Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina
 cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 

Credit Habitat BRD

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,235
  • Înscris: 28.06.2005
Cu notarul nu negociezi nimic. Notarul trece suma cu care s-au înțeles cumpărătorul și vânzătorul.

#20
gheste

gheste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 24.05.2011
Se poate inchide :)

http://www.zf.ro/pro...global-15372651

#21
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,746
  • Înscris: 23.11.2005
Tot în România, Intel mai are un centru de cercetare-dezvoltare la Galaţi, centru al Wind River, companie achiziţionată de Intel în 2009, care activează ca subsidiară independentă. Activitatea Wind River din România nu va fi afectată de planul de restructurare, potrivit datelor ZF.

#22
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Cunosteam si eu pe cineva care lucra acolo.
Din cate am inteles s-au mutat de la Galati.

#23
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,215
  • Înscris: 10.04.2006

View Postfigo1988, on 23 mai 2016 - 13:43, said:

De asemenea, la dobanda fixa ai 'avantajul' de a plati dobanda cam cu 1.5% mai mare decat cel cu dobana variabila. Si asta la soldul initial al creditului, cand doare cel mai tare.
Chiar exista vreo banca in Romania care sa ofere credit de 30 de ani cu dobanda fixa?
Inainte era Volksbank, care, la fel ca orice credit de genul, avea dobanda fixa, dar comisioane variabile :D

#24
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,746
  • Înscris: 23.11.2005
M-am tot gindit si gindit.
O camera de 30mp la momentul asta suna bine la modul ca ma pot muta rapid, majoritatea sint deja locuibile, deci nu trebuie investiti prea multi bani in Neckermann-eala Italia-Rumeno,
Avantaju e si ca as putea sa economisesc banii pe care ii platesc la pensiunile din Galati de cateva ori pe trimestru.
Dezavantajele am incercat sa ma gindesc la ele, iar unele mi-au fost explicate de oameni cu ceva mai multa experienta.

Pe linga avantajele pe care le ofera un apartament de 2 camere, diferenta nu o reprezinta doar suma de la ~ 25.000 la 35.000 E pentru un apartament intr-o zona buna, ci si banii ce necesita investiti dupa.
Daca cel de o camera il cam luam gata-gata facut la 25.000 E, unul cu 2 camere la 35.000 necesita tratamentul Neckermann de Moldova ce inseamna bani la greu.

Incerc sa mai stau la parinti cit pot, sa mai string un ban. Ii mai cumpar o poseta doua mamei, cit sa nu ma dea afara, chestii dinastea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate