Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Eroare la crearea unui nou folder

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ReDz

ReDz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.04.2007
Salutare,

Am intalnit aceasta problema si nu ii dau de cap. Cand incerc sa creez un folder nou imi da eroarea aceasta : "Location is not available si apoi spune ca C\users\Davos\Desktop\new folder is unavailable. If the location is on this Pc make sure that the device or drive is connected." . Aceeasi eroare imi da si daca fac un folder in alta partitie, nu e numai in C, sau doar pentru Desktop. Nu imi da mereu eroarea aceasta, aleatoriu, si la ceva timp dupa ce imi da aceasta eroare, daca il las in pare, imi apare folderul respectiv si il pot folosi, fara nici o problema. Atasez si un print cu eroarea respectiva. Imediat dupa ce incerc sa fac folderul, si imi da aceasta eroare, nu pot sa ii fac nimic, nici sa il redenumesc sau sa il sterg.

Attached Files



#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Ai facut upgrade de la alta versiune de Windows sau ai incercat sa operezi in/ cu foldere sau asupra unor fisiere care apartin altui owner? Daca da, atunci rezolvi usor cu Take Ownership sau modificand permisiunile in mod corspunzator.

Ai verificat daca antivirusul pe care il utilizezi nu este incomaptiibl cu Windows 10?

Ai verificat daca HDD-ul nu este defect? Ai incercat o reparare cu "chkdsk /f"? Ai verificat sanatatea sistemului de fisiere cu "sfc /scannow"? Ai verificat daca nu ai computerul infectat cu malware?
Daca ai facut aceste verificari si nu exista probleme, atunci incearca fix-urile de aici: http://www.thewindow...ccess-is-denied

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,869
  • Înscris: 15.06.2004
In poza aia imi pare un pic aiurea ca tu incerci sa faci un folder in Quick Acces, in loc sa te duci in This PC si sa urmezi calea corecta.

#4
ReDz

ReDz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.04.2007

View Post_-_, on 01 aprilie 2016 - 12:49, said:

Ai facut upgrade de la alta versiune de Windows sau ai incercat sa operezi in/ cu foldere sau asupra unor fisiere care apartin altui owner? Daca da, atunci rezolvi usor cu Take Ownership sau modificand permisiunile in mod corspunzator.

Ai verificat daca antivirusul pe care il utilizezi nu este incomaptiibl cu Windows 10?

Ai verificat daca HDD-ul nu este defect? Ai incercat o reparare cu "chkdsk /f"? Ai verificat sanatatea sistemului de fisiere cu "sfc /scannow"? Ai verificat daca nu ai computerul infectat cu malware?
Daca ai facut aceste verificari si nu exista probleme, atunci incearca fix-urile de aici: http://www.thewindow...ccess-is-denied

Nu am facut recent update, calculatorul merge perfect de ceva timp, problema asta a aparut in ultimele 2 zile, iar eu nu i-am mai facut nimic de cel putin o luna doua. Nu il am impartit pe ownnership(din ce stiu eu), sau diferiti useri, sunt doar eu.
Utilizez AVG antivirus, este compatibil cu win 10, oricum il am de cand am instalat windows 10 si nu mi-a dat nici un conflict pana acum.
Doar ce am terminat de facut chkdsk /f, a facut verificarea cand i-am dat restart , iar la scannow mi=a dat ca e ok.
Voi mai incerca acum o scanare de malware si sa fac o defragmentare....sau vad eu.
Mersi de sfaturi ! O zi buna.

View Posteiffel, on 01 aprilie 2016 - 14:44, said:

In poza aia imi pare un pic aiurea ca tu incerci sa faci un folder in Quick Acces, in loc sa te duci in This PC si sa urmezi calea corecta.

Ti s-a parut doar, nu am facut in quick access. Ca mi-ai spus tu am mai incercat acum sa fac si pe Desktop si in C si D....aceeasi eroare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate