Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hai sa compunem o manea pentru tr...

Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring
 achizitie pneuri pirelli cinturato

Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1
 Ce benzinarie vinde motorina euro...

Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...
 La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?

Cunoaste cineva metoda de semideg...
 

Telefoane de buget de la digi cu reducere bune de ceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
androidnoob

androidnoob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 14.07.2011
Buna ziua, sunt interesat de experientele dumneavoastra cu telefoanele de la digi, vad ca au multe telefoane la preturi acceptabile si ofera si posibilitatea de a lua un telefon in rate. Sunt ok marcile care le promoveaza ei? Cu servisarea telefoanelor ati avut probleme?

De asemenea ma intereseaza sa stiu daca aceste telefoane pt faptul ca le iau cu o prelungire de abonament, au vreo reala reducere? sau e doar pe hartie? ca am auzit de la prieteni ca au luat telefoane de 700 de lei care erau defapt 1100, sunt putin sceptic aici.

Eu am un simplu abonament de 2 euro, mi-am facut abonamentul deoarece de la vodafone nu mai aveam nici acoperire 3g la mine acasa si cu doar 500mb pt 6euro cat am abonamentul nu imi ajunge nici pentru whatsapp mail si facebook in fiecare luna, iar internetul de la digi este foarte bun in zona unde locuiesc, semnal 3g full (am 5 gb de net, mai mult decat suficient pentru mine) si in mare parte a orasului am si 4g ceea ce e un bonus.
De aceea vreau sa iau un telefon 4g cu specificatii decente (nu ma arunc la telefon scump deoarece am realizat ca la 6-10 luni schimb telefonul indiferent ca e de 300 de lei sau de 2000 de lei, nu mai tin telefoanele ca alta data.... am imbatranit daca zic asta)

Cum abonamentul am de gand sa il tin mult si bine, nu ma deranjeaza prelungirea contractului pe 2 ani , fiind vba de un abonament de 9 lei, in curand renunt la vodafone si trec numarul de la ei la digi, pentru ca am realizat ca mai mult de 100 de minute nu vbesc lunar(in alte retele), conversatiile desfasurandu-se mai mult pe whatsapp sau messenger.

De aceea va intreb pe cei care ati luat de la ei ce este mai ok dintre aceste modele (sau poate stiti alte modele in bugetul de 600) : (planuiesc sa dau un avans in jur de 300 de lei pe un telefon, iar pretul lui total sa nu depaseasca 600 de lei).
Lenovo vibe B, mi se pare cel mai ieftin telefon cu 4g.
http://www.rcs-rds.r...optim_nelimitat
philips s326, nu stiu cat de bun e sau cat de mult il ajuta faptul ca fata de fratii sai din aceeasi categorie de pret are un procesor de 1.5 ghz, si nu 1.2 sau 1.0(de asemenea poate fi folosit si ca o telecomanda si face telefonul putin special)
http://www.rcs-rds.r...optim_nelimitat
Sau Lenovo Moto e3, am avut primul moto E si a fost un telefon super acum cv timp, pacat ca moto e3 inca nu are destule reviewuri pe net sa poti sa iti faci o parere, in schimb la capitolul design mi se pare cel mai placut telefon.
http://www.rcs-rds.r...optim_nelimitat

Am aflat de la un operator digi ca ma incadrez in grila 2 si inseamna un avans mai mare pe telefon dar rate mai mici.

Daca aveti alte sugestii pentru telefoane de buget, de la ei, lasati un reply pls. Mentionez ca telefonul il folosesc doar pt apeluri mesaje, fb, whatsapp, o aplicatie de mail, un joc poate o data pe saptamana sau chiar luna si GPS (cel mai important) cu maps.me sau waze cand merg la drum lung.

#2
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View Postandroidnoob, on 16 septembrie 2016 - 18:21, said:

(planuiesc sa dau un avans in jur de 300 de lei pe un telefon, iar pretul lui total sa nu depaseasca 600 de lei).
Daca ala este bugetul maxim... Mergi pe E3!

#3
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,767
  • Înscris: 17.04.2007
Recomand ceva cu 2gb ram daca vrei sa "se miste" bine. Am avut un lenovo a328 luat aproape moca de la digi si sincer mi-a depasit asteptarile. e mult peste allview ca idee. Aveam o parere proasta despre telefoanele lenovo dar nu e chiar asa. Daca poti mari bugetul pentru Lenovo Vibe S1 Lite ar fi ideal.

Edited by Drag0n_X, 16 September 2016 - 18:39.


#4
androidnoob

androidnoob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 14.07.2011
De allview v2 viper i4g,  are 250 avansul si 2gb ram, oare e mai bun sau macar la fel de bun.ca mot'llo e3?
Nu zic ca ar fi un buget maxim,  poate sunt eu ghinionist dar nici un telefon nu ma tinut mai mult de 1 an, si am avut toate mărcile, si scumpe si ieftine,  si realizez ca mai mult de 500 de leii pe am sa dai pe un telefon nu merita, in 5 ani dai 2500 delei, ssi nu cred ca la 2500 găsesc un telefon care sa tina macar 3 ani si aici exclud daunele provocate de mine. am facut.un simplu calcul cat dau si cat ma ține așa am ajuns la bugetul de 600

Edited by androidnoob, 16 September 2016 - 19:18.


#5
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 28.08.2008
Daca ai grija de telefon te tine 3 ani fara probleme.

#6
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Ai aici un topic dedicat. http://forum.softped...6#entry19842497 Din cate am citit nu e asa grozav plus ca e nema update...

Edited by eu-DECEBAL, 20 September 2016 - 08:08.


#7
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,767
  • Înscris: 17.04.2007
Tocmai mi-am luat un lenovo vibe B la contractarea unui digi optim nelimitat (al treilea) pentru care am mai platit 24lei. Aveam 2 DON-uri ~8e iar acum avand 3 ~9e era si pacat sa nu fac unul si pentru mama. Astfel a renuntat la cartela orange. Din ce am butont pana acum pare super ok. sa vedem cum se comporta peste o luna de utilizare zilnica.

#8
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Drag0n_X-si eu am doua lenovo in casa modele diferite si merg foarte bine,deci o sa fii multumit,sunt telefoane destul de bune.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate