Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

problema mp3 jack

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 310
  • Înscris: 17.09.2012
Salut,

Am urmatoarea problema cu jack-ul frontal de la unitate , in sensul ca la inceput cand bagam castile trebuia sa-l invart pana is igasea pozitia corecta , insa acum nu mai merge indif de cate ori il misc etc

Acum se aud sunete , dar pe anumite frecvente , gen , daca asculti o melodie nu auzi toate elementele gen chitara , bass etc.  se aude doar vocea si aia cam distorsionata.

Daca il curat cu aer comprimat oare isi revine ? sau trebuie schimbat ? Placa de sunet e integrata


merci

#2
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 926
  • Înscris: 20.10.2011
E cam urata situatia , cred ca ar trebui sa fie indreptate contactele din interiorul mufei , ceea ce nu stiu cum ai putea realiza tu acasa .

O solutie mai simpla , si mai eleganta ar fi achizitionarea unei placi de sunet dedicate .

#3
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.145
  • Înscris: 06.09.2008
baga in jackul din spate, poate ai nevoie de prelungitor audio, nu e scump ~10lei

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.934
  • Înscris: 10.12.2006
Si mufa mea e cam dificila, face contact doar in anumite pozitii, probabil a fost prea ieftina carcasa. As schimba-o, daca stie cineva unde se gasesc.

De bagat in spate nu e mereu o solutie deoarece acolo am boxele si exista setari prin softuri, sa faci operatiunea asta in fiecare zi e obositor.

#5
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.634
  • Înscris: 29.05.2004
De regula mufele sunt standard, de placa de baza, si pot fi inlocuite cu mufe recuperate de pe placi de baza vechi si bune,
IBM, HP, Compaq. Astea mai noi sunt monobloc (toate cele trei mufe) si in plus nu se compara fermitatea contactelor cu
cele amintite mai sus.

#6
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.615
  • Înscris: 17.08.2007
Incearca sa scoti acel modul cu mufe din carcasa si sa bagi mufa de la casti direct in ea. Am vazut situatii cand fiind prea mult plastic mufa nu intra complet. Fa testul asta ca nu costa nimic.

#7
wineZ

wineZ

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 310
  • Înscris: 17.09.2012
As putea sa-l inlocuiesc cu jack-ul de pe o placa de baza inca functionala , gigabyte la care n-am avut niciodata probleme , insa cred ca o sa iau un prelungitor audio cum a fost mentionat mai sus si o sa-l bag in spate , cred ca e cea mai lejera solutie.

Merci frumos.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate