Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!
 [cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?

Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...
 

Digimobil - comunicare aleatoare prin telefonia mobila?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,905
  • Înscris: 27.06.2006

View PostMembruAnonim, on 02 aprilie 2016 - 00:25, said:

Acoperirea pe care o vezi pe orice harta e outdoor, si mi-e greu sa cred ca ai probleme de semnal outdoor acolo. Indoor nu iti garanteaza nimeni acoperire.

Deci daca vreau sa folosesc telefonul trebuie sa ies din cladire cam pe la ora cand banuiesc ca ar putea suna cineva? In contract nu scrie asa.
Cladirea este obisnuita, din caramida rosie si nu buncar antiatomic cu pereti din otel si beton armat prin care nu trece radiofrecventa.

Abonamentul este pe persoana fizica, Bucuresti iar telefonul este (teoretic)  folosit de nevasta la locul de munca din Adunatii C. Nu este relevanta nici adresa de facturare si nici unde locuieste abonatul.
Tot in acea locatie telefoanele vodafone si cosmote ale altor colegi au semnal. Doar telefonul nevestei (digimobil) si al unei alte colege (tot digimobil) nu au semnal. Asta este realitatea...





#20
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008
ba chiar are importanta...100% importanta

#21
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,905
  • Înscris: 27.06.2006

View Postalexandrua42, on 02 aprilie 2016 - 17:52, said:

ba chiar are importanta...100% importanta

De ce?


#22
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Niciun operator nu va putea să acopere indoor peste tot, nici măcar în urban. Dacă nu crezi intra pe ariile Vodafone, Orange sau Telekom, și îți garantez că vei găsi abonați care se plâng de semnal indoor în orașe reședință de județ. Și da, soluția ar fi fost ca soția să-și facă abonament la un operator care știa că are acoperire bună în zonă, chiar și indoor.

#23
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,905
  • Înscris: 27.06.2006

View Postzetuc, on 03 aprilie 2016 - 16:01, said:

Niciun operator nu va putea să acopere indoor peste tot, nici măcar în urban.  Și da, soluția ar fi fost ca soția să-și facă abonament la un operator care știa că are acoperire bună în zonă, chiar și indoor.

Nici un reprezentant al unei retele de telefonie mobila in fata caruia te asezi pe un scaun cand vrei sa inchei un contract nu o sa-ti spuna: "firma noastra nu are acoperire in toate zonele. Inainte de semnarea contractului, va prezentam harta cu zonele unde garantam functionarea serviciilor noastre si dvs. va mai ganditi daca vreti sa faceti contract cu noi."
===

Au trecut deja vreo doua saptamani de la sesizarea mea adresata digimobil privind existenta aleatoare a semnalului in zona Adunatii Copaceni. Cand am depus sesizarea telefonica la digimobil mi s-a spus ca o sa fiu contactat prin telefonul meu (vodafone) pentru explicatii la sesizare.

Nu m-a contactat nimeni pentru explicatii, desi in urma cu vreo saptamana am depus o noua sesizare telefonica dupa ce o operatoare digimobil ma intreba "unde mai exact, pe harta, nu aveti semnal?".

Ma gandeam sa fac o sesizare la ANPC dar probabil ca semnalul GSM nu o sa fie mai bun in Adunatii Copaceni.

A-si fi preferat sa primesc un telefon de la digimobil prin care acestia sa-si ceara scuze si sa recunoasca ca nu pot acoperi toate zonele si eram impacat cu ideea ca platesc degeaba o parte din abonamentul ieftin.

Probabil ca sunt doar un simplu abonat nemultumit/dezamagit de servicii si de contactul cu clientii si digimobil considera ca nu trebuie sa ma bage prea mult in seama daca renunt peste un an la abonamentul lor ieftin..

Trist...

Edited by gabicen, 07 April 2016 - 22:27.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate