Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?
 recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...
 

Amazon Prime

- - - - -
  • Please log in to reply
1568 replies to this topic

#1549
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,640
  • Înscris: 02.06.2020
“The Boys” se încheie odată cu sezonul 5.

#1550
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,212
  • Înscris: 24.04.2013
Imi poate spune va rog cineva in ce zi, exact, se face prima plata daca fac abonament prime video in ziua N? A saptea zi, N+7? N+6 (revine la N+0 … N+6 gratis, taxare in preziua perioadei cu plata)? De exemplu abonament facut maine 12 se incaseaza pe 19? Pe 18? Cumva pe 20?

(Doresc sa stiu exact, da’ exact, ca sa sincronizez aceste plati cu restul pe care la am de facut; urasc sa fie imprastiate prin toata luna.)

#1551
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,454
  • Înscris: 07.01.2009
Daca tin bine minte dar nu garantez, mi-a luat banii pe o luna exact cand am incheiat free-ul de 7 zile, deci in a 8-a zi.
Apoi in fiecare luna la aceeasi data iti ia 13,99 RON.

#1552
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 18.11.2021
te taxeaza imediat dupa trial (a 8a zi)

Edit: postul #666 al meu ... trebuie marcat Posted Image

Edited by jumperishere, 12 June 2024 - 15:56.


#1553
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,212
  • Înscris: 24.04.2013
A 8-a zi socotind ca ziua in care faci abonamentul e prima, da?

Acu’, oricum am facut abonamentul si o sa vad peste vreo saptamana daca am nimerit-o sau nu. Nu ar fi nici o problema, doar ca ma exaspereaza facturile/platile ce vin imprastiate, de aceea incerc sa le am pe toate grupate, ideal in aceeasi zi.

#1554
jumperishere

jumperishere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 18.11.2021
da, prima zi dupa cele 7 zile de trial, dupa minutul 1 la propriu.

#1555
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,640
  • Înscris: 02.06.2020
Acel preț de 14 lei lansat de Amazon pentru România, redus de la 29, era considerat inițial o ofertă pentru prima parte din 2021. Au trecut 3 ani de atunci și este același preț.

#1556
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,640
  • Înscris: 02.06.2020
Au intrat primele trei episoade din sezonul 4 “The Boys”.

#1557
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,982
  • Înscris: 05.07.2007
din pacate (pentru mine) a ramas singura platforma ok. in 15 lei ai continut ok, la calitate uhd. sky, urmeaza in top-ul personal (am reducerea de 50%), cu mentiunea ca nu livreaza calitate uhd. disney+ e cam scump pentru ce ofera, insa macar livreaza uhd (ma gandesc sa renunt si la el). max-ul e si scump si prost, daca vrei calitate de vizionare platesti 10 euro. (momentan il am din inertie, abonament basic prin digi. am vrut sa vizionez dune pe max si am renuntat, am apelat la alte surse). netflix e scump si el daca vrei uhd, insa are mult continut. in ritmul asta, voi renunta la streaming si voi apela la alte surse.

#1558
Tenny-e

Tenny-e

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.05.2024
Cu siguranta prime video a ramas singura platforma stream decentă din Romania la acel pret de 13.99 lei. Calitatea video cu 4k si hdr este un plus enorm. Să vedem cât o sa țină până ne baga reclame sau cresc prețul.

#1559
lost2209

lost2209

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 24.04.2008

View Postkato1, on 13 iunie 2024 - 10:00, said:

din pacate (pentru mine) a ramas singura platforma ok. in 15 lei ai continut ok, la calitate uhd. sky, urmeaza in top-ul personal (am reducerea de 50%), cu mentiunea ca nu livreaza calitate uhd. disney+ e cam scump pentru ce ofera, insa macar livreaza uhd (ma gandesc sa renunt si la el). max-ul e si scump si prost, daca vrei calitate de vizionare platesti 10 euro. (momentan il am din inertie, abonament basic prin digi. am vrut sa vizionez dune pe max si am renuntat, am apelat la alte surse). netflix e scump si el daca vrei uhd, insa are mult continut. in ritmul asta, voi renunta la streaming si voi apela la alte surse.

Pai daca Prime este standard 14 lei, reducerea aia pe viața la Sky nu pare falsă? In aceeași bani Prime-ul mi se pare peste Sky. Am si eu reducerea aia dar mi se pare aiurea. Cine ar da 6E pe Sky?

#1560
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,982
  • Înscris: 05.07.2007
sunt foarte multi, altfel am fi vazut o ajustare in jos a preturilor. in viitorul apropiat, ca sa reziste totusi sky pe piata, ar trebui (din punctul meu de vedere) sa ofere continut la calitate uhd. pretul, exact cum ai observat si tu, nu mai reprezinta marele atu.

#1561
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,252
  • Înscris: 19.08.2005
Din punctul meu de vedere, marea problema a lor este lipsa titrarilor la majoritatea filmelor/serialelor.

#1562
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,641
  • Înscris: 13.03.2005
Probabil te referi la subtitrarea in romana.
Alegi subtitrarea in engleza, si uneori e suficient.

#1563
Alessio9480

Alessio9480

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.09.2022
Ma uit la the boys și mi se pare calitatea foarte slaba. Nu e filmat 4K sau e vreo problema cu playerul?

#1564
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 12.02.2014
Sezonul 2 din "Stăpânul Inelelor - Inelele puterii" va fi difuzat din 29 august Posted image

de pe internet a scris:

"The Lord of the Rings: The Rings of Power season 2 is coming later this summer and will be a lot darker than the versions of Middle-earth we've seen before.
"We like to say that Season 1 was primarily about our heroes," showrunners Patrick McKay and J.D. Payne tease to Total Film in our new issue, out on Thursday, June 20. "But Season 2 is all about the villains." As glimpsed in the first trailer for season 2, the action picks back up with Sauron at the height of his new powers, and this time he's got a new disguise as well.
"This time, Sauron’s agenda sets everything in motion: Adar [Sam Hazeldine, taking over the role from Joseph Mawle] and his army of orcs; Galadriel [Morfydd Clark], Elrond [Robert Aramayo] and Gil-galad [Benjamin Walker] and their armies of elves – all of which will come crashing together in the most ambitious battle our show has seen yet, a battle from which many big players may not make it out alive," the showrunners say.
Amid the new battle lines too, one of season 1's more minor characters will take the limelight. Elven smith Celebrimbor becomes what McKay and Payne call "the principal protagonist" as his dynamic with Sauron becomes the "central relationship".
Total Film also has an exclusive new image from season 2 as well, which you can see above, featuring Peter Mullan's King Durin III. The new episodes delve into the consequences of him disowning his son, Durin IV, for excavating Mithril against his wishes.
"A recurring motif in mythology centers around a king’s failing health leading to a sickness in the land that endangers the entire kingdom," the showrunners tease of this storyline. "Season 2 sees a fractured relationship between King Durin and his son take on a similar larger dimension." It seems nothing will be the same again...
The Lord of the Rings: The Rings of Power season 2 streams on Prime Video from August 29. And you can read more about it and a whole lot else besides in the new issue of Total Film when it hits shelves and digital newsstands on Thursday, June 20.

Edited by r3my_cc, 18 June 2024 - 14:38.


#1565
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 07.10.2006
Din 14 Mai s-a postat această informație în acest topic.

#1566
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,454
  • Înscris: 07.01.2009
Am vazut Saw X cu sub in engleza dar nu e valabil pe catalogul romanesc, pe ala de UK.
John Kramer nu se dezminte.

Edited by SidTheKid, 18 June 2024 - 19:36.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate