Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Allview V2 Viper i4G

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#37
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 06.02.2012
In specificatii  e mentionat  5.1.

#38
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 21.07.2009
Da, greșeala mea, are 5.1. Am văzut un 5.016 prin meniu și am zis că e 5.0.

#39
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
Salut! Ma tenteaza si pe mine acest olviu. E o varianta nu inseamna ca chiar o sa-l si cumpar. Nu imi place firma asta dar printre variantele de 5 sute de lei nu am vazut ceva asemanator. V-a aparea in acest secol update la marshmallow? Momentan are lolipop si nu il cumpar fara update. E ceva de telefonul asta? Ati facut root pe el? Multumesc.

#40
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 06.02.2012
L-a ales fiica mea, asta i-o placut.
Romul e o mare porcarie, trebuie  inlocuit  cu ceva mai bun.
Camera e mediocra, ca si specificatii e OK la pretul de 499, se misca acceptabil.
Am vazut mai sus, un user a pus cyanogenmod.
Soft mai prost ca la telefonul asta nu cred ca am vazut.

#41
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
Singura chestie care imi place la olviu este aplicatia chameleon. Am vazut ca e misto. Nu imi place ca centrul de comanda sau de shortcut-uri e ca la iphone. Mai bine il lasa asa stock. Sper sa faca update la marshmallow sau de ce nu la nugat. Ar fi o mare surpriza.

#42
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 06.02.2012
Nu am idee ce face chameleon, daca ai putea sa explici la ce se refera si unde o gasesc.

#43
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
Chameleon se foloseste de camera telefonului pentru a culege anumite culori cu care iti infrumuseteaza ecranul de start si anumite aplicatii de sistem. Am vazut ca schimba culoarea aplicatiei apelare si security. Nu stiu daca schimba si fundalul la setari. Din cate stiu eu este doar pe telefoanele olviu. Nu stiu daca se mai gaseste si la alte marci aceasta aplicatie. Nu stiu daca merge pe alte device-uri. Daca ar merge cred ca e nevoie de root.

Edited by eu-DECEBAL, 01 September 2016 - 06:52.


#44
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 06.02.2012
Am inteles, problema e ca nu folosesc lansatorul telefonului, am pus nova launcher.

#45
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,582
  • Înscris: 01.03.2015
Nu stiu ce sa zic. Nu am olviu. Ma intereseaza unul ieftin. Scump nu cumpar olviu. Vad ca au inceput sa faca update-uri. Poate vine la rand si telefonul vostru.

#46
zebubu

zebubu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.08.2008
Nu mai are ton de apel, realizez că mă sună cineva doar dacă sunt cu ochii în el sau dacă e pe vibrații

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Da-i un restart.

#48
zebubu

zebubu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.08.2008
am rezolvat, dar mi se intampla des, plus ca odata pe saptamana imi dispar jurnalele de apeluri, iar resetare din fabrica si tot asa....

Acum pot spune ca da, cine isi cumpara Allview poarta singur vina pe umerii sai

#49
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 06.02.2012
E plin de buguri, am vrut sa rototez si sa pun cyangenmood ca sa nu-l arunc.
Nu am reusit, teehnologia asta..........
In cazul lu fiiemea cand  primeste apel trebuie sa apese de doua ori butonul de blocare dupa care apare sus la notificari apelul, apasa acolo si raspunde, e cel mai tampit rom facut de olviu.

Edited by leomagic44, 09 September 2016 - 17:45.


#50
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 21.07.2009

View Postalfa147, on 22 august 2016 - 08:34, said:

Dupa o saptamana de utilizare: are probleme pe partea de redare media online - se blocheaza soundcloudul sau redarea de filme online dupa o perioada de aprox 5 minute. Asta am observat-o numai pe 3/4g, parca ar avea un fel de protectie activata pentru consumul de date. Nu am gasit nimic prin meniu. O sa testez si pe wifi.

Problemă rezolvată cu întreruperile de redare media: era de la o porcărie de opțiune Eco, activată by default.

#51
zebubu

zebubu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.08.2008
Le-am scris celor de la Allview, inclusiv faptul ca e a 5a oara cand se restarteaza si ca o rezolv prin resetarea telefonului; raspunsul dansilor: resetati telefonul. Dupa ce le-am scris IAR ca am facut deja asta de cinci ori, repetandu-se situatia sapt urmatoare, ei zic sa le trimit telefonul in service. No! Mi-a ajuns, cine vrea un V2 i4g, va gasi unul, in plus, de vanzare pe OLX. Bine ca nu am cumparat altul mai scump.
Succes tuturor, nu mai cumparati Allview!

Edited by zebubu, 13 September 2016 - 14:53.


#52
bluesys

bluesys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 04.01.2006
Are functia USB OTG ? Pare ca nu functioneaza.

#53
floo1987

floo1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 12.01.2011
The good: Pentru 500 de lei cat costa este un telefon extraordinar. Avand in vedere ca "tine companie" unui iPhone 6S nu m-a interesat cine stie ce calitate, imi trebuia un dual sim care sa-mi sincronizeze agenda cu google, sa mearga pe Waze, pe muzica online si sa pot cauta o informatie pe net in caz de urgenta, l-am luat doar pentru ca avea quad core cu 2 GB memorie RAM. In schimb am descoperit un display fabulos cu unghiuri excelente si un telefon care se misca mult peste asteptarile mele. Inainte am avut un Lenovo P70 ce a costat dublu si desi era mai performant era mai greu de folosit, touchscreen era oribil, camera era absolut mediocra - si la V2 e slabuta camera da' macar pot poza un text.

The bad: Il am de doar patru zile si citind aici cate erori si probleme au aparut in timp m-am cam speriat. Se incarca cam greu, fiind nou seara mai ajung cu 30% baterie acasa, nu stiu cum o sa fie peste cateva luni.

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mda, al meu a inceput sa se descarce vertiginos, asta insemnann=d ca de la 100% ajumge in cateva minute la 80% fara sa vorbesc, Deci trebuie sa stau cu el in priza. Basca se incarca foarte grei, in 5 ore.
L-am adus la setarile din fabrica, nu l-am mai conectat deloc la cont de google si si-a revenit oarecum. Intre timp am deschis o reclamatie pe Allview si mi-au spus sa-l trimit in service. Nici restart , nici nimic, ci in service. Vedem in zilele urmatoare.

Dar e timpul sa terminam cu Allview, am trei telefoane (Viper V1, Viper S4G, Viper V2I4g) si o tableta(Viva I8) si e timpul pe viitor sa incercam altceva. Au o sacosa de dotari performante pe hartie, si re arunci sa le cumperi, dar in realitate te tin in priza permanent.

Si inca ceva, colegi, vedeti la capacul  Lui V2I4g, prostie mai mare nu am vazut. Pe langa faptul ca are butoanele pe capac, in zona acea subtire de la butoane are si o clema care se fixeaza pe telefon. Deci 2mm de platic si o clema. Am reusit sa o rupacea portiune subtire, desi am desfacut cu atentie, In zona de minima resitenta ei pun o clema. Nu puteau sa o puna cu 1 cm mai spre capat? efectul era mult mai  bun si se evita ceea ce am patit eu.  Deocamdata nu deranjeaza, ca telefonul sta in husa, dar probabil ca voi cauta sa achizitionez un capac cu 20 de lei plus transport de la minunatii Allview.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate