Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Cind deschid mozilla imi apare o fereastra C:/programdata/moheuls

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
freenet363636

freenet363636

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.11.2006
Buna tuturor, de citeva zile cind deschid internetul (mozilla) imi apare o fereastra goala cu adresa C:/programdata/moheuls/snp.sc
Am windows 7.  Am incercat sa pun la setari la mozilla ca pagina de start google insa tot pe fereastra aceea imi deschide. Am cautat in windows explorer si am gasit 2 foldere in programdata: unul "moheul" si altul "moheuls". Si imi apar destul de des indiferent pe ce pagina ma aflu, niste reclame, diverse. Acestea chiar trebuie sa fie acolo sau e vre-un virus? nu prea inteleg nici de unde sa fi luat virusul caci nu am intrat decit pe site-uri destul de cunoscute, gen facebook, yahoo mail, vremea, mincaruri, sanatate si altele de acest gen. Nu am un antivirus. Ce se poate face? va multumesc anticipat!

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,908
  • Înscris: 15.06.2004
Citeste asta - http://forum.softped...hide-topic-nou/

Se muta pe devirusare.

#3
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 23.09.2008
Vezi ca e posibil sa fie modificat shortcut-ul. Daca e asa, degeaba schimbi homepage-ul ca tot nu te duce acolo. Degeaba stergi si virusii daca e sa fie modificat shortcut-ul sa duca la o anumita adresa. Dai click dreapta pe shortcut-ul browserului si vezi la optiuni daca e setata alta adresa sau stergi shortcut-ul curent si faci altul.

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,908
  • Înscris: 15.06.2004
Ai ceea ce se cheama adware - urmezi pasii si scapi de problema.

Pe site-uriel alea "cunoscute" colcaie virusii si adware-ul daca nu esti atent si nu ai un antivirus.

#5
freenet363636

freenet363636

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.11.2006

View Posteiffel, on 04 martie 2016 - 12:53, said:

Citeste asta - http://forum.softped...hide-topic-nou/

Se muta pe devirusare.

Multumesc foarte mult  pentru ajutor, am dat un scan cu "adw cleaner" insa nu a gasit nimic si acum am facut scan cu "malwarebytes antimalware" si a gasit vreo 16 fisiere virusate si le-a si executat original, rapid, la comanda. :)  Acum se pare ca merge in regula netul si cred ca si ceva mai bine.
Pentru cei care experimenteaza aceeasi problema: sa stie ca acesta este programul pentru a o rezolva.
Inca o data multumesc, va pup!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate