Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux
 Sfaturi amplificator + bose

Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...
 Cer autorizatie, modific fara aut...

Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024
 Ventilatorul centralei nu se opre...

Obtinere numar DUNS pentru Google...

Cum se numeste sarma folosita la ...

La multi ani @corinadaniela!
 

Primul zbor

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015

 Tsunnnami, on 04 martie 2016 - 13:12, said:

Nu zice prea multe de Frankfurt, cel putin e organizat. Ai fost in Paris la CDG??


Singurul aeroport in care am pierdut avionul ca n-am putut sa fac drumul intre terminale in timp si nici nu stia nimeni prea bine engleza (iar franceza mea e cam rupta-n fund).
Faimosul terminal (2E?) de unde pleca Taromul avea 3 scaune de metal si atit... un fel de autogara nenorocita in care am stat 8 ore dupa un zbor de 12 ore.
Am trecut de atunci mult prin CDG, acum il stiu pe dinafara, macar stiu care sint riscurile Posted Image

Edited by wizardofoz, 07 March 2016 - 21:07.


#56
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,438
  • Înscris: 20.10.2015
Intotdeauna imi rezerv in spatele avionului langa geam rand cu 2 locuri.
Inainte de zbor incerc sa-mi imbunatatesc la biznis sau fist class.
De foarte multe ori am reusit pe Frankfurt/Amsterdam-Detroit/Toronto/Vancouver pentru cateva sute de euro

Daca sunt in spate, ma imbarc printre primii decu nu stau dupa toti mototoii.
Inconvenient.. se poate termina puiul si trebuie sa aleg "pasta", :lol:

I-am recomandat lui Massad daca zboara ziua si langa geam sa ia pe partea stanga a avionului

 wizardofoz, on 07 martie 2016 - 21:05, said:

Singurul aeroport in care am pierdut avionul ca n-am putut sa fac drumul intre terminale in timp si nici nu stia nimeni prea bine engleza (iar franceza mea e cam rupta-n fund).
Faimosul terminal (2E?) de unde pleca Taromul avea 3 scaune de metal si atit... un fel de autogara nenorocita in care am stat 8 ore dupa un zbor de 12 ore.
Am trecut de atunci mult prin CDG, acum il stiu pe dinafara, macar stiu care sint riscurile Posted Image

Acolo mi-au pierdut bagajele pe ruta Nantes-Paris-Frankfurt
N-am zburat in Romania niciodata din CDG

Colegii mei care mergeau in Romania din Franta zburau Nantes-Amsterdam-Bucuresti

#57
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 Tsunnnami, on 07 martie 2016 - 21:12, said:

I-am recomandat lui Massad daca zboara ziua si langa geam sa ia pe partea stanga a avionului
sa nu-l bata soarele Posted Image oricum dupa masa mai tot avionul coboara draperiile  si trece la somn....ma refer la zborurile mai lungi Posted Image

LE: cica alea de pe mijloc (de care fuge toata lumea) ar fi cele mai safe, statistic vorbind

Edited by Octavian_SK, 07 March 2016 - 21:30.


#58
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,664
  • Înscris: 19.04.2009
Mijloc spate is cele mai safe.

Pe Dreamliner de exemplu scazi luminozitatea ferestrei, miso chestie. Afumi geamurile cumva :D pe mine ma enervează când ma pune sa trag jaluzelele :lol:

#59
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,438
  • Înscris: 20.10.2015

 lex404, on 08 martie 2016 - 01:56, said:

Mijloc spate is cele mai safe.

Pe Dreamliner de exemplu scazi luminozitatea ferestrei, miso chestie. Afumi geamurile cumva Posted Image pe mine ma enervează când ma pune sa trag jaluzelele Posted Image


Ai nu!

Misto, m-ai facut curios..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate