Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Cind deschid mozilla imi apare o fereastra C:/programdata/moheuls

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
freenet363636

freenet363636

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.11.2006
Buna tuturor, de citeva zile cind deschid internetul (mozilla) imi apare o fereastra goala cu adresa C:/programdata/moheuls/snp.sc
Am windows 7.  Am incercat sa pun la setari la mozilla ca pagina de start google insa tot pe fereastra aceea imi deschide. Am cautat in windows explorer si am gasit 2 foldere in programdata: unul "moheul" si altul "moheuls". Si imi apar destul de des indiferent pe ce pagina ma aflu, niste reclame, diverse. Acestea chiar trebuie sa fie acolo sau e vre-un virus? nu prea inteleg nici de unde sa fi luat virusul caci nu am intrat decit pe site-uri destul de cunoscute, gen facebook, yahoo mail, vremea, mincaruri, sanatate si altele de acest gen. Nu am un antivirus. Ce se poate face? va multumesc anticipat!

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,869
  • Înscris: 15.06.2004
Citeste asta - http://forum.softped...hide-topic-nou/

Se muta pe devirusare.

#3
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 23.09.2008
Vezi ca e posibil sa fie modificat shortcut-ul. Daca e asa, degeaba schimbi homepage-ul ca tot nu te duce acolo. Degeaba stergi si virusii daca e sa fie modificat shortcut-ul sa duca la o anumita adresa. Dai click dreapta pe shortcut-ul browserului si vezi la optiuni daca e setata alta adresa sau stergi shortcut-ul curent si faci altul.

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,869
  • Înscris: 15.06.2004
Ai ceea ce se cheama adware - urmezi pasii si scapi de problema.

Pe site-uriel alea "cunoscute" colcaie virusii si adware-ul daca nu esti atent si nu ai un antivirus.

#5
freenet363636

freenet363636

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.11.2006

View Posteiffel, on 04 martie 2016 - 12:53, said:

Citeste asta - http://forum.softped...hide-topic-nou/

Se muta pe devirusare.

Multumesc foarte mult  pentru ajutor, am dat un scan cu "adw cleaner" insa nu a gasit nimic si acum am facut scan cu "malwarebytes antimalware" si a gasit vreo 16 fisiere virusate si le-a si executat original, rapid, la comanda. :)  Acum se pare ca merge in regula netul si cred ca si ceva mai bine.
Pentru cei care experimenteaza aceeasi problema: sa stie ca acesta este programul pentru a o rezolva.
Inca o data multumesc, va pup!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate