Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Theo Rose x Domino x Alessandra -...

R.I.P. Donald Sutherland

Problema de soft ...

PPC suprataxeaza voit fara nici o...
 Senzori de miscare aprind lampile...

Gaura dreapta in perete gros

Manea cu saxofon si tipa misto

Fedex tot imi trimite facturi de ...
 Portretul combinatorului la tiner...

Fals/ uz de fals?

Credit pe cartele

Nu pot sa prelungesc un domeniu, ...
 Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...
 

70 de ani de la execuția „Lotului Antonescu”

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
bluebyte

bluebyte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,538
  • Înscris: 30.05.2014

Quote

Spun mulți , cu dovezi, că holocaustul e o mare minciună
Si cine sint acestia? Tot antisemitii de ieri si de astazi. Ce bine insa ca sint numai un grup de indivizi obscuri.
Bineinteles ca Antonescu a dat ordin sa se ucida evrei, si tigani cu o placere sadica.

„În 1941, românii înaintau pe frontul de est şi au luptat mai mult decât prevăzuseră, ca să cucerească oraşul Odessa şi să-l elibereze de sovietici.
În acest context, Ion Antonescu îl întrea-bă pe guvernatorul Alexianu dacă este pregătit să facă tot ce poate ca să scape de populaţia evreiască din oraş,
din cauza căreia armata sovietică reuşise să reziste.
Guvernatorul îi răspunde că ar avea nevoie de un vas ca să deporteze evreii, iar Antonescu îi răspunde:
„La ce-ţi trebuie acest vapor? Va fi bombardat, va fi scufundat, nu mi-e de evrei, îmi e de vapor, că avem nevoie de el".

Quote

Romanii l-au transformat pe Maresalul Antonescu intr-un mit, intr-un erou national, a carui lezare ar echivala cu un atac la demnitatea lor nationala.
Perspectiva romaneasca asupra lui Ion Antonescu se intemeiaza pe nationalism, iar mitul "Antonescu" este strans impletit cu uitarea sau nerecunoasterea
inca de catre multi romani a existentei Holocaustului in unele parti ale Romaniei.

Edited by bluebyte, 02 June 2016 - 15:38.


#20
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View Postbluebyte, on 02 iunie 2016 - 07:10, said:

Antonescu a fost nu numai un criminal care a fost raspunzator a pierderii vietilor a sute de mii de soldati pe care i-a trimis la abator,
ci si un antisemit cara a practicat holocaustul cu placere sadica.
Pina si Horthy s-a purtat mai decent si a reusit sa nu faca aceleasi greseli ca Antonescu. De aceea a si ramas necondamnat.

Ha, ha, ha, ha!!

Mareşalul Antonescu, salvatorul evreilor condamnaţi la moarte de Horthy. “În Europa, existau doar două căi de salvare pentru evrei: prin Pirinei şi prin România, spre Palestina”. Memoriile Rabinul Moshe Carmilly şi ale lui Raoul Şorban

http://www.ziaristio...iile-rabinul-m/

#21
alexandrumardin

alexandrumardin

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,880
  • Înscris: 25.01.2016

View Postbluebyte, on 02 iunie 2016 - 07:10, said:

@alexandrumardin
Sa spui ca holocaustul a fost o inventie si sa te mai ai pretentii sa te faci credibil cind scrii ceva despre istorie este o imbecilitate.
Si imbecilli de comunisti sustineau ca sistemul nu a fost una de represiune si nu a fost condamnati respectiv victime comuniste.
Trebuia sa fii chiar dobitoc sa crezi lucrurile astea.
am inteles,
esti incapabil sa porti un discurs civilizat,
la argumentele mele nu stii altceva decat sa denaturezi, sa-mi pocesti ideile,
sa ma insulti, sa improsti cu mizerie.

Eu fiind un tip civilizat am sa-ti dau o lectie, de logica si bineinteles de istorie.

1. In 1945 NU EXISTA conceptul de HOLOCAUST
2. in 1945 NU EXISTA conceptul de Solutia Finala = Exterminarea evreilor
3. in 1945 existau doua tabere: Invingatorii + Invinsii
4. in 1945 Invingatorii au decis sa-i pedepseasca pe Invinsi
5. in 1945 Europa a fost impartita in occidentali si comunisti
6. in 1945 in occident s-a decis judecarea criminalilor de razboi prin Tribunalul de la Nurenberg
7. in 1945 in lumea comunista s-au infiintat Tribunalele Poporului prin care Invinsii au fost judecati ca:


- antisemiti
- fascisti
- anticomunisti

8. in 1958 a fost prins Eichmann si in 1959 a inceput procesul lui Eichmann
9. in procesul lui Eichmann accentul s-a pus pe


- Solutia Finala = Exterminarea evreilor
- Holocaust = Solutia Finala = istoria perpetua a evreilor de a fi omorati de goimi


Acuma sa revin de la ceea ce am afirmat eu, si ceea ce tu ai pocit, jignit, adica ai magarit,
ai spurcat, ai mazgalit.

Eu am afirmat ca in timpul procesului lui Eichmann, sionistii aveau complet alte planuri
si scopuri decat la 1945, motiv ca la 1959 sionistii aveau nevoie de o IDEOLOGIE
sa-i adune pe evrei in Israel, sa-i faca solidari cu statul Israel, sa le schimbe destinele
evreilor oriunde pe glob, in a deveni fideli si loiali Israelului.

Motiv ca au INVENTAT aceasta ideologie, pe care ei au denumit-o HOLOCAUST.


Totodata, eu am afirmat ca in 1945 daca ar fi existat aceasta ideologie (adica ar fi fost inventata)
nu ar fi existat un Tribunal al Poporului prin care Antonescu ar fi fost condamnat
alaturi de alti 3000 de inculpati, ce ar fi fost un Tribunal al Holocaustului.

Iar astazi, propagandistii holocaustieni n-ar fi avut motiv sa vina cu acuzatiile reinnoite
impotriva poporului roman, fiindca exista o regula valabila oriunde pe glob:
un caz odata judecat definitiv nu mai poate fi rejudecat.

Pe cand la noi, astazi, dupa 1990, poporul roman este rejudecat cu acelasi scop
de a fi adus in sclavie, precum s-a intamplat in comunism.

Iar tu, vad ca figurezi in lista activistilor holocaustieni.
Sa-ti fie rusine. :ciocan:

#22
bluebyte

bluebyte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,538
  • Înscris: 30.05.2014
Nu, sa sa-ti fie tie rusine. O lume intreaga recunoaste victimele holocaustului, numai antisemitii nu.

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5c/WannseeList.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Uita-te pe harta ce scrie la Odessa "grosses Massaker"
Massaker von Odessa (autor Antonescu)
Im Massaker von Odessa wurden während des Herbst und Winter 1941 Juden in Odessa und in den umliegenden Städten sowie in ganz Transnistrien ermordet.
Dies geschah im Rahmen des Holocausts durch rumänische Truppen unter Anleitung des Deutschen Reiches.
https://de.wikipedia...aker_von_Odessa

Scoate-ti claparii de ochi, nu esti cal.

#23
neafloricadinobor

neafloricadinobor

    Senior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 12.03.2016

View Postbluebyte, on 02 iunie 2016 - 15:38, said:

Si cine sint acestia? Tot antisemitii de ieri si de astazi. Ce bine insa ca sint numai un grup de indivizi obscuri.
Bineinteles ca Antonescu a dat ordin sa se ucida evrei, si tigani cu o placere sadica.
Ce vorbești tu? Cine ești tu? Tu ești obscur nu Ernst Zundel  și restul negaționiștilor.
În rest debitezi prostii cu plăcere și iresponsabil:„Bineinteles ca Antonescu a dat ordin sa se ucida evrei, si tigani cu o placere sadica.”. Nici la simulacrul de proces comunist care i s-a înscenat după război nu s-a spus o asemenea minciună. Nici în Scînteia nu a fost scrisă o asemenea minciună. Tu ești mai radical comunist decît au fost jurnaliștii comuniști.

View Postbluebyte, on 02 iunie 2016 - 18:30, said:

Nu, sa sa-ti fie tie rusine. O lume intreaga recunoaste victimele holocaustului, numai antisemitii nu.

Uita-te pe harta ce scrie la Odessa "grosses Massaker"
Massaker von Odessa (autor Antonescu)
Im Massaker von Odessa wurden während des Herbst und Winter 1941 Juden in Odessa und in den umliegenden Städten sowie in ganz Transnistrien ermordet.
Dies geschah im Rahmen des Holocausts durch rumänische Truppen unter Anleitung des Deutschen Reiches.
https://de.wikipedia...aker_von_Odessa

Scoate-ti claparii de ochi, nu esti cal.
Du-te bă de aici cu minciunile tale ordinare și cu tonul acesta de profesor! Cu minciunile voastre din wikipedia!
Și ce dacă recunoaște o lume întreagă că a fost holocaust. Iaca io nu recunosc și am acest drept!! Și am motive pe care le-am scris și nu le mai scriu pt tine!
Scoate-ti tu claparii de ochi, că  nu esti cal.
mai sînteți și obraznici voi ăștia. Exact ca pe vremuri pionierii, utm-istii in general toți care repetau ce li se preda la școală, că tov Dej e cel mai bun fiu al poporului, că el a organizat insurecția armată, că nivelul de trai a crescut mult și alte iordane. Dacă le spuneai că nu este așa te făceau fascist și dușman al poporului. Așa și voi: repetați ca niște tonomate  ce se spune oficial despre holocaust. Ia, spune unde a auzit tac-tu de vreun holocaust în Romania? Tu nu vezi că asta a fost descoperit după 1990 și că nu sunt date dovezi?
Ce îmi pui vorbe goale copiate din lucrări de propagandă?!
Nu mă lua tu pe mine cu...să îți fie rușine și nu îmi face tu program cum să gîndesc!!
Pe tonul acesta nici nu meriți să îți răspund.

@Fane te chinui degeaba că ăștia sunt îndoctrinați rău de tot și sunt aroganți. Scriu doar baliverne și au impresia că ei știu adevărul. Nu sunt ei în stare să își dea seama ce este o dovadă.Înghit toate prostiile și se cred informați. Eu am văzut un celebru comentator sportiv, Țopescu, care a spus într-o emisiune că el a văzut cu ochii lui camerele de gazare de la Auschwitz. Nu am crezut să existe atîta prostie la oameni altminteri inteligenți. Atît de prost a putut fi |Țopescu încît a crezut că ceea ce i s-a arătat acolo ar fi putut să fie cameră de gazare. nenorocitul are azi internet și ar fi putut să se documenteze.

Edited by neafloricadinobor, 02 June 2016 - 18:52.


#24
alexandrumardin

alexandrumardin

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,880
  • Înscris: 25.01.2016

View Postbluebyte, on 02 iunie 2016 - 18:30, said:

Nu, sa sa-ti fie tie rusine. O lume intreaga recunoaste victimele holocaustului, numai antisemitii nu.

Scoate-ti claparii de ochi, nu esti cal.
vai de tine ca nu te duce mintea nicidecum.
Nu intelegi nimic din ce-ti vorbeste omul.

Pe scurt: ti-am spus ca Tribunalul Poporului care l-a judecat pe Antonescu
trebuia sa fie denumit Tribunalul Holocaustului.

In acest caz, indivizi terchea berchea care dau iama pe forumuri
ar fi pasibili de pedeapsa, ca jignesc si calomniaza,
caci un tribunal care a dat o judecata definitiva,
nu mai poate da inca odata aceeasi judecata
si judeca un popor.

Intelegi?
capiezi?
pricepi?
sa-ti desenez?

Edited by alexandrumardin, 02 June 2016 - 20:53.


#25
alexandrumardin

alexandrumardin

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,880
  • Înscris: 25.01.2016

View Postbluebyte, on 02 iunie 2016 - 18:30, said:

Dies geschah im Rahmen des Holocausts durch rumänische Truppen unter Anleitung des Deutschen Reiches.
Adica Antonescu a fost condamnat la moarte de Tribunalul Holocaustului.

Iar poporul roman a fost condamnat la comunism de Tribunalul Holocaustului.

Adica poporul roman multumeste Tribunalului Holocaustului pentru genocidul comis de comunism.

Ura! Ura! Ura!
Traiasca PCR!
Comunismul si poporul!

comunismul si holocaustologii!

uraaaaaaaaaaaaaa.................

Edited by alexandrumardin, 02 June 2016 - 21:13.


#26
bluebyte

bluebyte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,538
  • Înscris: 30.05.2014
Florica si Fane.
Nu trebuie sa fii foarte inteligent sa-ti dai seama ce fel de conceptii aveti.
Nu intereseaza pe nimeni, dar absolut pe nimeni daca voi credeti in holocaust sau nu si puteti cu atit mai putin sa va
impotriviti faptelor reale sau a celor care intradevar cred in holocaust si cred ca Antonescu a fost un criminal, chiar daca a fost
un "patriot" megaloman ca Hitler.

Quote

Amintitele masacre de la Iasi, de la inceputul razboiului, constituie doar un episod al politicii rasiste a dictaturii antonesciene care a devenit in anii urmatori un adevarat
genocid in acceptiunea "Procesului de la Nurenberg" (20 noiembrie 1945-1 octombrie 1946) intentat fostelor capetenii naziste.
Deoarece mai ales la Auschwitz, dar si in alte lagare de exterminare din Polonia si Germania sute si sute de mii de evrei, considerati inapti de munca fortata, erau pana
la urma trimisi in camerele de gazare si apoi arsi in cuptoare special amenajate, acest tip de genocid s-a denumit Holocaust, extins si asupra exterminarii prin infometare
si rele tratamente, chiar uciderii in lagarele romanesti din Transnistria (un teritoriu intre Nistru si Bug, aflat sub administratie romaneasca, fara sa fi fost anexat de statul roman).

In perioada 1941-1943 s-au facut deportari masive de evrei mai ales din nordul Moldovei (in special din judetul Dorohoi), din Basarabia si Bucovina. Principalul responsabil al
politicii de exterminare a evreilor a fost maresalul Antonescu. Exista documente semnate de catre acesta din urma privind internarea in lagare chiar si a unor romani care ajutasera
evrei sa se ascunda sau le procurasera acte false spre a li se pierde urma.

In Romania Holocaustul a constituit o realitate, iar "Comisia Elie Wiesel" a demonstrat-o cu documente incat, la presiunile interne si internationale, fostul presedinte Ion Iliescu a trebuit
sa recunoasca acest adevar istoric, iar extremistii de stanga si de dreapta (proveniti din P.C.R.-ul ceausist) sa renunte de a mai crea "mitul Antonescu".
http://www.bbc.co.uk...u_episod2.shtml

Ca sa fie un lucru clar, eu nu condamn Romania sau alte tari, sau mai bine spus le condamn pe toate care prin politica lor au contribuit la exterminarea de oameni, indiferent de etnie.
Dar cel mai mult condamn pe aceeia care nu vor sa recunoasca ca au existat lagare de exterminare prin gazare, munca si foamete, prin ucidera deliberata a unor etnii din motive
ideologice antisemite.
Holocaustul nu a fost nici inventat si nu a fost nici minciuna, a fost din pacate o realitate indiferent daca niste indivizi o recunosc sau nu.

Quote

"Trebuie să parcurgem acest secol debarasaţi de povara unui trecut pe care, atunci când nu ne-a plăcut, l-am ascuns, l-am înflorit sau pur şi simplu ne-am făcut că nu există."
Mihail Ionescu


Edited by bluebyte, 02 June 2016 - 22:37.


#27
alexandrumardin

alexandrumardin

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,880
  • Înscris: 25.01.2016

View Postbluebyte, on 02 iunie 2016 - 22:36, said:

Dar cel mai mult condamn pe aceeia care nu vor sa recunoasca ca au existat lagare de exterminare prin gazare, munca si foamete, prin ucidera deliberata a unor etnii din motive
ideologice antisemite.
Dar cel mai mult condamn pe aia cu intelect redus,
papusi ale unor Goldstein (citeste Orwell "1984")
care-i manipuleaza in asa hal,
incat ei nu sunt capabili sa faca deosebirea intre credinta si ideologie,
si nu sunt capabili sa inteleaga IDENTITATEA
Tribunalul Poporului = Tribunalul Holocaustului

ia-ti portia Posted Image

Edited by alexandrumardin, 02 June 2016 - 23:59.


#28
alexandrumardin

alexandrumardin

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,880
  • Înscris: 25.01.2016

View Postbluebyte, on 02 iunie 2016 - 22:36, said:

Ca sa fie un lucru clar
Ca sa-ti fie tie clar, noi victimele comunismului multumim
Tribunalului Holocaustului
cei 45 ani de comunism si exterminare a neamului romaneasc

Iar astazi, dupa 1990, dupa caderea comunismului multumim tot
Tribunalului Holocaustului
impanzirea Romaniei cu derbedei care saracesc tara,
care prin masurile lor, practic au expulzat peste 4 milioane de cetateni,
si care nu se opresc sa ne acuze ca suntem vinovati,
fiindca cum a spus Elie Wiesel adresandu-se unor copii de gradinita: parintii vosti au ucis, au ucis, au ucis.

Edited by alexandrumardin, 03 June 2016 - 00:38.


#29
bluebyte

bluebyte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,538
  • Înscris: 30.05.2014
Se stie prea bine cine are un intelect redus :-)
Ce bine ca intodeauna puteti da vina pe capra vecinului, ati fost intodeuna victimele cuiva.
In trecut au fost ungurii de vina, rusii si comunisti, acuma oligarhii care nu mai sint nici ungurii, nici rusii si nici martienii.
Oare nu e chiar capra voastra care face pe nebuna?

#30
alexandrumardin

alexandrumardin

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,880
  • Înscris: 25.01.2016
Tribunalul Holocaustului e vinovat de instaurarea comunismului in Romania
Exterminand elitele interbelice romanesti, acuzatorii holocaustieni au introdus
crima ca politica de stat
Precum Ghinghis Khan, yiddenii comunisti au creat un sistem bazat pe teroare,
pe exterminarea aristocratiei, pe promovarea talpii tarii in pozitii de conducere
Astfel, traditii de civilizatie au fost distruse, iar Romania a fost redusa la un stat de lumea a III-a

Edited by alexandrumardin, 05 June 2016 - 17:34.


#31
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,098
  • Înscris: 02.03.2003
Daca aveti nervi de otel incercati sa discutati acest subiect cu tineri din Germania.
Sunt atat de convinsi de adevar incat ar fi in stare sa-i omoare pe toti cei care indraznesc sa-si puna chiar si o singura intrebare.
Poporul care a crezut orbeste in Hipster a invatat o noua placa si o repeta ca pe o mantra.

Mai rau este ca si imigrantii invata aceste lectii de la copii germani lobotomizati.

#32
neafloricadinobor

neafloricadinobor

    Senior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 12.03.2016

View Postbluebyte, on 02 iunie 2016 - 22:36, said:

Florica si Fane.
Nu trebuie sa fii foarte inteligent sa-ti dai seama ce fel de conceptii aveti.
Nu intereseaza pe nimeni, dar absolut pe nimeni daca voi credeti in holocaust sau nu si puteti cu atit mai putin sa va
impotriviti faptelor reale sau a celor care intradevar cred in holocaust si cred ca Antonescu a fost un criminal, chiar daca a fost
un "patriot" megaloman ca Hitler.


http://www.bbc.co.uk...u_episod2.shtml

Ca sa fie un lucru clar, eu nu condamn Romania sau alte tari, sau mai bine spus le condamn pe toate care prin politica lor au contribuit la exterminarea de oameni, indiferent de etnie.
Dar cel mai mult condamn pe aceeia care nu vor sa recunoasca ca au existat lagare de exterminare prin gazare, munca si foamete, prin ucidera deliberata a unor etnii din motive
ideologice antisemite.
Holocaustul nu a fost nici inventat si nu a fost nici minciuna, a fost din pacate o realitate indiferent daca niste indivizi o recunosc sau nu.
Ba, trebuie să fii inteligent ca să nu îțelegi altceva sau pe dos.
Poate interesează pe cineva ce cred eu. Nu mai fi tu așa de sigur.
O fi fost Antonescu criminal, dar nu a comis holocaust. Cînd vă cer dovezi ale holocaustului comis de Antonescu nu ști ți ce să spuneți: o dați cu trenurile morții, cu pogroamele de la iași și București și cu deportările. Nu aveți dovezi pt sute de mii de morți. România nu e acuzată oficial de holocaust de nimeni, numai de o șleahtă de derbedei, cei mai mulți anonimi, care latră în haită.
Tu nu ai condamnat decît germania, romania, dar SUA, Israel Anglia, Franța nu le-ai condamnat, așa că nu mai minți aici.
Mă doare în spate că mă condamni tu pe mine, tu un mic anonim care nu ai putut proba ceva. Nu au existat lagăre de exterminare prin gazare! Aasta e o minciună a propagandelor din urss, Israel, america și subalternii ei. Vezi că în Franța s-a abrogat legea care interzicea negarea holocaustului; și în Spania!

View Postterratec, on 05 iunie 2016 - 18:20, said:

Daca aveti nervi de otel incercati sa discutati acest subiect cu tineri din Germania.
Sunt atat de convinsi de adevar incat ar fi in stare sa-i omoare pe toti cei care indraznesc sa-si puna chiar si o singura intrebare.
Poporul care a crezut orbeste in Hipster a invatat o noua placa si o repeta ca pe o mantra.

Mai rau este ca si imigrantii invata aceste lectii de la copii germani lobotomizati.
Am încercat eu. Nu se poate discuta nu numai pt că ei ar fi îndoctrinați dar sunt și niște legi tîmpite extrem de dure. Pt salutul hitlerist în public e amendă 1.000 de euroi. Pt negarea holocaustului amenda e mai mare. Cum vrei să discute liber în aceste condiții? Ernst Zundel, care a negat holocaustul în scris în Canada, a fost trimis pachet în Germania, condamnat la 5 ani de pușcărie (maxim i-au dat) și ținut 5 ani, cap de linie!
Prima lui avocată, a fost condamnată la 3 ani cu suspendare și i s-a luat dreptul de a pleda pt o perioadă. Pt cine nu știe, germania nu este juridic stat independent. Nu are tratat de pace cu america. E în vigoare actul de predare necondiționată semnat la 8 mai 1945, adică juridic germania e in continuare stat ocupat. În germania nimeni nu îndrăznește să afirme verbal sau in scris că nu au fost camere de gazare, totuși în fostele lagăre germane azi muzee scrie clar că acolo nu au funcționat camere de gazare.
Întro zi însă germania va fi independentă și atunci numeroși intelectuali vor avea voie să vorbească. Cine credea că va cădea comunismul și rușii vor fi în capitalism? UIte că s-a petrecut asta. O să fie și cu germania. Ea nu va fi mereu sub bocanc american.

View Postbluebyte, on 02 iunie 2016 - 22:36, said:

Holocaustul nu a fost nici inventat si nu a fost nici minciuna, a fost din pacate o realitate indiferent daca niste indivizi o recunosc sau nu.
Holocaustul e cea mai mare minciună din sec 20, mai mare ca aselenizarea americană. Nu există dovezi pt holocaust, nici pt cel din germania nici pt cel din romania. Există doar acuze fără baze cum e asta a ta de acum.

#33
bluebyte

bluebyte

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,538
  • Înscris: 30.05.2014

View Postneafloricadinobor, on 05 iunie 2016 - 19:29, said:

Mă doare în spate că mă condamni tu pe mine, tu un mic anonim care nu ai putut proba ceva. Nu au existat lagăre de exterminare prin gazare! Aasta e o minciună a propagandelor din urss, Israel, america și subalternii ei. Vezi că în Franța s-a

In primul rind eu nu te-am acuzat pe tine personal, dar va ca te simti acuzat.
In al doilea rind, nu stiu cine este mic si anonim care nu a probat ceva. Daca faci atacuri personale, nu te simti atacat.
Nu am probat nimic? Eu cred ca am probat mult mai mult decit tine atit in tara cit si in strainatate, fara sa le fac publice. Tu insa te cosideri mare patriot dar de trait traiesti in Germania.
Ca nu am publicat niste prostii de care ride toata lume pina si curcile? Pai le faci tu, de ce sa le mai faca si altul.

Deci, inceteaza cu faultul la persoana. Vorbeste in contradictoriu cit vrei, mie sincer sa fiu mi-se filfiie ca voi nu credeti in holocaust si in lagarele de exterminare.
V-as inchide vreo 24 de ore acolo, sa aveti timp sa meditati.

Sper sa intelegi germana ca stai doar nu de 2 saptamini in Germania

[ https://i.gyazo.com/2a339f7a49a702581a6d460327e35749.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sursa

Majoritatea germanilor inclusiv politicienii au recunoscut crimele naziste, s-a scris si publicat mii de lucrari pe tema asta.
Rusii sint capitalisti? Ah, da capitalism bolsevic oligarh, dupa care s-au luat si romanii. Ca de obicei...

Edited by bluebyte, 09 June 2016 - 15:42.


#34
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

View PostAlecsandru010, on 01 iunie 2016 - 20:10, said:

Daca se oprea la Nistru.. ce-ar fi zis nemtii?

Probabil ca ne-ar fi facut una cu pamantul.
După care oricum câștigau rușii războiul și veneau cu tancurile aici.

Ar fi fost tare dacă se putea opri și negocia un statut de neutralitate cu toate părțile beligerante. Dar nu cred că era posibil.

#35
neafloricadinobor

neafloricadinobor

    Senior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 12.03.2016

View Postbluebyte, on 02 iunie 2016 - 22:36, said:

Florica si Fane.
Nu trebuie sa fii foarte inteligent sa-ti dai seama ce fel de conceptii aveti.
Nu intereseaza pe nimeni, dar absolut pe nimeni daca voi credeti in holocaust sau nu si puteti cu atit mai putin sa va
impotriviti faptelor reale sau a celor care intradevar cred in holocaust si cred ca Antonescu a fost un criminal, chiar daca a fost
un "patriot" megaloman ca Hitler.
Uiți de la mînă pîn la gură ce scrii. Ai scris asta.

View Postneur0, on 09 iunie 2016 - 15:39, said:

După care oricum câștigau rușii războiul și veneau cu tancurile aici.

Ar fi fost tare dacă se putea opri și negocia un statut de neutralitate cu toate părțile beligerante. Dar nu cred că era posibil.
Orice ar fi făcut tot ne-ar fi ocupat rușii. Cehii au fost ocupați de Germania, nu au luptat contra urss, dar la final au fost ocupați de urss.

#36
neafloricadinobor

neafloricadinobor

    Senior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 12.03.2016

View Postbluebyte, on 09 iunie 2016 - 15:34, said:

In primul rind eu nu te-am acuzat pe tine personal, dar va ca te simti acuzat.
In al doilea rind, nu stiu cine este mic si anonim care nu a probat ceva. Daca faci atacuri personale, nu te simti atacat.
Nu am probat nimic? Eu cred ca am probat mult mai mult decit tine atit in tara cit si in strainatate, fara sa le fac publice. Tu insa te cosideri mare patriot dar de trait traiesti in Germania.
Ca nu am publicat niste prostii de care ride toata lume pina si curcile? Pai le faci tu, de ce sa le mai faca si altul.

Deci, inceteaza cu faultul la persoana. Vorbeste in contradictoriu cit vrei, mie sincer sa fiu mi-se filfiie ca voi nu credeti in holocaust si in lagarele de exterminare.
V-as inchide vreo 24 de ore acolo, sa aveti timp sa meditati.

Sper sa intelegi germana ca stai doar nu de 2 saptamini in Germania

[ https://i.gyazo.com/2a339f7a49a702581a6d460327e35749.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sursa

Majoritatea germanilor inclusiv politicienii au recunoscut crimele naziste, s-a scris si publicat mii de lucrari pe tema asta.
Rusii sint capitalisti? Ah, da capitalism bolsevic oligarh, dupa care s-au luat si romanii. Ca de obicei...
Tu acuzi. Tu m-ai acuzat.
Tu ești mic, anonim. Am scris clar, ce tot faci pe naivul?
Nu ai probat nimic! Habar nu ai ce e o probă. Faci mereu afirmații goale ca și pe aria de istorie a românilor.
Unde scrie că patrioții sunt doar cei din țară?
Articolul postat de tine e unul de propagandă și nu probează absolut nimic ci afirmă fără dovezi.Cică au fost camere de gazare, că una din ele a fost aruncată în aer, că au fost arse acte secrete... Probe, ioc! Ți-am mai spus: ești prea naiv și  nu știi ce e o probă. Un articol ca acesta nu este o probă pt că o poveste nu poate fi o probă. O probă ar fi o cameră de gazare pt oameni, adică una mare, că din cele mici de 2X2 pt gazat păduchi există.
Actele de la lagărul Auschwitz se află în posesia Rusiei și au fost făcute publice pe internet de către Mihail Gorbaciov. Sunt și listele cu morți pe care scrie data decesului și cauza. Sunt 72.000 de decese în toată perioada de funcționare dintre care mai mult de jumătate în ultimul an de funcționare din cauza condițiilor de război. Așa s-a descoperit că Elie Wiesel nu a fost la Auschwitz. A fost un alt Elie Wiesel născut în 1913. Elie Wiesel al nostru e născut în 1927.
Articolul pus de tine e maculatură.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate