Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

HP envy 17 artifacte pe baterie

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Alexrules

Alexrules

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 09.01.2013
Salutare tuturor. De curand am achizition un laptop hp envy 17 (modelul cu i7 720q si hd 5850m). Laptop-ul se prezinta foarte bine, este foarte rapid dar am vreo 2 probleme sacaitoare si poate ma ajutati voi. In primul rand, cand sunt conectat la priza, laptop-ul functioneaza exemplar. Cum am scos cablu de alimentare si a trecut pe baterie, in orice joc sau aplicatie care este 3d, apar artifacte pe ecran (forme geometrice din texturi). Doar cand sunt pe baterie se intampla asta. O alta problema o am cand mai conectez un televizor la laptop. Ecranul fie el setat pe dublare ori extindere cand fac miscari intr-o parte, flicare in cealalta. Problema o rezolv daca pun sa se afiseze doar unul dintre display-uri. Si ar mai fii un lucru dar nu foarte deranjant. Turbo-ul se activeaza foarte rar. In general freceventa la procesor sta pe la 1.4GHz maxim.

#2
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
cand e pe baterie poate nu e in modul performance si placa video nu stie lucra corect. sau nu ii ajunge curentul. tine-l pe priza  cand faci ceva ce solicita video. sau incearca cu alt driver mai vechi

#3
Alexrules

Alexrules

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 09.01.2013
drivere am tot pus si am ajuns la crimson si merge cel mai bine cu el. Daca e sa fie bateria pe duca, ma batea gandul sa cumpar una extinsa, de 12 celule.

#4
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Cel mai probabil e bateria laptopului pe duca.

#5
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,710
  • Înscris: 01.01.2008
Laptopul are switchable graphics?Daca da,integrata de la Intel ce seturi de driveri are?Deasemenea,in caz de multigpu,esti sigur ca sarcina trece pe dedicata de la AMD?Monitorizeaza cu GPU-Z.

#6
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,626
  • Înscris: 05.12.2005
i7 prima generaţie nu are video integrat, deci nu poate fi vorba de switchable graphics, o are doar pe cea discretă. Probabil e ceva din setările de energie..

#7
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,247
  • Înscris: 19.08.2005
Problema cu conectatul la TV apare de obicei ori din cauza unei setari care nu-i convine (din programul placii video) ori din diferenta de rezolutie dintre cele 2 display-uri. Incearca afisarea doar pe TV, vezi daca iti mai face probleme.

#8
Alexrules

Alexrules

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 09.01.2013
Daca pun doar pe display sau doar pe tv nu are nimic.
Atat  display-ul cat si tv-ul sunt full hd. Poate nu tine placa asta video atata rezolutie, cine stie.
Placa video integrata nu am. Am  doar asta amd. De curatat l-am curtat, pasta noua si temperaturile sunt bune. Nu stiu daca bateria e originala sau nu, stiu doar ca a fost schimbata de curand (laptop-ul e SH)

Si prin setari la placa video... nu stiu unde sa ma uit... sunt foarte putine  spre deosebire de cele pe care le am pe desktop.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate