Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Baia Mare sub zapada

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
81 replies to this topic

#55
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
Primarul interimar, Robu (ce nume inspirat), e lacheul celui inchis in camera lui, de unde se uita pe geam. Interesant e de ce la 2 licitatii nu s-a prezentat nimeni. Puscariasul asta are chiar asa de mare influenta peste toate firmele private din oras? Nici macar de forma n-a venit nimeni...
Acuma puscariasul posteaza din camera lui pe facebook si se lauda cum ar coordona el directorasii din primarie si cum ne-ar salva El daca l-ar lasa ma-sa afara din casa.

Am mai zis si o repet: niste politicieni mai prosti si handicapati ca in Maramures nu exista nicaieri in Romania. Ponta, Blaga si Dragnea sunt doctori docenti in politica si noralitate pe langa astia de aici.

#56
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,242
  • Înscris: 30.10.2003
Din pacate nu politicienii-s prosti ci alegatorii.

#57
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
D-asta ma si satisface situatia.

Vedea-i-as ingropati in zapada. Sa tie minte ca prostia doare.

#58
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostMizu, on 03 decembrie 2016 - 02:54, said:

Au avut loc doua licitatii, prima in Octombrie. Pentru a doua au scazut cerintele dar tot nu s-a prezentat nicio firma.
Fara protectie impotriva DNA-ului, degeaba.

Edited by don_dannielo, 03 December 2016 - 10:09.


#59
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 63,014
  • Înscris: 21.04.2011

View PostAlecsandru010, on 03 decembrie 2016 - 10:04, said:

D-asta ma si satisface situatia.

Vedea-i-as ingropati in zapada. Sa tie minte ca prostia doare.
N-o sa tina. Saptamana viitoare o vor vota pe mamica lui, mare manager de spital. Si cum e prima pe lista, ne-o vor trimite noua in Parlament.

#60
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Eh, e ca la copiii mici. Trebuie sa te frigi de mai multe ori ca sa te prinzi ca focu' arde.

Problema e ca noi ne-am tot fript si ne-am tot fript si tot prosti am ramas.

#61
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Mizule, nu te supăra, dar ăsta-i cel mai comic topic din poiană!

#62
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007
"altcineva e de vina pentru situatia asta nenorocita!"

"conspiratia mondiala a zidarilor"

"Rotschild sau soros au facut asta"

"noi am fi facut dar nu am avut noroc, aici la portile europei ca am aparat crestinismul"


Dar unul nu ar pune mana sa curete in fata casei/blocului sau in parcare. Cat o sa se mai planga romanii pe trista situatie/greaua mostenire/ceilalti? Daca ar veni acum o ceata de voluntari din Germania sa curete strazile i-ar privi de la geam si i-ar comenta la birt. (faza aia cu inundatiile e memorabila)
Ori faci tu, ori platesti pe cineva, ori astepti sa treaca de la sine. Sa te plangi de ceva ce e in puterea ta, e dovada impotentei absolute.

#63
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
eu unul sunt oarecum fascinat intr-un mod placut de ceea ce-i afara. Imi aduce aminte de copilarie :D

#64
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,934
  • Înscris: 10.12.2006
Daca n-ai de iesit cu masina e intr-adevar pitoresc peisajul.

#65
Moftangiu

Moftangiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,909
  • Înscris: 16.03.2010

View PostMizu, on 03 decembrie 2016 - 09:29, said:

Asta e o situatie specifica tocmai pentru ca nu ne-a luat iarna pe nepregatite. S-au tinut din timp licitatii pentru deszapezire si nu s-a prezentat nicio firma, putea sa ninga in Ianurie si eram in aceeasi situatie.
Cred ca e a treia oara cand repet asta in trei pagini.
Inseamna ca actiunile DNA isi fac efectul, si cei care au firme evita sa mai faca contracte cu statul pentru ca risca sa fie controlati si acuzati de ilegalitati.
Probabil ca majoritatea firmelor au afaceri si sume nedeclarate si nu le convine sa-si bage DNA-ul nasul in evidenta lor.

Eu am scris ca Statului politienesc al procurorilor duce spre colaps!  si ca solutia ar fi o restartare a reformei, o lege prin care sa se retrocedeze toate achiziile ilegale de la stat si o privatizare prin bursa. Cei care nu restituie averile doabandite si nejustificate in perioada de gratie, sa fie condamnati.

Edited by Moftangiu, 03 December 2016 - 11:30.


#66
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
http://stirileprotv....de-politie.html
Oare si astia au primar puscarias inchis in casa ca un copil rau?

LE: am vrut sa fac o ironie, dar nu mi-a iesit. :( Si Sinaia e la fel ca Baia. http://www.agerpres....decata-16-54-03

Edited by noone2v1, 03 December 2016 - 11:42.


#67
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
Fură dar face ! Nu ?
Ăsta ar trebui să fie un final apoteotic la thread-ul unde explicam că ardelenii nu votează mai cu cap, doar s-or obişnuit să voteze cu ăia care par mai buni.

#68
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,934
  • Înscris: 10.12.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DwCVvLBBU1k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#69
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010
Nu s-a prezentat nimeni la licitatie pentru ca nu a avut timp primarul sa-si infiinteze o societate cu obiectul asta de activitate.Stati linistiti, o sa fie gata in vara

#70
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostMizu, on 03 decembrie 2016 - 00:54, said:

A fost cod galben ieri si a nins toata noaptea.
Primarul e in arest la domiciliu si vede evenimentele de la fereastra, dand vina pe interimar. Orasul a tinut doua licitatii si nu s-a prezentat nicio firma de deszapezire la ele, deci nu avem contract.

In prima poza avem strada primarului (via zoso), in a doua o alta strada mai reprezentativa din oras. Nu ne-au dat la stiri inca?

Attachment chereches-mizer.jpg Attachment orasul-baia-mare-465x390.jpg

http://www.tlplus.ro...-mai-abundenta/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DwSCVRtarQw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pai daca "ati" votat un  primar aflat la  puscarie, noi ce sa va facem? Nu v-ati gandit?

View PostAlecsandru010, on 03 decembrie 2016 - 10:16, said:


Problema e ca noi ne-am tot fript si ne-am tot fript si tot prosti am ramas.

Vorbeste  in  numele tau...

#71
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,164
  • Înscris: 04.02.2011

View PostMizu, on 03 decembrie 2016 - 01:00, said:

Era in arest la Cluj in timpul alegerilor, a castigat cu 70% din voturi.

Io am impresia că în multe localități oamenii votează din ăștia mai mult de rușinea trecutului lor, în care și ei au comic infracțiuni, mai o ceapă de la CAP, mai un șurub de la baza de aprovizionare, mai un izolator de medie tensiune din care își puneau în jurul grădinii cu flori, ori dacă ei furat de câteva sute de euro, de ce un primar care domnește peste mii zi deci de mii de oameni n-ar fura cu sutele de mii, este normal, nu?

#72
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postbenis, on 03 decembrie 2016 - 13:10, said:

Io am impresia că în multe localități oamenii votează din ăștia mai mult de rușinea trecutului lor, în care și ei au comic infracțiuni, mai o ceapă de la CAP, mai un șurub de la baza de aprovizionare, mai un izolator de medie tensiune din care își puneau în jurul grădinii cu flori, ori dacă ei furat de câteva sute de euro, de ce un primar care domnește peste mii zi deci de mii de oameni n-ar fura cu sutele de mii, este normal, nu?

Nuuuuu...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate