Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Slovacia / Kosice

Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...

Cum v-ati apucat de editare foto?
 Problema unezeala grinda de lemn ...

Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...

Hard disk extern SSD, A92
 Parere cartier Uverturii/Virtutii...

inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar
 Oprire update Asus ZenFone 10

Concediu Canada - Gestiunea banil...

Folii faruri - plastic sau sticla...

Alternative, reducere costuri, pa...
 

Fenomenul OZN

- - - - -
  • Please log in to reply
349 replies to this topic

#181
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
Gata : https://m.youtube.co...h?v=0fHSLvrAZcA
Atat pe seara asta, am "muncit" destul si mi-sa facut foame :)
Ultima fotografie de acum cateva minute.

Attached Files



#182
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

View PostDany_Darke, on 28 februarie 2017 - 21:57, said:

lory, in bransa asta nu exista profesionisti. daca ar exista, ar fi plin internetul de filme si poze verificabile. nu incurca marfa cu ambalajul. noi vb de ceva, tu vii sa discuti despre altceva.

ai dreptate !
toti ce-i ce surprind evenimente altfel decat la locul lor, s-a "dovedit" ca nu-s profesionisti !

#183
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
Uitativa foarte atent la videoclipuri si analizati toate detaliile, este posibil ca unii dintre voi sa nu observe ozn-urile din cauza lipsei zoom-ului.
Dar credetima! Sunt acolo! Vizionatile de mai multe ori daca este nevoie.

Edited by PantherOne, 28 February 2017 - 22:11.


#184
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.09.2005

View PostDany_Darke, on 28 februarie 2017 - 21:51, said:

pt ca cei mai entuziasmati, nu umbla cu scule prea performante dupa ei. iar cei care chiar le "alearga" au prea putine momente in care le prind cu ceva aparatura mai de soi. astfel ca ramanem cu amatorii care surprind momentul cu ce au la indemana, adica ceva nu prea performant.

Asa o fi, eu n-am zis asta ca sa-i acuz, dar din pacate efectul acestei calitati slabe ramane - neincrederea. Si e si enervant, ce-i drept. Posted Image

Uite, si clipurile de mai sus... eu nu spun ca omul minte, dar "probe" ca si clipurile alea de 15 minute de intuneric bezna, e ca si cum n-ar fi.

E de apreciat efortul, stiu ca nu e usor sa stai in frig sa astepti, insa mai bine faci unul si bun, decat zeci de clipuri care nu arata practic nimic.

Macar indica-ne minutul la care am putea intrezari ceva...

Sa nu-mi porti picã acuma pentru ce-am spus, dar sa stii ca asa le vede si restul lumii.

Edited by Phobos, 28 February 2017 - 22:38.


#185
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View PostPhobos, on 28 februarie 2017 - 22:28, said:



Asa o fi, eu n-am zis asta ca sa-i acuz, dar din pacate efectul acestei calitati slabe ramane - neincrederea. Si e si enervant, ce-i drept. Posted Image

Uite, si clipurile de mai sus... eu nu spun ca omul minte, dar "probe" ca si clipurile alea de 15 minute de intuneric bezna, e ca si cum n-ar fi.

E de apreciat efortul, stiu ca nu e usor sa stai in frig sa astepti, insa mai bine faci unul si bun, decat zeci de clipuri care nu arata practic nimic.

Macar indica-ne minutul la care am putea intrezari ceva...
Am zis clar ca unii dintre voi nu vor observa, trebuie sa fi foarte foarte atent! In clipul de 15 min inca din primele secunde se observa, probabil ai nevoie de ochelari.Am fost sfatuit aici sa nu mai folosesc zoom pentru ca stric videoclipul, si asa am facut!
Cred ca exista aplicatii speciale cu care descarci videoclipurile si poti face zoom.

Edited by PantherOne, 28 February 2017 - 22:42.


#186
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.09.2005
Acuma ca m-am uitat mai cu atentie, e drept ca se vede "ceva", dar sunt niste pete. Nu-mi dau seama, sunt nori, sau asta trebuia sa se vada, sau cum?

#187
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View PostPhobos, on 28 februarie 2017 - 22:49, said:

Acuma ca m-am uitat mai cu atentie, e drept ca se vede "ceva", dar sunt niste pete. Nu-mi dau seama, sunt nori, sau asta trebuia sa se vada, sau cum?
Nu intelegi, norii sunt puncte de reper, sau cerut aici puncte de reper! Sfera aia de lumina se ascunde dupa nori, si dupa iese.
Asta e toata treaba. Nimeni nu ma credea ca acele sfere fac diferite manevre si cica eu misc telefonul.
Uite, ma duc acum si fac cu zoom, dar nu mai sunt nori.

Ps: Nu este numai una, sunt zeci!!

Edited by PantherOne, 28 February 2017 - 22:53.


#188
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,874
  • Înscris: 07.06.2014
trebuie sa te uiti la puncte luminoase si sa ..... te gandesti ca e ozn. mie una, inafara de "beculete" nu vad nimic care sa ma duca cu gandul la altceva, dar astept cuminte ceva mai concludent

#189
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View PostDany_Darke, on 28 februarie 2017 - 22:53, said:

trebuie sa te uiti la puncte luminoase si sa ..... te gandesti ca e ozn. mie una, inafara de "beculete" nu vad nimic care sa ma duca cu gandul la altceva, dar astept cuminte ceva mai concludent
Mai mult de atat nu pot : https://m.youtube.co...h?v=9oeowACQvUI
Imi cer scuze pentru zgomotul de pe fundal, nu mai am timp pentru modifica videoclipul, dureaza foarte mult.
Pana la urma credeti ce vreti cu totii, eu am obosit.

Edited by PantherOne, 28 February 2017 - 23:36.


#190
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
Hai ca se poate :
https://m.youtube.co...h?v=0_Sp8mRZ8D4


https://m.youtube.co...h?v=BRXe_OqOUvQ

#191
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
Din nefericire nu am am reusit sa am o pozitie fixa in videoclipul filam pe la 17:30, dar daca sunteti atenti observati cand eu misc telefonul si cand se misca sfera, primul video este cel mai bun facut pana acum

Edited by PantherOne, 01 March 2017 - 20:55.


#192
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,266
  • Înscris: 30.04.2007
este clar un ozeneu. acu-i acu' sa vedem ce are de gind. vine cu liv long end prosper, sau cu dispareti draqu d'aici ca venim noi. tu ai unde sa te ascunzi in caz de nasoale? daca nu, este timpul sa te apuci de pregatiri pentru zilele cacacioase care va sa vie ..
iti multumim pentru efortul depus si te asiguram de toata consideratia noastra. in caz ca se intrerupe internetul ne gasim pe city band ;) daca nu l-or bruia si p'ala.

#193
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View Postr_murphy, on 01 martie 2017 - 21:29, said:

este clar un ozeneu. acu-i acu' sa vedem ce are de gind. vine cu liv long end prosper, sau cu dispareti draqu d'aici ca venim noi. tu ai unde sa te ascunzi in caz de nasoale? daca nu, este timpul sa te apuci de pregatiri pentru zilele cacacioase care va sa vie ..
iti multumim pentru efortul depus si te asiguram de toata consideratia noastra. in caz ca se intrerupe internetul ne gasim pe city band ;) daca nu l-or bruia si p'ala.
Hai sa zicem ca nu iau raspunsul tau ca fiind unul dat in bataie de joc.
Nu e numai un ozn, sunt zeci, dar ala din videoclipul facut pe intuneric era cel mai aproape, extrem de aproape.
Nu am nevoie de o ascunzatoare, daca ar fi vrut sa faca rau cuiva ar fi facut-o inca de cand traiam in pesteri, pentru ca sunt sigur ca formele de viata care au creeat acele masinarii bazate pe o inteligenta artificiala (drone), sunt aici de zeci sau sute de mii de ani.
Am tendinta sa cred ca sunt un fel de masinarii bazate pe o inteligenta artificiala ultra avansata, pentru ca nu cred ca si-ar pierde timpul extraterestrii sa piloteze chestiile alea pe deasupra tarii noastre.
Eu sunt sigur ca nu sunt doar aici in zona noastra, ci pe toata planeta.

#194
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,266
  • Înscris: 30.04.2007

View PostPantherOne, on 01 martie 2017 - 21:39, said:

Nu e numai un ozn, sunt zeci, dar ala din videoclipul facut pe intuneric era cel mai aproape, extrem de aproape.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/mxD-5z_xHBU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#195
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017
:)

Edited by PantherOne, 01 March 2017 - 22:14.


#196
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,704
  • Înscris: 04.06.2007

View PostPantherOne, on 28 februarie 2017 - 22:04, said:

Gata : https://m.youtube.co...h?v=0fHSLvrAZcA
Atat pe seara asta, am "muncit" destul si mi-sa facut foame :)
Ultima fotografie de acum cateva minute.
In poza aia vad constelatia Orion, undeva in dreapta, altceva nimic.

#197
PantherOne

PantherOne

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 631
  • Înscris: 07.02.2017

View Posttiestodj20, on 01 martie 2017 - 22:23, said:

In poza aia vad constelatia Orion, undeva in dreapta, altceva nimic.
Ia uitate si la pozele mai vechi, asa doar ca sa nu vorbesti aiurea pe topicul meu din lipsa de informare.

#198
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,266
  • Înscris: 30.04.2007
man, eu sunt mai semidoct, mai mediocru, nu le stiu eu pe toate, dar carul mic si cel mare si orionul (constelatiile) le disting imediat pe un cer instelat ;)
centura lui orion - cele 3 stele "in linie" sunt inconfundabile.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate