Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet
 Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Pot sa conduc o masina electrica ...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...
 Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...
 

Orașele fără H+

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Neaceasca85

Neaceasca85

    Jos Ursula!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,686
  • Înscris: 14.10.2008
Bals OT. Probabil sunt si altele din Olt dar nu calatoresc prea des ci foarte rar. Cel mai des merg la Spineni si Miesti unde tot H simplu este dar sunt rurale, nu orase.

Ce ma deranjeaza pe mine e lipsa H+ din timpul unui apel telefonic, netul practic nu merge, se blocheaza in UMTS, deci ori sa modifice setarile sa aiba viteza netul si cand vorbesti, ori sa bage VoLTE.

Edited by Neaceasca85, 25 December 2016 - 01:21.


#20
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,500
  • Înscris: 05.09.2013

View PostPololica, on 24 decembrie 2016 - 21:50, said:

3G=21 Mbps, H+=42Mbps

Valori maxime teoretice.

Putem nominaliza si cartiere? Am avut temporar un stick de net si la Piata Chibrit abia aveam semnal indoor (aproape de Podul CFR), acum aproape un an. Nu stiu daca s-a modificat ceva intre timp.
UMTS = 386 Kb/s (parca)
HSDPA (High Speed Download Packet Access) = 3.6 Mb/s   / 7.2 Mb/s
HSPA (High Speed Packet Acces) = 14.4 Mb/s
HSPA+ = 21.6 Mb/s
DC-HSPA+ (Dual Carrier HSPA+) = 42.xx Mb/s

*Am scris din ce mi-am amintit, de ceva timp (ani) mi-a pierit interesul gradual fata de subiectul asta (telecomunicatii)  Posted Image

Edited by _Claudiu_, 25 December 2016 - 12:41.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate