Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar trebui sa ma coste o incar...

ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...
 Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie
 Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...
 Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...

Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v
 

Bilet avion RO-SUA

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,661
  • Înscris: 19.04.2009
Nu se schimba niciun aeroport pe ruta de mai sus. Toate zborurile sunt în CDG. Orly e rezervat lowcostului. Și chiar și asa, ai timp sa le schimbi și în 5 ore escala pentru ca sunt shuttle dese intre ele.

Dar 7-8 ore sunt multe. În CDG ai nevoie de 3 ore pentru schimbarea terminalelor în pași relax, 2 dacă deja știi aeroportul.


Și da, CDG e nasol. Am zis-o de multe ori. Dar când banul dictează  (diferența mare de preț fata de un alt aeroport mai uman, min. 100E), as face excepții și as recalcularea în CDG.

Dar pe rutele mele, nu se întâmplă asta :D

Edited by lex404, 18 March 2016 - 17:24.


#20
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,411
  • Înscris: 20.10.2015

View Postlex404, on 18 martie 2016 - 17:22, said:

Nu se schimba niciun aeroport pe ruta de mai sus. Toate zborurile sunt în CDG. Orly e rezervat lowcostului. Și chiar și asa, ai timp sa le schimbi și în 5 ore escala pentru ca sunt shuttle dese intre ele.

Dar 7-8 ore sunt multe. În CDG ai nevoie de 3 ore pentru schimbarea terminalelor în pași relax, 2 dacă deja știi aeroportul.


Și da, CDG e nasol. Am zis-o de multe ori. Dar când banul dictează  (diferența mare de preț fata de un alt aeroport mai uman, min. 100E), as face excepții și as recalcularea în CDG.

Dar pe rutele mele, nu se întâmplă asta Posted Image

La ziele de concediu din Hamerica o zi de concediu face mai mult decat $300

#21
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
la zborul de mai sus escala este de 4.30 ore la dus si 1.45 la intors..... mi se pare mai mult decat decent la sub 500 usd/return.
intradevar  e cel ma ieftin bilet si daca trip-ul e confirmat ar fi bine sa-ti iei biletele cat mai rapid.....

Edited by bubalus, 18 March 2016 - 19:18.


#22
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Expedia.

#23
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postdexterash, on 18 martie 2016 - 04:00, said:

Are planuri, probabil.
Are planuri sa le reduca la 69, pentru ca acum sunt vreo 169.

#24
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postlex404, on 18 martie 2016 - 17:22, said:

Dar 7-8 ore sunt multe. În CDG ai nevoie de 3 ore pentru schimbarea terminalelor în pași relax, 2 dacă deja știi aeroportul.
Chiar atat de greu e sa schimbi terminalele? In cazul meu va fi de la 2D la 2E si invers.

Am gasit si rezervat cu 490 euro Belgrad - Washington cu intoarcere NY - Belgrad (Air Serbia + Air France)

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
http://www.aeroports...g.jpeg?sfvrsn=4

Sunt apropiate :)

#26
stedan

stedan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 01.09.2009

View PostCorupt, on 21 martie 2016 - 17:40, said:


Chiar atat de greu e sa schimbi terminalele? In cazul meu va fi de la 2D la 2E si invers.

Am gasit si rezervat cu 490 euro Belgrad - Washington cu intoarcere NY - Belgrad (Air Serbia + Air France)

Nu, nu e chiar atat de dificil la cdg. Trebuie sa aloci cam o ora si in mod normal nu ai avea probleme, cu toate cozile care se pot forma la orele de varf. De la 2E la 2F, pe langa ID control ai si security check. Nu stiu daca se aplica si la 2E > 2D.
Invers, de la 2F la 2E nu mi-a luat mai mult de 10 minute (doar passport control).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate