Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 

Dulap de la Elvila sau Mobexpert?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Vreau sa cumpar un dulap pentru sufragerie. Vorba aia, sa nu fie nici prea, prea, nici foarte foarte. Ignorati categoria de unde le-as putea achizitiona si dimensiunile, va rog sa va concentrati asupra calitatii si modelului. Am de ales dintre asta (calvados) si asta (nuc). Dimensiunile sunt apropiate, L80xA38xH185 vs. L80xA44xH190 cm. Biblioteca pe care o am in sufragerie e cires, iar parchetul tot ceva de genul. Dulapul de la Elvila mi se pare cam aprins la culoare, dar oarecum se integreaza mai bine, pe cand cel de la Mobexpert e cam inchis. Voi ce ziceti?

Observ ca laturile dulapului din Elvila sunt aceeasi nuanta cu usile, pe cand laturile celui din Mobexpert sunt un fel de gri inchis, cenusiu... Foarte ciudat.

#2
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Dacă vrei culori asemănătoare cu ce ai(să fie în ton cu ce ai deja),eu zic să încerci calvados,deși mai bine ar fi să cauți ceva tot cireș.
Măcar culoare să se potrivească cu ce ai.
Dar nu am înțeles din poză pe ce stă dulapul celor de la "Elvila"(soclu,picioare,etc).
Pe cel de la mobexpert nu l-aș recomanda din motive practice.

#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,870
  • Înscris: 07.06.2014
pai la elvila ai 4 culori, care il alegi din ele?

#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,816
  • Înscris: 06.09.2004

View Postmarga32, on 09 iulie 2016 - 21:41, said:

Observ ca laturile dulapului din Elvila sunt aceeasi nuanta cu usile, pe cand laturile celui din Mobexpert sunt un fel de gri inchis, cenusiu... Foarte ciudat.
pai cel de la mobexpert e mobilier de birou, de-aia are marginile de alta culoare. si mai are si broasca...

#5
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,714
  • Înscris: 22.01.2015
1-calitatea:ar trebui sa fie mai rezistente,avand in vedere mediul de folosire.2-amandoua sant pt.oficii. ps. :Pal-ul pentru mobilele de folosinta"grea"nu are aceeasi grosime,greutate(densitate cred) ca alea de uz domestic.Am mutat eu si crede-ma ca erau grele,goale fiind.

#6
giulio

giulio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 26.12.2006
Cauta pe cineva care face mobila la comanda si faci exact culoarea bibliotecii tale si iti alegi si dimensiunea de care ai tu nevoie.

#7
baubig

baubig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 15.10.2010
bleahh urate amandoua grav...

#8
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010

View PostASCENDED, on 09 iulie 2016 - 21:58, said:

Dacă vrei culori asemănătoare cu ce ai(să fie în ton cu ce ai deja),eu zic să încerci calvados,deși mai bine ar fi să cauți ceva tot cireș.
Calvados e singura nuanta apropiata de cires.

View PostDany_Darke, on 09 iulie 2016 - 21:58, said:

pai la elvila ai 4 culori, care il alegi din ele?
Calvados.

View Postborn2lose, on 09 iulie 2016 - 23:50, said:

pai cel de la mobexpert e mobilier de birou, de-aia are marginile de alta culoare. si mai are si broasca...
Si cel de la Elvila e din aceeasi categorie. Ma gandesc ca sunt mai bune fata de cele facute la Elite, Tamilia etc.

View PostMikeSpike, on 10 iulie 2016 - 00:16, said:

1-calitatea:ar trebui sa fie mai rezistente,avand in vedere mediul de folosire.2-amandoua sant pt.oficii. ps. :Pal-ul pentru mobilele de folosinta"grea"nu are aceeasi grosime,greutate(densitate cred) ca alea de uz domestic.Am mutat eu si crede-ma ca erau grele,goale fiind.
Taman pe asta ma bazez si eu. Pal-ul pentru mobila din Tamilia si Elite este ordinar. Ma refer la pal-ul obisnuit, nu pentru cine stie ce mobila fancy.

View Postgiulio, on 10 iulie 2016 - 08:29, said:

Cauta pe cineva care face mobila la comanda si faci exact culoarea bibliotecii tale si iti alegi si dimensiunea de care ai tu nevoie.
Dupa cum am zis mai sus, pun accentul pe calitate. Meseriasul pune ce pal are el la indemana.

#9
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Cred ca il iau pe cel de la Elvila, taman pentru culoare. Ramane de vazut calitatea.

#10
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010
Ia de la KIKA, JYSK sau Ikea..nu porcariile elvila si mobexpet

#11
portalultautv

portalultautv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 28.06.2016
Da cumparati de la JYSK. Sa cada dulapul pe voi. Hal de recomandari. Kika si Ikea inteleg, dar de JYSK fugiti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate