Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 

Focºani, mall evacuat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
183 replies to this topic

#73
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,669
  • Înscris: 19.04.2009

 Velaxa, on 08 septembrie 2016 - 13:28, said:


O să plece în lume în câteva luni şi scapi de el.
2 saptamani :)

#74
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 Hider141, on 08 septembrie 2016 - 13:12, said:

Mai in gluma, mai in serios, ii costa totusi o avere. Din ce au estimat, costurile cu retragerea telefoanelor de pe piata (plus inlocuirea bateriilor sau ce vor face cu exemplarele ce au bateria problema) se ridica la cateva miliarde de dolari.
Nu se sesiseaza Antenele pentru un teledon, ceva? :D

#75
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 Velaxa, on 08 septembrie 2016 - 13:25, said:

Şi Hunedoara face parte din aceeaşi regiune economică ca şi Timiş, înseamnă că sunt ei în Banat sau noi în Transilvania?

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/70/Moldova_judete_1601-1718.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Hunedoara intotdeauna a fost in Banat.Eu is corcitura,sunt nascut in Cugir,mama ardeleanca originala si originara din Vinerea,neam cu Valentin Uritescu,in Hunedoara nu simt nici cel mai mic accent de Ardeal

Edited by daniMMM, 08 September 2016 - 13:30.


#76
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

 GingisHan2015, on 08 septembrie 2016 - 13:27, said:

Pai daca nu intrebi .Pana in Bicaz Chei esti in Moldova , judetul Neamt .Din comuna urmatoare ,Bicazul Ardelean,  esti in Transilvania , judetul Harghita .

1714 - 1716 - Dimitrie Cantemir plasează în Descriptio Moldaviae teritoriul actual al Comunei Dămuc în Moldova, ca aparținînd Mănăstirii Bisericani încă de la 1412; denumirea consemnată este de Valea Dragă;
1790 - printr-o convenție între Imperiul Habsburgic și Imperiul Otoman are loc o rectificare de graniță prin care se iau Moldovei 30.000 de iugăre (teritoriul actual al comunelor Dămuc, Bicaz-Chei și Bicazu Ardelean);

http://comunabicazua...an.ro/traditii/

Şi tradiţiile şi îmbrăcămintea îi cam moldovenizează... :(

#77
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,669
  • Înscris: 19.04.2009

 becali, on 08 septembrie 2016 - 13:25, said:

Halal limbaj de moderator
Funboy Apple cam sari calul, eu inteleg ca au fost probleme la Note,
Inteleg ca anumitre frustrari trebuie sa refuleze la dusmani
Totusi peste tot s-a lamurit problema ca nu a fost un telefon
Cam infantile postarile astea, mai ales ca (trebuie si eu sa-ti scriu cu caps) NU A FOST TELEFON

Ce am zis asa rau la adresa cuiva, stimate domn Becali?

ps. lasa ca o venit fanboyii android pe subiectele cu iphone 7 de o saptamana. Asa ca hai sa nu ne atacam direct gratuit :)


Razboiul asta exista si va exista oricand, oriunde.

Edited by lex404, 08 September 2016 - 13:33.


#78
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

 daniMMM, on 08 septembrie 2016 - 13:30, said:

Hunedoara intotdeauna a fost in Banat.Eu is corcitura,sunt nascut in Cugir,mama ardeleanca originala si originara din Vinerea,neam cu Valentin Uritescu,in Hunedoara nu simt nici cel mai mic accent de Ardeal

Banatul e de la Mureş până la Dunăre, Orşova şi până la munţii Poiana Ruscă, Munţii Ţarcu şi la Vest până la Tisa, sau până la graniţă dacă vrei tu

#79
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013
Tara de ca**t, atentate de ca**t.
http://www.hotnews.r...-fost-ranit.htm

LE: Stiri de ca**t. Se pare ca n-a fost nici un atentat.
"Atentatul" de la Focsani: se pare ca nu e bomba. Si nici atentat.
E de ras pana seara.
E un nene care s-a dus la cinema, s-a enervat ca dimineata nu rula nici un film si s-a luat la harta cu paznicul. Inteleg ca a intrat in sala si-a tras de niste elemente de decor de-a stricat tavanul fals. Cu mana!!

Edited by sas1975, 08 September 2016 - 13:37.


#80
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

 lex404, on 08 septembrie 2016 - 13:31, said:

Ce am zis asa rau la adresa cuiva, stimate domn Becali?

ps. lasa ca o venit fanboyii android pe subiectele cu iphone 7 de o saptamana. Asa ca hai sa nu ne atacam direct gratuit Posted Image


Razboiul asta exista si va exista oricand, oriunde.

E un război de iubire pentru un hobbie,  ca şi noi pasionaţii de istorie care ne înjurăm de mama focului pe seama unui subiect dar tot noi între noi ieşim la bere.

#81
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,538
  • Înscris: 30.10.2003
Cica cei de la Samsung doresc o noua rebranduire a Note 7. Se va numi Samsung Terrorist. Prima precomanda de 1000 de bucati a fost facuta deja in orasul Mosul.

#82
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

 sas1975, on 08 septembrie 2016 - 13:35, said:

Tara de ca**t, atentate de ca**t.
http://www.hotnews.r...-fost-ranit.htm

De ce e ţara de căcat domnule? Sincer prefer să fie ţara de căcat dacă ăsta este motivul pentru care nu avem atentate, dacă tu vrei să trăieşti într-o ţară mişto unde şi atentatele sunt mişto atunci eşti liber să pleci în lume, nici viza de SUA nu se mai ia aşa de greu, acolo în fiecare zi se împuşcă oamenii, că nu e ţară de căcat ca şi România, desigur.

#83
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,669
  • Înscris: 19.04.2009

 Velaxa, on 08 septembrie 2016 - 13:35, said:


Banatul e de la Mureş până la Dunăre, Orşova şi până la munţii Poiana Ruscă, Munţii Ţarcu şi la Vest până la Tisa, sau până la graniţă dacă vrei tu

Deci Atrium Mall in Arad nu este in Banat :)

#84
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Damuc e in Neamt,  Velaxa .Am niste fini cununati acolo .Au  NT  la masini indicativ . O zona superba .Eu fumez aproape doua pachete pe zi de tigari ,stiti unii dintre voi .Cand am fost cu prima sotie acolo sa "impacam " cununia , am stat vreo saptamana .Uitam de tigari,  efectiv .Respiri brad si respiri pin acolo .Un miros de conifere si un aer extraordinar de curat si ozonat .  Ma lasam de fumat fara sa stiu daca stateam mai mult .Posted Image
Lex , Aradul e in Banat . Posted Image

Edited by GingisHan2015, 08 September 2016 - 13:40.


#85
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,963
  • Înscris: 28.12.2006

 lex404, on 08 septembrie 2016 - 13:22, said:


..am intalnit o fata ..si ea o tinea sus si tare ..
Asta e de bine, nu?

#86
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Banatul e de la Mureş până la Dunăre, Orşova şi până la munţii Poiana Ruscă, Munţii Ţarcu şi la Vest până la Tisa, sau până la graniţă dacă vrei tu Geografic vorbind ai drept,dar pe oameni ii simti.De exemplu tata ,fiind din Orsova,banatenii falosi nevoie mare zic ca-i oltean.Nu contest ca Banatu-i frruncea,dar sper ca in viitor sa-si scoata capul din cur si sa se puna pe treaba

#87
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,669
  • Înscris: 19.04.2009

 Velaxa, on 08 septembrie 2016 - 13:36, said:


E un război de iubire pentru un hobbie,  ca şi noi pasionaţii de istorie care ne înjurăm de mama focului pe seama unui subiect dar tot noi între noi ieşim la bere.

Thumb up!
Deja cum iesim din E-Opinions, e alta viata :lol:

#88
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

 GingisHan2015, on 08 septembrie 2016 - 13:39, said:

Damuc e in Neamt,  Velaxa .Am niste fini cununati acolo .Au  NT  la masini indicativ . O zona superba .Eu fumez aproape doua pachete pe zi de tigari ,stiti unii dintre voi .Cand am fost cu prima sotie acolo sa "impacam " cununia , am stat vreo saptamana .Uitam de tigari,  efectiv .Respiri brad si respiri pin acolo .Un miros de conifere si un aer extraordinar de curat si ozonat .  Ma lasam d efumat fara sa stiu daca stateam mai mult .Posted Image

Judeţul Neamţ şi zona Neamţ-Harghita,Maramu,Suceava e printre cele mai mişto din ţară, gen top 3 must visit, dar din păcat mare parte din acest teritoriu nu este vizitat nici măcar de români, ce să zic de străini

#89
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 21.10.2013

 Velaxa, on 08 septembrie 2016 - 13:37, said:


De ce e ţara de căcat domnule? Sincer prefer să fie ţara de căcat dacă ăsta este motivul pentru care nu avem atentate, dacă tu vrei să trăieşti într-o ţară mişto unde şi atentatele sunt mişto atunci eşti liber să pleci în lume, nici viza de SUA nu se mai ia aşa de greu, acolo în fiecare zi se împuşcă oamenii, că nu e ţară de căcat ca şi România, desigur.
Sincer, ai citit toata postarea?

#90
iuliangrecu

iuliangrecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 26.09.2010
Baejtinebun!?!

"UPDATE: Surse din rândul anchetatorilor ne-au declarat că la cinematograful din Focșani nu a fost vorba de nicio explozie.
Un bărbat cu probleme psihice a încercat să treacă cu forța de controlul de la cinematograf, a reușit și a urcat într-un loc de unde a căzut printr-un plafon."  Posted Image

http://www.jurnalist...ll-din-focsani/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate