Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

laptop hp tunning

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
FirstMIX

FirstMIX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 19.08.2013
Buna seara tuturor!! Sunt pasionat de jocurile putin mai noi si vreau sa stiu de la cei care cunosc lucrul urmator..
Detin un model hp 250 g3 cu procesor intel celeron de 2.16 si placa video integrata intel de 1gb plus 2 gb ram..
Vreau sa stiu de la voi daca este posibil sa caut o placa video dedicata compatibila si sa o montez pe acesta.. daca am slot liber pentru placa dedicata..

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,425
  • Înscris: 15.12.2009
O placa dedicata de laptop costa prea mult ca sa merite efortul de a o schimba, asta daca gasesti. Daca vrei jocuri, cumpara un PC, e mai usor de upgradat pe viitor.

#3
gabyxm

gabyxm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,214
  • Înscris: 08.06.2004

 FirstMIX, on 27 februarie 2016 - 01:00, said:

Buna seara tuturor!! Sunt pasionat de jocurile putin mai noi si vreau sa stiu de la cei care cunosc lucrul urmator..
Detin un model hp 250 g3 cu procesor intel celeron de 2.16 si placa video integrata intel de 1gb plus 2 gb ram..
Vreau sa stiu de la voi daca este posibil sa caut o placa video dedicata compatibila si sa o montez pe acesta.. daca am slot liber pentru placa dedicata..

Asta ar fi placa de baza a laptopului. Nu poti sa pui placa video dedicata si ai un singur slot de RAM, deci daca vrei sa cresti capacitatea memoriei RAM singura posibilitate ii sa inlocuiesti placuta de RAM cu alta de capacitate mai mare. Procesoru ii BGA lipit pe placa de baza si nu il poti schimba.

Edited by gabyxm, 27 February 2016 - 07:56.


#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,706
  • Înscris: 25.11.2014
N-ai ce upgrada la troaca aia pt joace. Vinde-l si fa-ti un pc.

#5
FirstMIX

FirstMIX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 19.08.2013
O sa il vand pe asta sa imi fac un pc dar asta la vara ca plec in vacanta ori in Anglia sau in Italia si poate strang ceva banuti acolo sa imi fac damblaua asta.. Va multumesc tuturor oricum nu ma asteptam sa fac vreun gaming machine din asta :))...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate