Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 

Portalele pirat KickassTorrents și Torrentz au fost închise.

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,891
  • Înscris: 07.07.2009

Site-ul pirat KickassTorrents, unul dintre cele mai vizitate din lume, a fost închis


Attached File  kickass-torrents_tb730.png   72.69K   37 downloads

Departamentul de Justiție al Statelor Unite a închis mai multe domenii de internet care aparțineau platformei KickassTorrents, despre care se spune că este cea mai viziattă paltformă cu conținut piratat din lume. Autoritățile l-au arestat și pe cel bănuit a fi administratorul Kickass Torrents, anunță Variety.com.

Este vorba de un tânăr ucrainean, în vârstă de 30 de ani, Artem Valuin, arestat în Polonia.

Acesta ar fi lansat Kickass Torrents în anul 2008, un site care a permis descărcarea ilegală de filme, jocuri sau muzică, pagubele fiind estimate la 1 miliard de dolar.

Potrivit Variety, care citează surse oficiale, site-ul pirat avea peste 50 de milioane de vizitatori unici, în fiecare lună.
Dacă administratorul KickassTorrents va fi găsit vinovat de acuzațiile de spălare de bani și încălcarea copyright-ului, acesta riscă închisoare de la 5 la 20 de ani.

Surse: http://www.paginadem...e-a-fost-inchis
http://www.broadband...owner-arrested/

#2
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
No Problem ramane tpb-ul in picioare

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,796
  • Înscris: 09.05.2005
Usor, usor va faceti abonamente la Netflix, cumparati pachete extra la TV si vizitati mai des cinematograful. :D

#4
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,248
  • Înscris: 19.08.2005
Apar altele. Pirateria nu va muri. Doar sa inchida internetul. Spre rusinea mea, nu stiam de acest site. Si daca m-am descurcat fara el, supravietuiesc si de acum inainte.

Edited by danyel61, 21 July 2016 - 11:31.


#5
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,706
  • Înscris: 25.11.2014

 LensFlare, on 21 iulie 2016 - 11:27, said:

Usor, usor va faceti abonamente la Netflix, cumparati pachete extra la TV si vizitati mai des cinematograful. Posted Image

Nu facem nimic! Popcorntime e gratis si face ce face si netflix :lol:!

#6
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,248
  • Înscris: 19.08.2005

 LensFlare, on 21 iulie 2016 - 11:27, said:

Usor, usor va faceti abonamente la Netflix, cumparati pachete extra la TV si vizitati mai des cinematograful. Posted Image

Si ce fac daca n-am cinema in municipiul meu ?

#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,891
  • Înscris: 07.07.2009
S-a dus unul din câteva mii, deci ...
Mai adăugăm și alea private care rar se închid, deci ...

#8
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,796
  • Înscris: 09.05.2005

 danyel61, on 21 iulie 2016 - 11:29, said:

Si ce fac daca n-am cinema in municipiul meu ?

O data pe luna faci turism, vizitezi un oras cu cinema.:D

#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,931
  • Înscris: 01.01.2010

 LensFlare, on 21 iulie 2016 - 11:27, said:

Usor, usor va faceti abonamente la Netflix, cumparati pachete extra la TV si vizitati mai des cinematograful. Posted Image
Niciodata, crede-ma.

Fara aceste site-uti, nu as fi vazut niciodata anumite filme, ascultat anumite melodii, cunoscut producatori de jocuri si deci, nu ar fi celebri. Fenomenul, controlat, face bine tuturor. Ca ne dam noi peste cap si spunem ca-i naspa..e altceva. Fara aceeas in acest fel la media, se pierd bani. Stii de ce? Pentru ca eu nu as cumpara niciodata Windows si as trece la Linux. vrea MS asta? Iti raspund eu: nu.
Si situatia se poate extrapola.

In ceea ce priveste site-urile de mai sus, aceste tracker-e, informatia nu se gaseste pe ele.

#10
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,706
  • Înscris: 25.11.2014

 LensFlare, on 21 iulie 2016 - 11:31, said:


O data pe luna faci turism, vizitezi un oras cu cinema.Posted Image

Sa stii ca nu-i chiar placut sa te plimbi 50 de km dus, 50 intors pentru un film.

#11
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,702
  • Înscris: 16.03.2004

 mihaiduban, on 21 iulie 2016 - 11:25, said:

No Problem ramane tpb-ul in picioare
S-a clătinat și ăsta de atâtea ori!

#12
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,796
  • Înscris: 09.05.2005
@Serafim606, nu te duci doar pentru film, e bine sa mai schimbi peisajul din cand in cand. Eu aproape in fiecare luna imi fac cate un drum prin tara si vad un oras nou.

@YOUR_GOD, pentru muzica ai Google Play Music, Apple Music etc., abonamentul lunar costa 22 respectiv 30 lei. Netflix e 50 lei pe luna si pachetul HBO Extra vreo 20 lei si beneficiezi de HBO GO moka. Deci cu 100 lei rezolvi mare parte din probleme, o sa vezi filmele putin mai tarziu dar nu e panica.

Edited by LensFlare, 21 July 2016 - 11:35.


#13
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,734
  • Înscris: 10.11.2013
Inchis temporar, poate. Sa speram ca va reveni pana sa ajunga o ruina, asa cum a fost cazul demonoid sau h33t. Oricum, mi se pare o prostie ce au facut aia de la fbi, nu va ajuta pe nimeni faptul ca astia au fost inchisi. Vor aparea inca 100 in locul lor (dupa ce a fost inchis megaupload, apareau hosturile cu viteza luminii, toti grabiti sa prinda o felie de tort), iar spammerii vor face la site-uri kat pana cand vor instala crapware in milioane de pc-uri.
Dar hey, traiasca lupta anti piraterie, sa vezi de-acum ce se vor buluci oamenii in magazine ca sa cumpere content. Not.

 LensFlare, on 21 iulie 2016 - 11:27, said:

Usor, usor va faceti abonamente la Netflix, cumparati pachete extra la TV si vizitati mai des cinematograful. Posted Image
Usor, usor, poate ca vor da drumul si idiotii la content legal. Nu poti cumpara aproape niciun serial nou in afara US, trebuie sa astepti finalul sezonului ca sa-l poti vedea legal. Cinematografele au vanzari record, deci lumea se duce la ele. Netflix romania este o gluma de doi bani, si sunt mii de seriale de pe torrente care nu se gasesc acolo. Nu iau partea pirateriei, dar daca nu era pirateria, nu exista nici netflix. Asa ciuntit cum e el in afara US si UK.

#14
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,706
  • Înscris: 25.11.2014

 LensFlare, on 21 iulie 2016 - 11:34, said:

@Serafim606, nu te duci doar pentru film, e bine sa mai schimbi peisajul din cand in cand. Eu aproape in fiecare luna imi fac cate un drum prin tara si vad un oras nou.

Si eu ma mai duc prin alte orase de cateva ori pe luna, dar uneori o fac pentru vazut diferite locatii, cumparaturi si chiar nu mai ramane timp de film.
Sau ma trezesc ca duminica ajung prin Bacau si vreau sa vad un film, iar filmul e la 10 noaptea, iar eu la 5:30 tre sa ma trezesc. E cam peste mana. E altfel cand ai cinema la tine in oras.

Edited by Serafim606, 21 July 2016 - 11:36.


#15
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,378
  • Înscris: 14.06.2006

 Serafim606, on 21 iulie 2016 - 11:32, said:


Sa stii ca nu-i chiar placut sa te plimbi 50 de km dus, 50 intors pentru un film.

Io merg 65 de kilometri pentru un film.

#16
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,706
  • Înscris: 25.11.2014

 LensFlare, on 21 iulie 2016 - 11:34, said:


@YOUR_GOD, pentru muzica ai Google Play Music, Apple Music etc., abonamentul lunar costa 22 respectiv 30 lei. Netflix e 50 lei pe luna si pachetul HBO Extra vreo 20 lei si beneficiezi de HBO GO moka. Deci cu 100 lei rezolvi mare parte din probleme, o sa vezi filmele putin mai tarziu dar nu e panica.

Abonamentul la net de 100 mb e 30 de lei si am totul moca :lol:. De aia 70 de lei imi scot benzina si un film la cinema :))).

 December, on 21 iulie 2016 - 11:36, said:

Io merg 65 de kilometri pentru un film.

Vii din Neamt in Bacau?

#17
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,248
  • Înscris: 19.08.2005
Fara a face reclama, din ce e pe la noi pe bani, cel mai interesant mi se hbo go.
Am fost la Bacau, dupa Craciun, ca sa vad si eu Star Wars. Asa am calcat si eu intr-un cinema dupa aproximativ 20 ani.

Edited by danyel61, 21 July 2016 - 11:41.


#18
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,891
  • Înscris: 07.07.2009
@n-amname: Megaupload revine din 2017 :D
Și RU Tracker a avut probleme dar a revenit repede și merge perfect. Este folosit de milioane și are un conținut cu mult peste oricare alt tracker.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate