Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...
 

Golf 7 facelift 2017 1.4 tsi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
969 replies to this topic

#901
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Kleber are un raport pret calitate foarte bun, insa nokian mi s-au parut un pic mai performante (desigur sunt si un pic mai scumpe). Bf am avut si parca s-au degradat mult prea tare dupa 3 ierni (vreo 10-15k km) si parca n-as recomanda.

#902
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Bugetul nu e o problema,dar ma gandesc ca nu merita sa ii iau din categoria premium intrucat merge putin iarna cu ele. Cele de acum sunt debica frigo si au facut 11-12 ani si au carne destula pe ele si nu au derapat niciodata cu ele. Ma gandesc ca nokian ar fii cea mai buna alegere.
Despre golf ,ieri am facut drumul de intoarcere calimanesti -ploiesti,la fel de incarcat si drumul la fel de aglomerat. Am mers tot pe sport,depasit unde pe unde s-a putut,pe autostrada mers cu 160. Au rezultat o viteza medie de 73km/h si un consum de 7.4
Azi am dus la service pentru a se efectua pe casco reparatia de la accident. Cica vineri ar fii sigur gata. De curiozitate am intrebat cat a fost devizul. 14600 ron. Farul full led? Vreo 4000 si ceva.

#903
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010
Pai ce avea farul?
Bara parea doar desprinsa.

#904
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Farul avea o ureche rupta in interior jos,la baza,inspre grila. Era si suportul de far rupt acolo.altfel pe afara el nu avea nimic. Daca o reparam pe banii mei nu il inlocuiam. L-as fii vrut inapoi sa ii lipesc urechea aia si sa il am de rezerva,dar nu se poate,ca cica toate piesele inlocuite se caseaza.

Eu am folie pe faruri. Acum ma gandesc ca trebuie sa o scot si de pe celalalt si sa pun pe ambele folie noua.

#905
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
@cepy: Nokian sunt mai moi si nu o sa tina atata ca si Debica. In rest eu le recomand. Am avut si pe 15 pe fosta masina , si am luat si acum pe actuala pe 16.

#906
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010

View Postcepy, on 24 noiembrie 2020 - 12:26, said:

Farul avea o ureche rupta in interior jos,la baza,inspre grila. Era si suportul de far rupt acolo.altfel pe afara el nu avea nimic. Daca o reparam pe banii mei nu il inlocuiam. L-as fii vrut inapoi sa ii lipesc urechea aia si sa il am de rezerva,dar nu se poate,ca cica toate piesele inlocuite se caseaza.

Eu am folie pe faruri. Acum ma gandesc ca trebuie sa o scot si de pe celalalt si sa pun pe ambele folie noua.

Pai si restul de 10600lei, in ce a constat?

#907
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Nu stiu,bara noua,suport far nou,revopsire capota,grila noua ,ornament cromat nou+cred ca o gramada de manopera.
I-am comandat nokian snowproof la 886 ron setul de 4 cu tot cu transport. Maine trebuie sa soseasca.

#908
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010
https://www.compari....91h-p501359061/

astea? cum le-ai prins cu 100lei mai ieftin?

#909
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Pai ce ai pus tu sunt pe R16,cum am pe golf. Nokianurile sunt pentru tata si sunt pe 15. Pt golf am luat crossclimateurile cu 1450ron.

#910
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Vineri am ridicat masina de la reparat. Nu mi pricep asa bine,dar cred ca au facut treaba buna. Normal ca se vede diferenta de alb de pe bara si restul masinii. Am mai intrebat de preturi,ca si curiozitate si cica un far  din asta led e 4955ron fara tva(wow,nici macar nu e adaptiv),bara 2000 fara tva.
Attached File  20201127_152427.jpg   497.99K   46 downloads
Attached File  20201127_152434.jpg   403.64K   41 downloads
Attached File  20201127_152404.jpg   437.28K   40 downloads
Attached File  20201127_152412.jpg   471.53K   36 downloads
Urmeaza sa montez folie transparenta pe ambele faruri si camera video.

#911
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Ieri am fost cu masina la un electrician sa instalez camera video pe masina,un A129 duo plus. cum eu sunt atehnic,sigur nu ma descrucam singur. A durat cam 2 ore si costul 75ron.La reprezentanta au cerut 350 ronPosted Image . Daca pe fata sunt multumit cum filmeaza pe spate se vede foarte rau.nu e nici geamul curat,dar parca se vede cu purici. trebuie sa mai umblu in setari cred. cum fac sa urc video aici?

Edited by cepy, 22 December 2020 - 23:55.


#912
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
As vrea si eu sa stiu parerea voastra din video asta la minutul 2.01 cine a gresit ,eu sau cel cu santa fe-ul.l-am injurat strasnic. e adevarat ca si eu nu am fost precaut si am fortat trecerea,dar el nu a semnalizat nici o clipa ca vrea sa treaca pe banda a2a.s-a bagat pur si simplu peste mine si mi-a stat inima caci daca venea cineva  pe contrasens era nasol rau. dupa mine el cum nu a semnalizat din timp trebuia sa puna frana,caci banda lui se termina. nu stiu de ce se vede asa prost filmarea,din cauza youtubului cred.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/teZFWlQm3_Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#913
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,248
  • Înscris: 12.12.2011
Cel cu Sante fe-ul. Ce vină să ai tu? Nu s-a asigurat, semnal din părți. Si, chiar dacă dădea semnal, avea prioritate de semnal sau cum?

#914
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,050
  • Înscris: 06.04.2007
Ala o gresit, trebuia sa lase gazu si evident sa se asigure, ca i s-a terminat banda.
Acum pe multe portiuni de genu s-a schimbat marcaju, banda doi se termina si banda unu continua.
Asta pe considerentu ca ala de pe banda doi vine oricum mai tare si ala de pe banda unu daca i s-ar termina banda n-are unde continua (ex la camioane ) .


#915
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Daca nu trageai stanga era urat tare pentru bizon. Ajungea sa testeze mitul cu sigguranta mai mare pe care-o ai in suv...

#916
trandafirdoru

trandafirdoru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 11.03.2010

View Postcepy, on 08 februarie 2021 - 21:25, said:

As vrea si eu sa stiu parerea voastra din video asta la minutul 2.01 cine a gresit ,eu sau cel cu santa fe-ul.l-am injurat strasnic.

Legal el a gresit, legal trebuia sa-ti dea prioritate, legal, legal...
Totusi daca ai vazut ca i s-a terminat banda, nu pierdeai decat 2 secunde maxim daca il lasai sa intre in trafic. Lasai putin acceleratia si intra omul la locul lui. Treburi de colegialitate in trafic. Poate celalalt era mai slab ca sofer si l-a luat pe nepregatite terminarea benzii, poate e pur si simplu prost, atat il duce capul, puteai lasa de la tine cele 2 secunde din calatorie dar ai vrut sa-l vezi cum franeaza puternic, tu avand prioritate.
Nu mai zic, daca din sensul opus venea o masina, prin manevra ta de evitare faceai accident cu acea masina sau nu mai evitai si acum cu dreptatea in mana erai din nou in service. Merita toate astea pentru 2 secunde, repet, nu pierdeai nimic daca il lasai dar na, legal aveai prioritate si ala trebuia sa caste ochii, stiu...

LE: Am condus prin alte tari, prin orase cu intrari si iesiri dese pe autostrada. Ce sa vezi, la fiecare intrare, oamenii de pe banda 1 se mutau pe 2 din timp ca sa faciliteze intrarea celor care aveau nevoie de pe banda de accelerare, chiar daca aveau prioritate legal. Fluiditate a traficului, colegialitate etc.

Edited by trandafirdoru, 09 February 2021 - 11:56.


#917
cepy

cepy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 03.12.2010
Trandafirdoru,daca observi eu oricum am franat.ca sa il las sa intre trebuia sa franez violent. Recunosc ca am un stil mai agresiv,deja eram nervos ca la inceputul urcarii am stat dupa cel cu tiguanul. Stilul meu este cam ca in clipul asta. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ju3C1xb5Ob8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#918
trandafirdoru

trandafirdoru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 11.03.2010
Aici e cheia, nu mai fi nervos, incrancenat, agresiv. Vei avea numai de castigat, cel putin in trafic. Ala cu tiguanul avea 100km/h, clar mai mult decat ceilalti de pe banda 1. Ce voiai sa faca? Mergea cu maximul de viteza permis de drum si trafic. Da, probabil se gasesc destui care sa zica, da-te ba la o parte, intra in coloana pe banda 1, mergi cu 50 ca ceilalti, ca eu vreau sa merg cu 150, esti prea lent... Eu zic ca tiguanul mergea repede dar la limita sigurantei, nu aveai de ce sa fii nervos din cauza lui.

Nerabdarea din al doilea clip iti aduce 10-20-30 minute (maxim) in minus la calatorie dar cu ceva riscuri si probabil nervi.

Edited by trandafirdoru, 09 February 2021 - 12:30.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate