Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Problema login w10

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Am făcut updateul la noua versiune si am adăugat cont ms pt salvarea licenței.
Pe pc am net cu stick 3g
Am dat restart si îmi cere parola de la cont o bag dar zice că dispozitivul e offline cum pot rezolva?
Se poate dezactiva parola definitiv sau în cazul în care n-am net ce fac?

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Logarea cu contul Microsoft nu necesita legatura la Internet. Poate ca nu ai confirmat contul?

Pune un screenshot cu acel mesaj. Eu nu l-am mai intalnit.

#3
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Si confirmarea contului presupune sa adaug un numar de telefon si o adresa de email si sa le activez?

#4
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Da. Confirmi adresa de e-mail si numarul de telefon (introducand codul primit prin SMS). Ambele confirmari necesita o conexiune la Internet.

#5
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Acum imi este frica sa mai atasez contul de microsoft ca poate dupa restart iara nu merge.
Cum pot reverifica daca contul este activat/confirmat in regula?

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nu stiu. Eu nu mai utilizez cont local de cand exista Windows 8. Doar cont Microsoft, pe toate computerele.

#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Reproduc aici discutia de pe PM:

VladutzU2013, on 05 august 2016 - 11:57, said:

Esti sigur ca functioneaza logarea in windows 10 fara conexiune la net?
Ai testat in cazul tau cu un cont ms si a mers?

_-_, on 05 august 2016 - 12:57, said:

De multe ori. Nu peste tot unde folosesc tableta sau laptopul am net.

VladutzU2013, on 05 august 2016 - 16:12, said:

Si in cazul in care este offline bag aceeasi parola de la contul Ms?

La ultima intrebare iti raspund aici:
Raspunsul este: "Da". Selectezi contul Microsoft in ecranul de login si introduci parola pentru Microsoft Account (MSA). Este necesara o conexiune la Internet doar in anumite situatii particulare: la confirmarea MSA (dupa crearea contului), cand te loghezi pentru prima oara cu MSA pe un nou PC/ tableta/ smartphone sau daca reinstalezi sistemul pe acelasi PC, daca gresesti parola de mai multe ori la rand, daca a exista o activitate suspicioasa in contul tau etc.

In caz ca te deranjeaza tastarea parolei la 'Sign In' sau la revenirea din sleep, poti elimina solicitarea ei: http://forum.softped...8#entry17887380

Din moment ce ai topic nu inteleg de ce ai considerat ca discutia ar trebui continuata pe PM. Poate eu nu am timp/ chef sa raspund si iti raspunde altcineva. De asemenea, de orice discutie publica poate beneficia si altcineva care se confrunta cu aceeasi problema. Sau alticineva poate oferi explicatii/ solutii mai bune, daca exista mai multi participanti.
In alta ordine de idei, nu incurajam oferirea de suport pe privat.

Edited by _-_, 05 August 2016 - 16:51.


#8
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,842
  • Înscris: 04.09.2006
Problema mea se manifestă în felul următor (tot pe Anniversary Update): După vreo trei zile de la trecerea la Anniversary Update prin Windows Update, la login mi-a apărut următoarea eroare: We can't sign in into your account. bla.... bla..... Am reinstalat Windows 10 Anniv. pe curat și la vreo trei ore după ce am reinstalat ceva din programele pe care le aveam mi-a apărut iarăși mizeria de eroare mai sus menționată. Există vreo rezolvare sau trec iarăși la build 10586?

Attached Files


Edited by Syneweap, 10 August 2016 - 13:27.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate