566
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,119
  • Înscris: 11.07.2016

View Postsilcar, on 18 august 2023 - 21:24, said:

Și încă un an clona rămâne în liga 2 ������

View PostMalus_Dacus, on 05 august 2023 - 12:27, said:

A inceput sezonul in liga 2, si cazarma tot nu si-a schimbat forma de organizare, deci continua sa joace "amicale"....
Presimt ca sezonul 2023-2024 va fi printre ultimele sezoane ale fotbalului militarizat cu pretentie de fotbal profesionist.
Incet incet se duc pe plua si sper sa se desfiinteze.

Deci da.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate