Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1
 Ce benzinarie vinde motorina euro...

Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...
 La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?

Cunoaste cineva metoda de semideg...
 De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?

Rezervare gresita
 

Internetul este cu adevarat "nelimitat"?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Postpasilla, on 03 iunie 2016 - 23:35, said:

Atunci ar trebui specificat ca ai abonament pentru 128 kbs si ca bonus ai putea sa ai viteza de 10 Mbs o perioada limitata.
Da
Începînd de alaltãieri, ai 10 gigi trafic ...apoi scade
Doar sã vrei neapãrat...îi toci...am pretini ce  nu terminã 500 mb la oringi...

#20
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postpasilla, on 03 iunie 2016 - 23:35, said:

Atunci ar trebui specificat ca ai abonament pentru 128 kbs si ca bonus ai putea sa ai viteza de 10 Mbs o perioada limitata.
Limita de trafic cu viteza mare e precizata destul de clar

ceva de genul:

NELIMITAT internet mobil
- viteze de pana la 21,6 Mbps, negarantate, pentru traficul pana la 5 GB in reteaua 3G
- viteze de pana la 150 Mbps, negarantate, pentru traficul de pana la 30GB - in reteaua 4G(2)

#21
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008

View PostMrReason, on 04 iunie 2016 - 00:42, said:

Limita de trafic cu viteza mare e precizata destul de clar

ceva de genul:

NELIMITAT internet mobil
- viteze de pana la 21,6 Mbps, negarantate, pentru traficul pana la 5 GB in reteaua 3G
- viteze de pana la 150 Mbps, negarantate, pentru traficul de pana la 30GB - in reteaua 4G(2)

si la stelute/nota cine sa citeasca ? chiar vad ca le-ai furat un doi intre paranteze :)

Quote

La depasirea traficului recomandat viteza de acces se va limita pana la 128 kbps viteza de download si pana la 64 kbps viteza de upload.

Edited by stlk, 04 June 2016 - 00:50.


#22
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Poststlk, on 04 iunie 2016 - 00:47, said:

si la stelute/nota cine sa citeasca ? chiar vad ca le-ai furat un doi intre paranteze Posted Image
Cei interesati sa vada ce se intampla dupa ce se consuma traficul ala de 5gb / 30gb :)

Adica, ma gandesc eu ca-i destul de intuitiv ca ar trebui sa fie o prevedere pe undeva cu ce se intampla dupa traficul ala... iar daca nu te-ai nascut intr-o pestera, probabil iti dai seama ce-i cu cifrele/stelutele mici de deasupra textului principal

#23
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 19.12.2008

View PostMrReason, on 04 iunie 2016 - 01:08, said:

Cei interesati sa vada ce se intampla dupa ce se consuma traficul ala de 5gb / 30gb Posted Image

Adica, ma gandesc eu ca-i destul de intuitiv ca ar trebui sa fie o prevedere pe undeva cu ce se intampla dupa traficul ala... iar daca nu te-ai nascut intr-o pestera, probabil iti dai seama ce-i cu cifrele/stelutele mici de deasupra textului principal
Inainte sa semnezi un CONTRACT, CITESTE...!Posted Image  @Initiator...!

Edited by arisel, 04 June 2016 - 01:26.


#24
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postsarac.lipit, on 04 iunie 2016 - 00:33, said:

Doar sã vrei neapãrat...îi toci...am pretini ce  nu terminã 500 mb la oringi...
Nu vrea "neaparat". Comportament "normal"  pentru Romania - torrente, filme, softuri moca. Doar nu crezi ca face trafic de zeci de giga facand cercetare, citind stiri, vremea, cursul valutar sau dandu-se pe Facebook?

Oricum, titlul este ... meserie. Chiar ma gandeam ca vad vreo limitare a Internetului legata de IPuri si de IPv4/IPv6 sau pana unde s-ar putea "extinde" treaba si unde ar aparea limitele. Dar dezamagire...

#25
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,824
  • Înscris: 21.03.2005
Ce initiator? Alta clona cu sarcina precisa... Arunca o piatra (prima postare de cand si-a creat contul) si...

#26
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 19.12.2008

View PostMELODY, on 04 iunie 2016 - 04:03, said:

Ce initiator? Alta clona cu sarcina precisa... Arunca o piatra (prima postare de cand si-a creat contul) si...
Cred ca ai dreptate...!Posted Image I-mi pare rau ca ca am postat la acest topic...Posted Image Scuze SP  Posted Image

Edited by arisel, 04 June 2016 - 05:32.


#27
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View Postarisel, on 03 iunie 2016 - 22:56, said:

i-mi pare rau

View Postarisel, on 04 iunie 2016 - 05:21, said:

I-mi pare rau
S-i nou-a n-e par-e ra-u.

#28
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 27.06.2007
Este ca și cum ti-ar da să mănânci direct din cratiță. O anumită cantitate o mănânci cu polonicul și apoi poți să mănânci cu lingurița. Dacă tot nu te saturi și ai terminat mâncarea din cratiță, îți mai da altă cratiță dar mănânci tot cu lingurița.

#29
banzai77

banzai77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 16.01.2016
Exista la unele abonamente oferite la retentie si trafic nelimitat de la vodafone,ai inclus 1,2,3,6 Gb dupa aceea exista optiune care la fel e gratuita,scade viteza la 128 kb,sau poate ceva mai mult,dar macar nu esti taxat!!!eu am negociat asa ceva cu ei.....

Exista la unele abonamente oferite la retentie si trafic nelimitat de la vodafone,ai inclus 1,2,3,6 Gb dupa aceea exista optiune care la fel e gratuita,scade viteza la 128 kb,sau poate ceva mai mult,dar macar nu esti taxat!!!eu am negociat asa ceva cu ei.....

#30
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,963
  • Înscris: 01.06.2015

View Postbanzai77, on 04 iunie 2016 - 08:24, said:

Exista la unele abonamente oferite la retentie si trafic nelimitat de la vodafone,ai inclus 1,2,3,6 Gb dupa aceea exista optiune care la fel e gratuita,scade viteza la 128 kb,sau poate ceva mai mult,dar macar nu esti taxat!!!eu am negociat asa ceva cu ei.....

Exista la unele abonamente oferite la retentie si trafic nelimitat de la vodafone,ai inclus 1,2,3,6 Gb dupa aceea exista optiune care la fel e gratuita,scade viteza la 128 kb,sau poate ceva mai mult,dar macar nu esti taxat!!!eu am negociat asa ceva cu ei.....
Exista si la Telekom....64Kbps

#31
banzai77

banzai77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 16.01.2016
Da,64 kb,dar poate a urcat putin,de cand cu intelegerea dintre telekom si orange

#32
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,963
  • Înscris: 01.06.2015

View Postbanzai77, on 04 iunie 2016 - 08:34, said:

Da,64 kb,dar poate a urcat putin,de cand cu intelegerea dintre telekom si orange
Nu a urcat.

#33
southpaw88

southpaw88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.01.2016

View PostTLGTLC, on 04 iunie 2016 - 08:13, said:

Este ca și cum ti-ar da să mănânci direct din cratiță. O anumită cantitate o mănânci cu polonicul și apoi poți să mănânci cu lingurița. Dacă tot nu te saturi și ai terminat mâncarea din cratiță, îți mai da altă cratiță dar mănânci tot cu lingurița.
Ia-o mai usor cu termenii tehnici, explica sa intelegem toti.

#34
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
E nelimitat pentru ca nu exista o limita de GB, poti folosi 10-50-1000-100.000GB intro luna.
Limitarea vine la viteza, dupa 4GB ai viteza mai mica, dar tot ai internet, deci e nelimitat. Posted Image

4GB e o limita rezonabila. Pentru cine are router acasa si PC, nu prea are cum sa depaseasca 4GB intro luna cu telefonul. Eu nu prea reusesc sa consum mai mult de 1,5GB/luna (fara sa fac economie).
Orange ma rupe daca depasesc traficul inclus. Am consumat acum 2 luni, 1GB si ceva peste traficul inclus (a fost o exceptie) si m-au taxat cu aprox. 110 lei.

Edited by antinVidia, 04 June 2016 - 10:21.


#35
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postdexterash, on 04 iunie 2016 - 01:40, said:

Nu vrea "neaparat". Comportament "normal"  pentru Romania - torrente, filme, softuri moca. Doar nu crezi ca face trafic de zeci de giga facand cercetare, citind stiri, vremea, cursul valutar sau dandu-se pe Facebook?
vreo 6 min. de youtube 55 MB ... vreo 2-3 min pe sp prin tapatalk 2 MB ... n-ai nevoie de torrente in ziua de azi ca sa depasesti repejor traficul mobil

#36
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View PostTLGTLC, on 04 iunie 2016 - 08:13, said:

Este ca și cum ti-ar da să mănânci direct din cratiță. O anumită cantitate o mănânci cu polonicul și apoi poți să mănânci cu lingurița. Dacă tot nu te saturi și ai terminat mâncarea din cratiță, îți mai da altă cratiță dar mănânci tot cu lingurița.

View Postsouthpaw88, on 04 iunie 2016 - 09:25, said:

Ia-o mai usor cu termenii tehnici, explica sa intelegem toti.
Normal!
Toţi se pricep la internet, dar nu reuşesc să înţeleagă nişte fraze din contract, nu au auzit de cratiţă, polonic, linguriţă fiindcă ei mănâncă doar şaorma cu de toate; însă la şaorma nu-şi pun preblema că 'cu-de-toate' înseamnă NELIMITAT nerespectat; 'de-toate' presupune orice este comestibil, dar de fapt se pun numai câteva chestii pe care le are şaormarul la dispoziţie.Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate