Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 

Portalele pirat KickassTorrents și Torrentz au fost închise.

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#91
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postradunic, on 23 iulie 2016 - 22:54, said:

Și dup'aia tot ei se întreabă de ce sîntem în găleată...
Nu stiai ca suntem din cauza al'tora? Si ca logica e buna si nu prea?

View Postqueron, on 23 iulie 2016 - 22:57, said:

Ziua aia o sa fie atunci cand salariile se vor alinia cu preturile. Momentan un joc nou aparut e aproximativ 20% din salariu minim pe economie. Posted Image
Salariile se vor alinia cu preturile din Romania atunci cand preturile din Romania se vor alinia cu cele din SUA. Sau invers.
La tot si la toate.

Pe de alta parte, daca nu te duce capul, educatia, meseria sa castigi mai mult*... Well, ne nastem egali si murim diferiti. Pen' ca ciordeala e ok, munca e naspa...

*P.S. In plus, parca nu-mi doresc sa vad batalioane de romani impingatori de rahat la vaci la egal cu niscaiva ingineri NASA.

Edited by dexterash, 24 July 2016 - 03:49.


#92
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 07.01.2009
Mai trebuie acum ca si Youtube-ul sa fie cu bani si gata, ne-am scos...Posted Image

#93
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postdexterash, on 24 iulie 2016 - 03:47, said:

Salariile se vor alinia cu preturile din Romania atunci cand preturile din Romania se vor alinia cu cele din SUA.

Ar fi fain. La ora actuala, Romania are preturi mai mari pe produse in general. Nu stiu la servicii.

#94
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016
Torrentele de pe Kickass inca exista si inca se poate downloada mult si bine. Sunt cateva site-uri fantoma si site-uri copiate   care au acelasi continut.

#95
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,703
  • Înscris: 04.06.2007
Veste proasta pentru dexterash Posted Image .

#96
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Nu stiu de ce ai tu impresia ca eu as avea de castigat, da' ma gandesc ca or mai fi niscaiva artisti/romani/programatori/non-plagiatori de licente&co[cati au mai ramas] interesati sa nu li se mai ciordeasca munca, doar pentru ca se poate, pentru ca e normal sa te folosesti moca de munca altuia, pentru ca doar nu m'or prinde pe mine,  pentru ca mentalitate etc etc.

Daca doream sa fiu porc, va doream si ii incurajam si pe altii sa isi bata joc de munca voastra [daca faceti asa ceva], asa cum vreti voi sa faceti cu munca altora. Chestie de educatie, adica.

#97
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,036
  • Înscris: 13.06.2004
Să meargă torrentele până auzi "C.D.-uri la 3-4 euro, C.D.-uri la 5 euro, D.V.D.-uri, D.V.D.-uri, veniţi să luaţi D.V.D.-uri la doar 5-6 euro".
Eu vreau cât mai mult legal, dar:
1) Să găsesc şi în România filmele pe care le caut. Unele chestii le voi aduce din afară, că deh, la noi nu le găsesc în format original (nici pe V.H.S. sau LaserDisc *);
2) Să aibă preţuri decente. Adică cam în genul celor de mai sus. Mi-a convenit să dau echivalentul a vreo 18-20 lei pe un film original sigilat în U.K. şi să mi-l aducă cineva de acolo. În România nu l-am găsit. Dacă ar fi 10-20 lei un C.D. original, aş cumpăra măcar unul pe lună, că ar fi preţul atractiv şi nu cred că aş fi singurul.

* că poate unii le-au adus pe vremea acestui format, dar nu au fost aduse pe vremea D.V.D.-urilor.

Edited by djl, 28 July 2016 - 13:30.


#98
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Se gasesc destule titluri la banii astia, cauta pe emag, carturesti, nova music, universal, etc.

#99
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,036
  • Înscris: 13.06.2004
O să mă uit de curiozitate. Filmul pe care l-am căutat eu nu l-am găsit şi nici nu e chiar necunoscut.
Ah, filmul e despre un adolescent care face prostii cu computerul   :D  (gen hacking şi nimereşte din greşeală undeva unde nu trebuie   :samui:   ).

Edited by djl, 28 July 2016 - 15:30.


#100
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu mai cumpar de pe Amazon.co.uk. Transportul uneori e si de 1.5 lire, trimit ca si corespondenta. Iar preturile sint clar mai mici decat la noi. Mie serialele intregi imi fac cu ochiul de acolo. Ai box-uri la care te poti uita luni intregi si care costa 2-3 sute de lei. De Blu-ray vorbesc, nu mai folosesc DVD-uri, sint depasite.

#101
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,734
  • Înscris: 10.11.2013
Itunes, amazon si altii au uneori sale-uri la titlurile in format digital..

#102
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu-mi plac formatele digitale. Daca tot e pe nimic fizic, asa poti lua de pe torrente.

#103
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,734
  • Înscris: 10.11.2013
Eu n-am nimic impotriva celor digitale, abia ma pot asigura ca nu le mai pierd si ca le pot transfera usor cand imi schimb calculatoarele. Si cumpararea in format digital e un sprijin pentru dezvoltatori, si de multe ori este mai convenabil si pentru noi.

Edited by n-amname, 29 July 2016 - 13:24.


#104
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Dar nu ai nimic in mana.

#105
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,734
  • Înscris: 10.11.2013
Pai nu platesti serviciile unei dameze, platesti niste lucruri pe care oricum le consumi in format digital. Pentru unii nu conteaza ca ai sau n-ai dvd-ul in mana, cand oricum il ai in "app".

#106
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Pentru unii conteaza.

#107
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,891
  • Înscris: 07.07.2009
S-a dus și ăsta https://torrentfreak...arewell-160805/

#108
Kirk771

Kirk771

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.08.2016
S-ar parea ca autoritatile din intreaga lume sunt puse pe treaba in ultimii 4 ani  pentru ca tot mai multe site-uri de torrente sunt sterse.Recent a fost  inchis acum ceva timp portalul kickass    .

Spre deosebire de Kickass care inca mai incearca sa lupte pentru supravietuire prin versiuni proxy,   Torrentz a fost inchis chiar de catre operatori, probabil de frica de a fi prinsi.
https://www.wired.co...ake-torrenting/

Edited by Kirk771, 06 August 2016 - 19:12.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate