Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 Scutire abonament telefonie fixa ...

Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...
 Am facut infarct?

contract de inchiriere obligatii ...

Panasonic GH7

Comutare rapida setari regionale
 

Problema casetofon auto CCRT 700

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 18.03.2009
Va salut!
De curand am cumparat un Opel Astra G, care are radio casetofon Philips CCRT 700 (cel cu telefon). Am incercat cu diferite cartele (Orange si Vodafone), dar cu toate am aceeasi problema: de cate ori primesc sau initiez un apel, convorbirea se incheie dupa 10-15 secunde, timp in care nu ne auzim unul pe altul. Semnalul e maxim in momentul in care suna telefonul, iar dupa ce se intrerupe, "iconita" semnalului dispare pret de cateva secunde, apoi se reaprinde. E normal?
A mai patit cineva ceva asemanator? Sa stiu daca merita sa-l mai dau jos de pe masina sau nu...

Edited by Cojocel, 28 February 2016 - 18:34.


#2
Serv_Electronics

Serv_Electronics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,398
  • Înscris: 09.03.2006
Ai putea sa verifica antena GSM, posibil sa fie intrerupt cablul sau antena defecta.

#3
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 18.03.2009
Astazi am umblat la el, mai mult fara sa vreau. A trebuit sa schimb siguranta de la bricheta (care era de 15A, nu 20, asa cum e trecut in carte) pentru ca se arsese, si din greseala am scos si siguranta de la casetofon. Cautand hartiuta cu codul, m-am uitat si prin manual si am reusit sa-i schimb limba din germana in engleza, i-am dat o revenire la setarile "default" si i-am dezactivat optiunea "Loan phone". Acum functioneaza perfect, dar doar cu o cartela "nerupta", ca sa zic asa. Oricat m-am straduit sa fixez un alt sim in cartela "mama" si sa-l fac sa mearga, nu am reusit. Puteam sa fiu apelat, raspundeam, dar se inchidea la scurt timp si disparea semnalul. Banuiesc ca e din cauza ca nu reusisem sa fixez sim-ul cum trebuie si se misca cativa milimetri (destul cat sa nu mai faca contact toti pinii) atunci cand bagam cartela.

Multumesc, se poate inchide.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate