Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie
 Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti

Recomandare SSD
 

Vreau website de calitate, unde gasesc progamator bun si ieftin ?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
cor73z123

cor73z123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.11.2013
Buna, vreau sa imi fac un website care sa functioneze bine in toate browsarurile, tablete, androide si asa mai departe (pc+mac........)
Nu stiu daca trebuie php saju java sau restul, deoarece am si nevoie de putina programare.
Am pus jobul pe site-uri de freelanceri dar am observat ca unii imi dau preturi din burta, altii nici nu se uita la job description, in concluzie is si prea multi si nici macar un roman pe acolo. Total debusolat acum.
Ma gandesc ca daca nu scriu bine descrierea, poate site-ul nu imi va functiona bine si va trebui iar sa platesc pentru remediere.

Este vorba de un site / platforma unde companiile isi fac un cont , isi regleaza preturile si alte 3 sau 4 criterii, iar apoi pot intra in ofertarea automata a preturilor.

Multumesc mult.



#2
AugustinIonut

AugustinIonut

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 211
  • Înscris: 15.02.2016

View Postcor73z123, on 27 februarie 2016 - 19:30, said:

Buna, vreau sa imi fac un website care sa functioneze bine in toate browsarurile, tablete, androide si asa mai departe (pc+mac........)
Nu stiu daca trebuie php saju java sau restul, deoarece am si nevoie de putina programare.
Am pus jobul pe site-uri de freelanceri dar am observat ca unii imi dau preturi din burta, altii nici nu se uita la job description, in concluzie is si prea multi si nici macar un roman pe acolo. Total debusolat acum.


Este vorba de un site / platforma unde companiile isi fac un cont , isi regleaza preturile si alte 3 sau 4 criterii, iar apoi pot intra in ofertarea automata a preturilor.

Multumesc mult.
Da un exemplu de site dinasta. Un link ceva.

Edited by AugustinIonut, 27 February 2016 - 19:34.


#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,932
  • Înscris: 07.08.2008

View Postcor73z123, on 27 februarie 2016 - 19:30, said:

am observat ca unii imi dau preturi din burta
Ca de exemplu?
Si tu cat esti dispus sa oferi?

#4
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

View Postcor73z123, on 27 februarie 2016 - 19:30, said:

Am pus jobul pe site-uri de freelanceri dar am observat ca unii imi dau preturi din burta, altii nici nu se uita la job description, in concluzie is si prea multi si nici macar un roman pe acolo. Total debusolat acum.

Cineva care se pricepe la ceea ce face e logic sa iti ceara o suma mare. Nimeni nu isi pierde timpul ca sa faca fapte bune. Au fost investite sute de ore pentru a invata un lucru bine, si vin unii care vor site-uri complexe facute la pret de cateva acadele. Cere-le un portofoliu, niste proiecte anterioare, ceva... Si te convingi singur daca merita sau nu. Daca nu iti convin preturile, te poti apuca tu... In 1-2 ani ar trebui sa poti ajunge sa ti-l faci singur.

#5
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,585
  • Înscris: 16.03.2004
Asa e, daca nu vrea sa scoata banu' , atunci sa invete el si sa si-l faca singur! Posted Image

Edited by dark, 27 February 2016 - 19:59.


#6
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 29.10.2014
Probabil a dat de 98% indieni/pakistanezi și câțiva rătăciți (ucrainieni, ruși, poate unul din Olanda). Am văzut și eu că nu sunt români pe site-uri de freelancing. Poate pe partea de traducere/SEO.

Site/aplicație web care să meargă pe toate cele enumerate mai sus și ieftin... Mai greu. În primul rând acel individ va trebui să aibă toate browsarurile, tablete, androide-le iar un Mac costă de la 9000 de lei în sus. Mă indoiesc că îți iei Macintosh plătit cu salarii de român (aka sub 2,000 de euro).

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,656
  • Înscris: 30.07.2003

View Postcor73z123, on 27 februarie 2016 - 19:30, said:

unde gasesc progamator bun si ieftin ?
Toata lumea vrea asta ! Insa nu gasesti, bun e asociat cu scump.

#8
nalgani

nalgani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 21.06.2006

View Postcor73z123, on 27 februarie 2016 - 19:30, said:

Am pus jobul pe site-uri de freelanceri dar am observat ca unii imi dau preturi din burta, altii nici nu se uita la job description, in concluzie is si prea multi si nici macar un roman pe acolo. Total debusolat acum.
Pe siturile de genu gaf getafreelancer mereu trebuie sa pui in desciere ceva de genul..
"Daca sunteti intr-adevar interesati de proiect puneti in reply cuvantul "xxx""
O sa ai surpiza sa vezi ca nici macar 25% din ei nu citesc atent tot proiectu.

View PostRedDev, on 27 februarie 2016 - 20:08, said:

Site/aplicație web care să meargă pe toate cele enumerate mai sus și ieftin... Mai greu. În primul rând acel individ va trebui să aibă toate browsarurile, tablete, androide-le iar un Mac costă de la 9000 de lei în sus. Mă indoiesc că îți iei Macintosh plătit cu salarii de român (aka sub 2,000 de euro).

Common , d-aia exista virtual box si wmware. Nu mai vorbim de browsershots.

Edited by nalgani, 27 February 2016 - 20:22.


#9
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,286
  • Înscris: 24.02.2007

View PostRedDev, on 27 februarie 2016 - 20:08, said:

iar un Mac costă de la 9000 de lei în sus. Mă indoiesc că îți iei Macintosh plătit cu salarii de român (aka sub 2,000 de euro).

Sau poate 2600 (lei). Uneori parca am impresia ca vorbim de tari cu acelasi nume, dar din universuri paralele.

#10
nalgani

nalgani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 21.06.2006

View Postdani.user, on 27 februarie 2016 - 20:53, said:

Sau poate 2600 (lei). Uneori parca am impresia ca vorbim de tari cu acelasi nume, dar din universuri paralele.

Poate asta e cauza..
[ https://i.imgur.com/2FLLKV4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Prima data cand vad un fals positive de la Avast , si uitasem de el

Edited by nalgani, 27 February 2016 - 21:12.


#11
DILAS

DILAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 03.12.2007
Nu exista programator bun si ieftin. Daca vrei ceva complex ar fi bine sa fi dispus sa platesti cat face.
Pt site-uri de freelancing ai incercat pe upwork? Sunt si romani pe acolo si mai sunt si destui programatori decenti cu tarife relativ ok.

Pt testare cross platform exista destule SAAS-uri. browserstack ar fi un exemplu.

#12
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
-iti trebuie un site responsive facut cu bootsrap si media query, in versiune html,css...sau wordpress, depinde cum alegi

#13
RedDev

RedDev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 29.10.2014
Browserstack văd că e pe bani, deci din nou bun și ieftin nu se pupă.

#14
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 23.10.2015
O companie ofera de obicei servicii bune, rapide si ieftine.

Insa poti alege numai doua caracteristici din cele trei.

#15
DILAS

DILAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 03.12.2007

View PostRedDev, on 28 februarie 2016 - 13:07, said:

Browserstack văd că e pe bani, deci din nou bun și ieftin nu se pupă.
Asta incercam sa subliniez si eu :).

#16
sharp10

sharp10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 09.09.2011
Buna ziua. Daca mai e de actualitate anuntul va pot ajuta. Pot sa fac asta la un pret decent. Va pot arata si un portofoliu... detalii pe email [email protected] . Numai bine!

#17
bobo323

bobo323

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,681
  • Înscris: 12.06.2015

View Postsharp10, on 24 aprilie 2016 - 13:01, said:

Buna ziua. Daca mai e de actualitate anuntul va pot ajuta. Pot sa fac asta la un pret decent. Va pot arata si un portofoliu... detalii pe email [email protected] . Numai bine!
Ultima postare a fost in Februarie, 2016. Nu crezi ca s-a abandonat oarecum topicul?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate